logo
logo
logo
logo
Jak urządzić ogród

Jak urządzić ogród – pomysły i inspiracje
Opublikowano: 1 stycznia 2020

Posiadanie ogrodu jest bardzo wymagające, jednak może też być źródłem wielu przyjemności i wspaniałych chwil przeżytych wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. Jeśli brakuje Ci pomysłów na urządzenie własnego ogródka, oto kilka inspiracji, które każdy może wcielić w życie na swojej posesji.

Jak urządzić ogród

Pokaż mi swoje kwiaty, a powiem Ci kim jesteś

Bez względu na to jak duży jest Twój ogród z pewnością warto część powierzchni przeznaczyć na kwiaty. To właśnie rośliny stworzą prawdziwy i niepowtarzalny klimat Twojego ogrodu. Warto w tym celu dobrze przemyśleć dobór miejsca i jeśli jest nasłonecznione wybrać odpowiednie gatunki kwiatów: dalie, bratki, czy sufrinie. W przeciwnej sytuacji można sięgnąć po: paprocie, pelargonie, czy ciemierniki.

Możesz zaadaptować na swoim podwórku jeden z trendów popularnych w ogrodnictwie. W zależności od upodobań możesz zdecydować się na przykład na ogród w stylu japońskim, bądź prowansalskim. Jeśli żadna z propozycji Ci się nie spodoba możesz po prostu improwizować. Choć dziś w modzie jest minimalizm, jeśli chodzi o kwiaty im bujniej i bardziej kolorowo, tym lepiej.

Świeże warzywa na wyciągnięcie ręki

Obok kwiatów możesz zagospodarować trochę miejsca na swój mały, osobisty warzywniak. Uprawa marchewki, pomidorów, czy fasoli pozwoli Ci mieć na wyciągnięcie ręki zawsze świeże i zdrowe warzywa oraz z pewnością da Ci mnóstwo satysfakcji.

Jak urządzić ogród

Zostań mistrzem barbecue sławnym w całej okolicy!

Kiedy zadbasz już o odpowiedni nastrój, który zapewnią kwiaty i warzywa rozsiane wokół ogrodu, pomyśl o odpowiednich meblach wypoczynkowych. Używając właśnie ich spędzisz większość swojego wolnego czasu. Z pewnością dobrym pomysłem są fotele i leżaki, ale przyda się też duży i stabilny stół z krzesłami, który pomieści całą rodzinę lub przyjaciół podczas różnych okazji, które przyjdzie Ci świętować. Pewnie już sobie wyobrażasz te długie letnie wieczory niespodziewanie przechodzące w chłodne i jasne poranki.

Żadna z takich imprez nie ma prawa odbyć się bez grilla, więc może warto rozważyć też zakup odpowiedniego sprzętu. Masz szeroki wybór od małych grilli przenośnych, po duże, stacjonarne. Warto rozważyć też zakup grilla elektrycznego, dzięki któremu przygotowywane potrawy będą zdrowsze.

Jak urządzić ogród

Plac zabaw dla dzieciaków

Ogród to doskonałe miejsce do zabawy dla dzieci. Jeśli dobrze zaaranżujesz przestrzeń wokół domu maluchy będą wniebowzięte, a Ty spokojnie zajmiesz się swoimi sprawami mając je na oku.

Dobrym pomysłem może okazać się trampolina, która nie zajmuje zbyt dużo miejsca i nie wymaga specjalnej konserwacji. Może z niej korzystać kilkoro dzieci jednocześnie, więc będzie to zajmująca rozrywka dla wszystkich urwisów uczestniczących w grillowaniu, dzięki czemu ich rodzice nieco odetchną. Poza tym maluchy potrzebują się wyszaleć, pobiegać i poskakać. Dzięki zabawie na trampolinie będą spokojniejsze przez resztę dnia. Różne zestawy trampolin i innych urządzeń na plac zabaw znajdziesz na: https://playtime.pl/place-zabaw

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Liczba komentarzy: 2 komentarze
  • Ada pisze:

    W zeszłym roku postanowiliśmy z mężem odnowić cały nasz ogród, więc w tym roku właściwie nic nie muszę już robić. Wszystko na wassermanie zamówiliśmy, więc w jednej pace i meble ogrodowe i taki grill i teraz to człowiek ma ochotę w tym ogrodzie przesiadywać.

  • Majka pisze:

    Wiele inspiracji znajdziecie przeglądając ogromną ofertę sklepu roslinydoogrodu.pl 😉 tam jest mnóstwo ślicznych roślinek, polecam jak zaczynacie projektować swój ogród na wiosnę 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

domek narzędziowy

Komu się przyda domek narzędziowy?...

W Twoim ogrodzie, na tarasie, działce lub podwórzu zaczyna brakować mi...
sadzonki winogrona

Sadzenie sadzonek winogron w ziemi...

Winogrona są pyszne i mają bardzo dużo witamin, dlatego tak wiele osób...
strefy piknikowe na osiedlach

Jak zorganizować strefę piknikową na osiedlu?...

Nie ma czasu na kontakty ze znajomymi? Zbyt dużo pracy by jeździć na w...
ogrodzenie panelowe

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ogrodzenia p...

Ogrodzenie panelowe staje się stałym elementem otaczającego krajobrazu...