• Menu

  Co trzeba wiedzieć przed wyborem taśm transportujących?

  Planujesz wyposażyć swój zakład w urządzenia transportujące? A może użytkowane dotychczas taśmy transportujące zużyły się i chcesz zakupić nowe? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane przy zakupie taśm przez klientów pytania.

  Jak sama nazwa wskazuje, taśmy transportowe to taśmy pozwalające przenosić produkty z jednego miejsca na inne. Najczęściej są one użytkowane w zakładach produkcyjnych. Tam, gdzie powstają wyroby, konieczne jest transportowanie surowców, opakowań i wielu innych składników, które są niezbędne do wytworzenia końcowego wyrobu.

  Zanim wybierzesz taśmy transportowe do swojego zakładu produkcyjnego, powinieneś zapoznać się z podstawowymi informacjami na ich temat. Dzięki temu wybierzesz produkty, które będą spełniać swoją rolę. W przeciwnym przypadku mogą zostać uszkodzone nie tylko maszyny, lecz także surowce. A to konkretne straty dla przedsiębiorstwa.

  Materiał ma ogromne znaczenie dla jakości produktu

  Taśmy transportujące najczęściej są produkowane z materiałów syntetycznych, a dokładniej polimerów. Ich skład chemiczny jest jednak zróżnicowany. Efektem tego jest to, że poszczególne produkty różnią się np. wytrzymałością. Część taśm może mieć styczność z produktami spożywczymi, inne nadają się wyłącznie do maszyn znajdujących się w zakładach przemysłowych.

  Z uwagi na zróżnicowanie taśm transportujących pod względem zawartości różnych składników chemicznych, pierwszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest skład wybranych wyrobów. Nie każda taśma będzie nadawała się do transportowania produktów lepkich lub ciągnących się. W dopasowaniu taśm do twoich potrzeb mogą pomóc ci profesjonaliści z firmy Wilhelm Herm. Müller.

  Cięgno i sposób łączenie taśm transportowych również mają znaczenie

  Dostępne na rynku taśmy transportowe to wyroby o określonej wytrzymałości. Skład chemiczny wybranego materiału syntetycznego nie może być przypadkowy. Jeżeli taśma ma posłużyć przez co najmniej kilka miesięcy, to musisz zwrócić uwagę na cięgno. To właśnie ten czynnik ma kluczowe znaczenie, jeżeli chodzi o rozciągliwość materiału i sposób, w jaki wchodzi on w interakcję z czynnikami zewnętrznymi, np. ze słońcem czy wodą.

  Jeżeli chodzi o sposób łączenia taśm transportowych, to zasada jest prosta – możliwości jest kilka, zaś optymalny powinien zostać wybranych przez specjalistę. Zamiast zatem kombinować na własną rękę i narażać się na wysokie koszty, gdy coś pójdzie nie tak, jak powinno, lepiej zrobisz, zatrudniając specjalistę.

  Korzystając z pomocy ekspertów – osób, które na co dzień mają styczność z pasami transportującymi – będziesz miał pewność jakości. Praca nie będzie zatem zakłócana przez awarie odbijające się zawsze na budżecie twojego przedsiębiorstwa.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane