• Menu

  Transport zwłok z zagranicy — co trzeba wiedzieć?

  Transport zwłok z zagranicy to zadanie, które może wykonać wyłącznie sprawdzona firma pogrzebowa. Dlatego tak ważne jest, aby zdecydować się na taki zakład, który ma duże doświadczenie w międzynarodowym transporcie oraz zna wszystkie przepisy.

  Transport zwłok z zagranicy

  Śmierć za granicą — kto przetransportuje Zmarłego?

  Śmierć bliskiej osoby jest zawsze dużym ciosem. Jeszcze większym, kiedy doszło do niej poza granicami Polski. W takiej sytuacji rodzina musi znaleźć zakład, który przetransportuje ich bliskiego oraz poczekać z ostatnim pożegnaniem. To wywołuje jeszcze większy smutek i niepokój. Aby wszystko mogło odbyć się możliwie jak najsprawniej, bardzo ważne jest wybranie doświadczonej firmy.

  Doświadczona firma pogrzebowa

  Coraz więcej zakładów pogrzebowych oferuje międzynarodowy transport zwłok. Niestety nie każda z tych firm ma tak duże doświadczenie w tej sprawie. Zakład pogrzebowy Drejka to firma, która od lat specjalizuje się w tej usłudze. Dzięki doświadczonemu personelowi oraz szczegółowej znajomości przepisów każdego kraju wszystko odbywa się bardzo sprawnie.

  Międzynarodowy przewóz zwłok — formalności

  Każde państwo ma inne przepisy, co wymaga złożenia innych dokumentów. Zakład pogrzebowy Drejka działa globalnie na całym świecie. Pracownicy posługują się kilkoma językami, co sprawnie ułatwia komunikację między urzędnikiem a osobą odpowiedzialną za przewóz. To wszystko sprawia, że międzynarodowy przewóz zwłok odbywa się w możliwie jak najkrótszym terminie. Tym samym rodzina może rozpocząć przygotowania do ostatniego pożegnania.

  Specjalistyczny karawan

  Aby przewóz zwłok z zagranicy odbył się w sposób należyty, potrzebny jest specjalistyczny karawan. Taki samochód musi spełniać wszystkie normy prawne oraz być przystosowanym do pokonania dalekich odległości. Bardzo ważne są również kwestie bezpieczeństwa. Kabina kierowcy powinna być odizolowana od części, w której przewożona jest Osoba Zmarła. Z kolei sam karawan powinien być wyłożony materiałami łatwymi w czyszczeniu.

  Ceremonia za granicą i pogrzeb w Polsce

  Bardzo często jest tak, że Osoba Zmarła wiele lat była związana z krajem, do którego wyjechała. To tam miała pracę i przyjaciół. Dlatego wiele rodzin decyduje się, aby w tym miejscu odbyła się ceremonia pogrzebowa, a urna z prochami została przetransportowana i pochowana w Polsce. Zakład pogrzebowy Drejka pomoże w organizacji ceremonii oraz przewiezie urnę z prochami do ojczyzny Zmarłego.

  Dzięki doświadczonej firmie każda eksportacja Zmarłego do Polski może odbyć się z należytym szacunkiem, z zachowaniem bezpieczeństwa dla otoczenia oraz z poszanowaniem rodziny, która oczekuje swojego bliskiego. Transport Osób Zmarłych odgrywa bardzo ważną rolę, gdyż odciąża rodzinę z wielu formalności.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane