logo
logo
logo
logo
transport zwłok z Anglii

Jak sprowadzić ciało zmarłego z Wielkiej Brytanii?
Opublikowano: 20 marca 2022

W 2004 roku Polacy licznie zaczęli wyjeżdżać z kraju, aby znaleźć swoje miejsce do życia w Wielkiej Brytanii. Dla niektórych był to wyjazd na rok lub dwa, inni zdecydowali zostać tam na stałe. Mimo wszystko wiele osób chce po śmierci zostać pochowanym w ojczyźnie. Międzynarodowy transport zwłok z Anglii do Polski jest więc pierwszą kwestią, którą będzie musiała podjąć się rodzina zmarłego. Jak to zorganizować?

Jak przewieźć zwłoki z Anglii do Polski?

Przewóz osoby zmarłej jest dość skomplikowanym procesem. Wymaga on bowiem znajomości przepisów zarówno panujących w kraju, z którego zwłoki mają zostać odebrane, jak i państwa ojczystego. Dla wielu rodzin nawet tych, które potrafią posługiwać się językiem angielskim, jest to bardzo stresująca i zagmatwana kwestia.

W sytuacji takiej jak przewóz osoby zmarłej bardzo ważny jest czas. Dlatego warto wybrać firmę, która zapewni transport zwłok z Anglii i przejmie na siebie wszystkie kwestie formalne. Coraz więcej zakładów pogrzebowych w Polsce oferuje taką usługę. Jedną z firm z największym doświadczeniem w przewozie zmarłych z zagranicy jest firma pogrzebowa Glob Drejka. Po skontaktowaniu się z pracownikiem zakładu ustalone zostaną wszystkie szczegóły w tym:

 • termin wykonania usługi,
 • miejsce, do którego ma zostać przetransportowany zmarły,
 • wszystkie kwestie formalne,
 • podpisanie umowy na wykonanie usługi przewozu zwłok z Anglii,
 • wybór kremacji lub transportu ciała,
 • pomoc w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego.

Aby transport zwłok z Anglii odbył się zgodnie z prawem i bez zbędnych przeszkód konieczne jest wypełnienie szeregu formalności m.in.: Death Certificate i Free From Infection. Zakład pogrzebowy Glob Drejka posiada niezbędne doświadczenie w sprawnym wypełnieniu wszystkich formalności. Ponadto firma współpracuje z tłumaczem przysięgłym, który zapewni prawidłowe przetłumaczenie dokumentów.

Istnieją dwie możliwości transportu. Pierwsza z nich to przewóz zmarłego, druga to kremacja w Anglii i przewóz urny z prochami. Przewóz zmarłego poprzedzony kremacją jest tańszą alternatywą. Jednak w sytuacji, kiedy rodzina wyrazi wolę przewozu ciała, personel zadba o odpowiednią trumnę i odzież żałobną. Niezależnie od wyboru sposobu pochówku i transportu, wszystko odbędzie się z poszanowaniem osoby zmarłej.

Międzynarodowy transport z Anglii a akcesoria pogrzebowa

Przewóz zwłok z Anglii do Polski wymaga spełnienie rygorystycznych warunków prawnych. Dotyczy to między innymi trumny, która obowiązkowo musi być wypełniona metalowym wkładem oraz stanu technicznego pojazdu. W przypadku pogrzebu poprzedzonego kremacją rodzina musi wybrać urnę, w której zostaną umieszczone prochy Zmarłego.

Transport zwłok z Anglii krok po kroku

Przeprowadzenie transportu zwłok z Anglii nie jest zadaniem, którego może podjąć się każda osoba. Usługę tę wykonać może jedynie doświadczona firma pogrzebowa. Jak to jednak wygląda w praktyce?

 1. Zakład pogrzebowy Glob Drejka przesyła upoważnienie na adres e-mail podany przez rodzinę. Dokument też musi zostać wypełniony przez osobę zlecającą wykonanie transportu;
 2. Należy podpisać umowę, w której zawarte są informacje dotyczące kosztu usługi i terminu realizacji;
 3. W imieniu rodziny pracownik zakładu kontaktuje się ze szpitalem lub kostnicą w Anglii w celu uzyskania aktu zgonu;
 4. Rodzina otrzymuje przetłumaczony akt zgonu, a zakład pogrzebowy zgodę na przetransportowanie zmarłego;
 5. Zakład Drejka zapewnia niezbędne akcesoria pogrzebowe, które konieczne są przy międzynarodowym transporcie osoby zmarłej;
 6. Data przywozu zostaje ustalona i podana do informacji rodziny;
 7. Ciało zostanie przetransportowane do wyznaczonego miasta w Polsce.

Śmierć bliskiej osoby zawsze jest momentem wyjątkowo trudnym. Strach, smutek i ból potęguje również konieczność sprowadzenie zmarłego z zagranicy. Dlatego tak ważne jest wybranie firmy, który przejmie na siebie ten obowiązek, pomoże w formalnościach, a tym samym ułatwi godne przeżywanie żałoby.

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Odzyskiwanie długów

Odzyskaj długi – skutecznie...

W bardzo wielu sytuacjach nie wywiązujemy się ze swoich zobowiązań tak...
Opodatkowanie paneli fotowoltaicznych

Opodatkowanie paneli fotowoltaicznych podatki...

Fotowoltaika, pomimo niekorzystnych zmian prawnych dotyczących rozlicz...
Sprawdzanie historii pojazdu

Sprawdzanie historii pojazdu...

Zakup urządzeń i maszyn z drugiej ręki często wiąże się z szeregiem ni...
Rejestracja spółki z o. o.

Rejestracja spółki z o. o. – tradycyjni...

Zawiązanie spółki z o. o. może nastąpić na 2 sposoby: tradycyj...