• Menu

  TOP 5 telewizorów dla graczy marki Sony,

  Gracze to niezwykle wymagająca grupa konsumentów – przykładają wagę do najmniejszych szczegółów, oczekują obrazu ostrego i pełnego detali, a także kontrolera, który błyskawicznie reaguje na ruch. Zakupu telewizora nigdy nie zostawiają przypadkowi – jest to decyzja świadoma i dokładnie przemyślana. Telewizor 4K HDR czy może wystarczy Full HD? LED czy OLED? Jeśli właśnie teraz zadajesz sobie te pytania, zapoznaj się z naszym rankingiem telewizorów marki Sony, które pozwolą najlepiej wczuć się w wydarzenia na ekranie. Jaki telewizor do gier wybrać? Poznaj nasze propozycje!

  telewizor Sony

  Miejsce 5. – Sony KD-49XG8096, czyli granie w 4K nie musi być drogie!

  Granie w 4K z dostępem do technologii HDR nie musi być drogie. Telewizor KD-49XG8096 kosztuje poniżej 3 tysięcy złotych i chociażby z tego względu warto się nim zainteresować. Jednak nie tylko cena jest jego zaletą, bo oferuje on dostęp do autorskich rozwiązań Sony, które znacznie podnoszą jakość doznań. Dzięki X-Reality PRO obraz nawet nie w rozdzielczości 4K staje się wyraźniejszy i ostrzejszy. Z kolei ClearAudio+ pozwala cieszyć się uczuciem przestrzennego dźwięku bez potrzeby korzystania z dodatkowego sprzętu audio. Telewizor ma rozmiar 49 cali, więc sprawdzi się idealnie w mniejszych pomieszczeniach.

  Miejsce 4. – Sony KD-65XG9505, czyli topowy telewizor 4K HDR w technologii LED

  Wszyscy przekonują, że do grania najlepiej wybrać telewizor OLED i jest to prawda, ale Sony KD-65XF9005 to LED, który zdecydowanie warto rozważyć w kontekście wyboru telewizora do gier. Dlaczego? To topowy model z tej rodziny – jest wyposażony w szereg innowacyjnych rozwiązań Sony, których nie ma w tańszych modelach. Pozwalają one uzyskać płynniejszy ruch, przy zachowaniu pełnej ostrości, podkreślają efekt HDR między innymi przez większą jasność, lepszy kontrast i większą paletę barw. Nie bez znaczenia jest też cena – ten topowy w swojej klasie model, wciąż jest znacznie tańszy od najtańszego nawet telewizora OLED.

  Miejsce 3. – Sony KD-55AG8, czyli jak zrozumieć, co to znaczy OLED

  Na miejscu w środku stawki jest pierwszy telewizor w technologii OLED. Warto pokrótce przypomnieć, że jest to technologia, w której każdy piksel obrazu świeci niezależnie – dzięki temu można uzyskać nieskończony kontrast, lepsze nasycenie barw, a także więcej detali obrazu. Dla graczy, niezwykle istotny jest również bardzo krótki czas reakcji – w przypadku gier to sprawa kluczowa, a każdy ułamek sekundy w tym zakresie może mieć znaczenie. Sony KD-55AG8 to najtańszy z rodziny telewizorów OLED japońskiego giganta. Posiada ekran o rozmiarze 55 cali, więc sprawdzi się nawet w nieco większych salonach. Koniecznie trzeba też wspomnieć o technologii Acoustic Surface – dzięki niej dźwięk wydobywa się wprost z ekranu, co tylko zwiększa uczucie immersji.

  Miejsce 2. – Sony KD-55AG9, czyli telewizor OLED w pełnej okazałości

  Sony KD-55AG9 to telewizor OLED z tak zwanej Master Series. Jest to grupa produktów z rodziny Sony, przy których tworzeniu nie było mowy o żadnych kompromisach. Zarówno pod kątem parametrów, materiałów, jak i zastosowanych technologii. Telewizor wyposażony jest, między innymi, w Procesor X1 Ultimate, który cały czas analizuje obraz, wykrywa na nim obiekty i dostosowuje jasność oraz reguluje kolory, żeby pokazać wszystkie szczegóły tego, co widać na ekranie. To również telewizor z wyjątkowym zastosowaniem technologii HDR. Dzięki temu barwy przenikają się, tworzą naturalne kompozycje i przejścia między najbardziej zbliżonymi do siebie tonami. Jednym zdaniem – telewizor OLED dla najbardziej wymagających użytkowników!

  Miejsce 1. – Sony KD-65AG9, czyli więcej znaczy lepiej

  Sony KD-65AG9 to w zasadzie taki sam telewizor OLED jak ten omawiany wcześniej. Dlaczego zatem tamten jest „tylko” na drugim miejscu, a ten okazał się zwycięzcą rankingu? Odpowiedź jest prosta – chodzi o rozmiar. 65 cali robi piorunujące wrażenie! To ponad 165 centymetrów przekątnej obrazu – warto sobie to uświadomić, bo przy takich wartościach cale mogą nie przemawiać tak do wyobraźni. To telewizor, które sprawdzi się nie tylko do gier, ale stanie się wręcz domowym centrum rozrywki – oprócz rozgrywki elektronicznej świetnie sprawdzi się do oglądania filmów, wydarzeń sportowych czy seriali na serwisach streamingowych, do których dostęp jest niezwykle łatwy, dzięki systemowi operacyjnemu Android. Gdyby jednak komuś było mało, może postawić na jeszcze większy, 77-calowy telewizor OLED. Nie ma się co oszukiwać – w przypadku telewizora do grania, większy znaczy lepszy.

  Jaki telewizor do gier? Teraz łatwiej znaleźć odpowiedź!

  Omawiane telewizory do gier były wzięte z oferty sklepu Sony Center, którą można znaleźć pod linkiem: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=telewizory_oled. Warto podkreślić, że najlepiej będą współpracować z konsolą PlayStation, ale są na tyle uniwersalne, że również sprzęt konkurencji firmy Sony pokaże na nich pełnię swoich możliwości!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane