• Menu

  Cyberpunk 2077 – wszystko co powinieneś wiedzieć

  Szukasz gry, przy której spędzisz nie jeden wieczór. Sprawdź przedpremierowo, co będzie można zobaczyć w najnowszej grze oraz dowiedzieć się jakie wymagania systemowe musi mieć Twój komputer, aby zainstalować grę.

  Cyberpunk 2077

  Skąd pomysł na grę?

  Cyberpunk 2077 to fabularna gra akcji, z pełnym światem. To adaptacja papierowej gry fabularnej „Cyberpunk2020”, której autorem jest Mike Pondsmith. Gra cieszyła się dużą popularnością w latach 90 w Polsce. Na czym polega? Akcja rozgrywa się  57 lat później w wymyślonym świecie megalopolis – Night City. Główna postać to V. Gracz będzie miał pełen wybór, jak będzie ona wyglądać. Ustali jej płeć, wygląd, jak również akcesoria, atrybuty, które mogą się przydać podczas rozgrywek.

  To najemnik, który stara się przetrwać w bezwzględnym  środowisku i chce zdobyć implanty, który zapewnią mu nieśmiertelność. W tle wydarzeń widać anarchię, dystopię oraz podział klasowy bohaterów. To nawiązanie to gier  z gatunku cyberpunk. Ten gatunek podkreśla negatywne konsekwencje zbyt zaawansowanego rozwoju technologicznego. To nawiązanie to retrofuturyzmu, który był popularny w latach 80-tych.  Z ciekawostek gra na galach Game Critics Awards w 2018 roku jak i 2019 roku otrzymała wyróżnienia za grafikę.

  Gracze będą mieć możliwość wyboru różnych możliwości klas oraz ścieżek rozwoju. Będą to m.in. haker, technik, najemnik. Dzięki temu gracz będzie mógł bez problemu dostosować swojego bohatera i nadać mu indywidualnego doświadczenia. Prócz wyglądu będzie można zmienić takie parametry jak: inteligencja, siła, czy zdolności techniczne. Dzięki temu gra jest jeszcze ciekawsza i bardziej emocjonująca.

  Jakie wymagania należy spełnić, aby zainstalować grę?

  Gra Cyberpunk 2077, będzie do kupienia na komputery PC oraz na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Pod koniec 2020 najprawdopodobniej pojawią się również gry na urządzenia nowej generacji. Z pewnością grafika będzie wysokiej jakości na każdej z platform. Aby zainstalować grę, sprzęt będzie musiał spełnić minimalne wymagania:

  • Procesor: Intel Core i5-2500K 3.3GHz, AMD Ryzen 5 260 3.9 GHz,
  • Kartę graficzną o wielkości 3 GB, Nvidia GeForce GTX 780/AMD Radeon R9 280 (lub lepsza),
  • Pamięć RAM: 12 GB,
  • System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit

  Producent rekomenduje jednak odrobinę lepsze parametry takie jak:

  • Procesor: Intel Core 7-8700K 3.7 GHz,
  • Kartę graficzną: 8 GB, Nvidia GeForce GTX 1070/AMD Radeon RX Vega 56 (lub lepsza),
  • Pamięć RAM: 16 GB,
  • System operacyjny: Windows 10 64-bit.

  Parametry te pokażą pełne możliwości gry.

  Gdzie kupić Cyberpunk 2077?

  Cyberpunk 2077 możesz kupić w przedsprzedaży na stronie Ole Ole. Możliwe są dwie opcje: podstawowa oraz wersja kolekcjonerska. W wersji rozszerzonej można znaleźć: pudełko z edycją kolekcjonerską, pudełko ze specjalnym kodem, płytę z muzyką z gry, limitowany Steelbook, artbook w twardej oprawie, porządny brelok wykonany z metalu Quadra V-tech oraz metalowe przywieszki, materiał pokazujący dokładny przewodnik po Night City, wyhaftowane naszywki, naklejkę do sticker bomby, pełny pakiet informacji na temat gry, mapę Night City, kartki pocztowe z Night City, figurkę głównej postaci z gry. Początkowo gra miała się ukazać 16 kwietnia 2020 roku. Jednak na początku roku studio przeniosło datę premiery o 5 miesięcy na 17 września 2020 roku. Co ważne preorder można zamawiać już od czerwca 2019 roku.

  Twórcy wspominają, że będzie dostępna również możliwość wieloosobowej rozgrywki. Na razie nie ma jednak oficjalnych informacji na temat dystrybucji.

  Kto z Was nie może doczekać się tej nowej gry?

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane