• Menu

  Tkaniny w hotelu – Jakie wymagania muszą spełniać?

  Na właścicielach hoteli i pensjonatów ciąży odpowiedzialność zapewnienia jak najwyższych standardów gościom. Spełnianie ich wymagań jest ciężką, a równocześnie satysfakcjonującą pracą. Widok szczęśliwych gości, którzy z żalem opuszczają wynajmowane kwatery jest najlepszym wyznacznikiem jakości serwowanych usług. Warto zainwestować w jak najlepszy serwis oraz wyposażenie pokoi, aby każdy odwiedzający mógł poczuć się jak w domu i z chęcią zatrzymał się w pensjonacie przy następnej okazji.

  tkaniny hotelowe

  Jakie normy prawne jakie powinny spełniać tkaniny w hotelu?

  Kluczową sprawą, która zapewni komfort gościom jest odpowiedni dobór tkanin. Wiadomym jest, że tkaniny w hotelu powinny charakteryzować się wysoką jakością i estetycznym wyglądem, jednak na jakie aspekty warto również zwrócić uwagę? Z pewnością należy zwrócić uwagę na obowiązujące normy prawne, takie jak:

  1. Tkaniny muszą być trudnopalne. Klasyfikacja tekstyliów pod względem ich właściwości palnych wyróżnia trzy rodzaje tkanin: łatwopalne, trudnopalne i normalnie zapalne. W trosce o bezpieczeństwo gości i pracowników hotelu, wymagany jest zakup tkanin trudnopalnych. Oznaczone są one odpowiednim certyfikatem, więc znalezienie ich nie będzie trudnym zadaniem, a w razie wątpliwości warto dopytać się o to sprzedawcę. 
  2. Dodatkowe wymagania – w zależności od typu tekstyliów. Tkaniny wykorzystywane w branży HoReCa muszą spełniać określone normy, które zależą od przeznaczenia danego materiału. Pościel hotelowa powinna spełniać normę PN 83/P-82010, która gwarantuje najlepszą jakość tkaniny oraz spełnia wszystkie wymagane kwestie dotyczące bezpieczeństwa. Przez właścicieli hoteli i pensjonatów najczęściej wybierana jest bawełna. Materiał ten jest stosunkowo prosty w utrzymaniu, a dodatkowo komfortowy dla gości. Pościel hotelowa wykonywana jest również z poliestru i adamaszku. Zaletą poliestru jest jego niska cena oraz wytrzymałość, jednak może wywoływać podrażnienia. Poliestrowa pościel nie jest również najlepszym rozwiązaniem dla alergików. Adamaszek natomiast cechuje się wyjątkową delikatnością oraz wytrzymałością. Jest to jednak materiał trudny w utrzymaniu. Każdy z tych gatunków pościeli dostępny jest u producenta Polska Grupa Tekstylna. Gwarancję najwyższej jakości zapewniają tekstylia z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. Wyróżnienie to oznacza to, że przeszły pozytywnie wszystkie wymagane testy i w składzie nie występują substancje szkodliwe, bądź potencjalnie niebezpieczne. Tkaniny zostają przebadane również pod względem czynników organoleptycznych, takich jak zapach i trwałość barwników. 

  tkaniny hotelowe

  Tkaniny akustyczne – dlaczego warto je mieć?

  W celu zapewnienia jak największego komfortu gościom, warto zaopatrzyć się w tkaniny akustyczne, pochłaniające dźwięk. Zastosowanie zasłon i firan z takiego materiału z pewnością ułatwi odpoczynek w pokojach hotelowych. Jest to doskonałe rozwiązanie dla pensjonatów położonych w centrum miasta. Tkaniny akustyczne zapewnią mniejszy przepływ dźwięków z zewnątrz, które bywają uciążliwe. Szeroki wybór zasłon i firan, które wykazują właściwości pochłaniające dźwięk, przepuszczają światło, dzięki czemu pomieszczenie będzie stale oświetlone, a widoki z okna nie zostaną zasłonięte. 

  Wybierając tkaniny do hotelu przede wszystkim należy kierować się ich trwałością oraz wygodą. Warto jednak pamiętać o tym, aby decydować się jedynie na materiały spełniające wszystkie wymagane normy bezpieczeństwa. 

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane