• Menu

  Targi MSPO 2015 w obiektywie

  Punktualnie 1 września o godzinie 10 wystartowała 23. edycja MSPO w Targach Kielce. To wystawa pełna rekordów, choćby ze względu na ilość wystawców, powierzchnię i największą liczbę prezentowanych podczas targów nowoczesnych śmigłowców.

  Podczas targów wielkie emocje będą budziły między innymi nowoczesne śmigłowce, w rekordowej liczbie 6 egzemplarzy .

  Wśród 550 wystawców z 30 krajów, odnajdziemy najpotężniejsze koncerny zbrojeniowe jak Lockheed Martin, Thales, MBDA, Boeing, BAE Systems, czy Raytheon i General Dynamics, które prezentują swoje najlepsze produkty, nowości. Salon Obronny przekroczył swą powierzchnią 27 tys. metrów kwadratowych. Bierze w nich udział aż 66 delegacji z 48 krajów świata – od USA i wszystkich krajów europejskich po Filipiny, Pakistan czy Malezję. MSPO ściągnęło do Targów Kielce krajowe i światowe media – na wystawie akredytowało się ponad 400 dziennikarzy niemal z całego świata.

  Zainteresowanie tegorocznym MSPO podsyca fakt, że program modernizacji technicznej polskich sił zbrojnych na lata 2014-2022 przewiduje zakupy broni i sprzętu za 130 mld zł. Podczas Salonu Obronnego będą zatem rozstrzygane kluczowe przetargi i podpisywane międzynarodowe kontrakty. Jednym z najważniejszych będzie dotyczył zakupu śmigłowców bojowych – stąd tak liczna ich reprezentacja na stoiskach firm. Wielkie zainteresowanie budzą więc: turecki ATAK, francuskie Tiger, Caracal oraz H145M, amerykański Apache i Black Hawk.

  Państwem, które w tym roku prezentuje swój arsenał obronny na specjalnej Wystawie Narodowej jest Norwegia. Gościem honorowym MSPO jest wiceminister obrony Norwegii – Oystein Bo.

  Salonowi Obronnemu towarzyszą 21. Międzynarodowe Targi Logistyki. MSPO potrwa do 4 września.

   

  Jedna odpowiedź do “Targi MSPO 2015 w obiektywie”

  1. michał pisze:

   Super – W przyszłym roku też pojadę

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane