• Menu

  Wielka Brytania z Wystawą Narodową na MSPO w Kielcach

  Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Targach Kielce to razem z paryskimi EURSATORY i londyńskim DSEI jedna z trzech najważniejszych wystaw branży w Europie. Nic dziwnego, że zaistnienie podczas tego wydarzenia jest istotne dla wielkich światowych graczy oraz dla krajów wiodących prym w wojskowych dostawach.

  MSPO Kielce 2020

  Podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w 2019 roku krajem wiodącym byli Amerykanie. Spektakularne przeloty samolotów, występy US NAVY BAND czy prezentacja najnowocześniejszego sprzętu wojskowego zza oceanu zrobiły wrażenie na gościach MSPO.  W 2020 roku w równie ciekawy sposób planuje zaprezentować się Wielka Brytania.

  – Status Kraju Wiodącego daje fantastyczną okazję do wzmocnienia strategicznego partnerstwa polsko-brytyjskiego i podkreślenia naszych wieloletnich relacji w dziedzinie obronności, bezpieczeństwa i  przestrzeni cybernetycznej – napisała w piśmie skierowanym do polskiego MON-u, THE RT HON ELIZABETH TRUSS, Członek Parlamentu, Sekretarz stanu ds. Handlu międzynarodowego i prezes Rady Handlu Wielkiej Brytanii.

  Po raz pierwszy swój potencjał Wielka Brytania prezentowała w Kielcach w 2010 roku. Wtedy wystawę narodową otwierał Gerald Howarth, minister ds. strategii bezpieczeństwa międzynarodowego Zjednoczonego Królestwa.

  – Przemysł obronny Wielkiej Brytanii jest obecny na kieleckim Salonie od lat. Podczas MSPO 2019 zawarta została ważna, także dla strony polskiej umowa – przypomina dr Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce – Spółka Mesko SA należąca do PGZ i koncern MBDA wspierany przez rządy Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii zawarły porozumienie, włączające Mesko do łańcucha dostaw MBDA. Złożono także zamówienia na dostawy pierwszych partii elementów rakiet przeciwlotniczych CAMM i przeciwpancernych Brimstone.

  Podczas MSPO 2019 Mesko otrzymało więc pierwsze zamówienia, dotyczące produkcji elementów pocisków różnych typów, budowanych przez MBDA. Są wśród nich rakiety oferowane przez europejski koncern w polskich programach modernizacyjnych. Przeciwlotniczy CAMM jest proponowany w programie obrony powietrznej krótkiego zasięgu Narew, a Brimstone – m.in. w projekcie niszczyciela czołgów Ottokar-Brzoza. W obu tych programach MBDA współpracuje z PGZ.

  MSPO Kielce 2020

  Do tej pory, w czasie MSPO w ramach Wystaw Narodowych swoje wyposażenie prezentowały: Niemcy, Francja, Izrael, USA, Szwecja, Państwa Grupy V4, Wielka Brytania, Włochy, Turcja,  Norwegia, Korea Południowa.

  Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbędzie się w Targach Kielce od 8 do 11 września 2020 roku już po raz dwudziesty ósmy. Poprzednia edycja Salonu zgromadziła 610 firm z 31 krajów świata, w tym 303 firmy polskie. Targi odwiedziło 58 delegacji z 49 państw. Na MSPO 2019 pojawiło się 30,5 tysiąca gości z całego świata, w tym 13 tysięcy podczas towarzyszącego wystawie Dnia Otwartego. Organizatorzy przewidują, że tegoroczne Targi MSPO również będą imponujące.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane