• Menu

  Szybki Internet dla studenta – jak wybrać korzystny pakiet?

  Za studenckim życiem najczęściej tęsknimy z perspektywy lat. Jednakże często zapominamy o tym, że to wcale nie są tak beztroskie czasy – studencki budżet zwykle jest mocno napięty, dlatego podejmowanie pierwszych decyzji finansowych jest nieco trudne. Jedną z nich stanowi właśnie wybór Internetu. Dowiedz się, jaki Internet dla studenta będzie najlepszy.

  Internet

  Internet kontra studencki budżet

  Studenci wyprowadzają się z domu od rodziców i często przeprowadzają do innego miasta, gdzie muszą opłacić mnóstwo rzeczy: wynajem mieszkania lub akademik, rachunki, wyżywienie, książki. Nic więc dziwnego, że zastanawiają się, na jaki wydatek na Internet mogą sobie pozwolić.

  Z reguły jest tak, że im szybsze łącze, tym droższy jest abonament. Dlatego znalezienie złotego środka między prędkością a ceną nie jest łatwe. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czego się potrzebuje. Na studiach sprawne łącze jest naprawdę potrzebne, żeby móc swobodnie robić projekty na zajęcia czy łączyć się z uczelnianymi serwerami. Dlatego raczej nie warto szczególnie oszczędzać na wydatkach na Internet.

  Studencki Internet – światłowód czy kablowy?

  Bardzo ważnym czynnikiem jest znalezienie opcji o dość wysokiej przepustowości. Studencki Internet powinien być szybki, młodzi ludzie po prostu go potrzebują. Dla wielu osób, które chcą mieć naprawdę szybki Internet, światłowód jest bardzo kuszącym rozwiązaniem. Wielu osobom może wydawać się jednak, że jest to nieco droższa opcja niż Internet kablowy. I faktycznie tak jest, ale nie oznacza to jednak, że nie można znaleźć korzystniejszych opcji!

  Oczywiście, że nie, ponieważ studencki Internet – światłowód czy kablowy, obojętnie, często jest objęty specjalnymi promocjami. Rabaty są dostępne najczęściej jesienią, czyli wraz z rozpoczęciem roku akademickiego. Bardzo często jedną z ofert jest możliwość podpisania umowy na 6 lub 10 miesięcy, czyli jeden lub dwa semestry. To świetne rozwiązanie, ponieważ studenci często zmieniają stancje po zakończeniu semestru i wtedy mogą po prostu nawiązać nową umowę w nowym miejscu.

                

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane