• Menu

  Szkolenia zawodowe i kursy firmowe – zainwestuj w kadry

  Przedsiębiorcy coraz częściej dostrzegają konieczność dbania o rozwój własnych pracowników. Inwestycja w kadry nie tylko umożliwia poszerzenie kompetencji osób zatrudnionych w firmie, ale również przyczynia się do rozwoju samego przedsiębiorstwa. Pracodawcy mogą w ten sposób pozyskać specjalistów w danej dziedzinie bez konieczności zatrudniania osób z zewnątrz.

  szkolenia zawodowe

  Szkolenia zawodowe: co zyskuje pracodawca?

  Korzyści pracownika, który zostanie wysłany na szkolenie zawodowe na koszt szefa, wydają się oczywiste. Kursy podnoszą jego kompetencje, rozszerzają zakres posiadanej wiedzy oraz pozwalają na zdobycie nowych umiejętności. Co w takim razie zyskuje pracodawca? Spójrzmy na to z tej strony: przedsiębiorca decyduje się na sfinansowanie szkolenia dla swojego pracownika. Po pierwsze – może go posłać na dowolny kurs. Jeśli w danym momencie potrzebuje w swojej firmie osoby, która posiada dodatkowe umiejętności w danym zakresie, wystarczy, że umożliwi zdobycie ich pracownikowi, który już u niego pracuje. Najlepiej, jeśli to lojalna, zaufana osoba, która pracuje w firmie już od jakiegoś czasu i sumiennie wykonuje swoje obowiązki. Dzięki szkoleniu ma szansę na awans, pracodawca zaś zyskuje kogoś, kto będzie zajmował się nowymi obszarami, niezbędnymi dla rozwoju firmy.

  Kursy dla firm: szkolenia prowadzone przez WSB

  Przedsiębiorca, który chce wysłać swoich pracowników na szkolenie może zwrócić się do Wyższej Szkoły Bankowej. Uczelnia organizuje kursy in company, czyli na specjalne zamówienie firm. Oznacza to, że WSB dostosowuje program szkolenia, miejsce jego organizacji oraz termin do potrzeb przedsiębiorcy i jego pracowników. WSB przeprowadza szkolenia zarówno z zakresu HR, jak i marketingu, prawa, finansów czy IT, a także szkolenia bardziej specjalistyczne. Uczestnicy kursu nie tylko uzupełnią swoją wiedzę w danym zakresie, ale także zdobędą nowe, praktyczne umiejętności, takie jak np. obsługa specjalistycznego oprogramowania. Wyższa Szkoła Bankowa ma w swojej ofercie również biznesowe kursy językowe, co może zainteresować zwłaszcza koordynatorów i dyrektorów firm o zasięgu międzynarodowym. O szczegółach oferty WSB skierowanej do firm można przeczytać na stronie https://www.wsb.pl/studia-i-szkolenia/szkolenia-i-kursy.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane