logo
logo
logo
logo
Szkolenia ADR

Szkolenia ADR – zdobądź uprawnienia na kursie ADR
Opublikowano: 15 marca 2023

Podnieś swoje kwalifikacje. Szkolenia ADR dla kierowców na przewóz towarów niebezpiecznych. Kto jeszcze może skorzystać z kursów ADR?

Praca z materiałami niebezpiecznymi wymaga specjalistycznej wiedzy. Dotyczy to nie tylko kierowców, ale i wszystkich osób, które mają z nimi styczność. Żeby móc przewozić i zarządzać zagrażającymi zdrowiu i życiu towarami, musisz mieć zaświadczenie zgodne z umową ADR obowiązującą na terenie Europy. Jakie są rodzaje szkoleń ADR i czego się na nich dowiesz?

Kursy ADR dla kierowców

To świetny sposób na podniesienie swoich kwalifikacji w chwili, kiedy posiadasz już prawo jazdy kategorii C. Dzięki nim zdobywasz wiedzę w zakresie przewozu materiałów, stwarzających zagrożenie w transporcie drogowym.

Wiesz, jak obchodzić się z nimi w bezpieczny sposób, jak chronić ładunek i co zrobić, kiedy na trasie zdarzy się wypadek. Umiesz udzielić pierwszej pomocy i zdajesz sobie sprawę, jakie czynności trzeba podjąć, żeby zapobiec większym stratom zarówno jeśli chodzi o bezpieczeństwo ludzi, jak i środowiska.

Kurs na przewóz towarów niebezpiecznych cysterną

Jest obowiązkowy, kiedy chcesz wozić materiały takie jak gaz czy ciecze, mogące stworzyć zagrożenie na drodze. Dzięki niemu każdy Twój transport będzie odpowiednio zabezpieczony, bo będziesz wiedział, w jaki sposób ładunek potrafi przemieścić się we wnętrzu pojazdu.

Poznasz też systemy napełniania i opróżniania cystern, ale tylko teoretycznie. Żebyś samodzielnie mógł to robić, potrzebujesz dodatkowych lekcji na osobnych zajęciach z uwagi na dużą odpowiedzialność i niebezpieczeństwo podczas ten czynności.

Kurs napełniania i opróżniania zbiorników – kiedy jest potrzebny?

Uprawnienia zdobyte na szkoleniu pozwalają sprawować dozór techniczny nad zbiornikami transportowymi. Poznasz na nim właściwości fizyko-chemiczne niebezpiecznych materiałów, a także dowiesz się, jak odpowiednio obsługiwać urządzenia NO (tzw. stacje UNO), czyli te, które służą do załadunku i rozładunku płynnych substancji łatwopalnych, toksycznych i żrących.

Szkolenie podstawowe – materiały klasy 1. i klasy 7.

Wiedzę o materiałach wybuchowych (kl. 1.) i promieniotwórczych (kl. 7.) zdobędziesz podczas jednego szkolenia ADR. A jeśli masz już zaświadczenie, które pozwala Ci zajmować się tylko jedną z wymienionych kategorii, to bez problemu uzupełnisz wiadomości na temat drugiej na osobnym szkoleniu.

Uprawnienia ADR dla pracowników obsługi transportu

Kierowcy to niejedyna grupa osób, która musi wiedzieć, jak postępować z materiałami niebezpiecznymi. Również załoga magazynująca produkty i sprawująca nad nimi opiekę podczas składowania, powinna przejść szkolenie, by wiedzieć, jak uniknąć ryzykownych sytuacji. To samo dotyczy doradców czy specjalistów ds. transportu w firmie zajmującej się przewozem.

Szkolenia ADR – jak wyglądają egzaminy?

Kursy ADR trwają 2-3 dni i kończą się sprawdzeniem wiedzy. Wypełniasz test, który w zależności od profilu szkolenia zawiera od 15 do 30 pytań. Wszystkie egzaminy maja charakter państwowy.

Uprawnienia do napełniania i opróżniania zbiorników wydaje Transportowy Dozór Techniczny, a pozostałe Urząd Marszałkowski. Zaświadczenia gotowe są po 10 dniach i tuż po ich odebraniu możesz zająć się pracą w transporcie materiałów niebezpiecznych.

Wybierz termin i zdobądź zaświadczenie ADR

Dopasuj zajęcia do siebie. W centrum szkoleniowym Dinudis zapisy trwają cały czas. Ukończ jeden lub kilka kursów, żeby zwiększyć swoje szanse na zdobycie dobrze płatnej pracy. Jeśli maksymalnie poszerzysz swoją wiedzę, pracodawcy docenią Twoją elastyczność i chęć rozwoju.

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

VAT za granicą

Jak zarejestrować VAT za granicą?...

Rejestracja VAT za granicą jest konieczna w kilku sytuacjach. Prowadzi...
Prawo Rodzinne

Prawo Rodzinne – ochrona praw i interesów rod...

Prawo Rodzinne to zbiór przepisów prawnych regulujących stosunki międz...
tachograf

Ewidencja czasu pracy kierowców, czyli o tach...

Praca kierowcy ciężarówki lub autobusu jest niezwykle odpowiedzialna,...