• Menu

  Seat Alhambra – dostatek miejsca w każdej sytuacji

  Seat Alhambra to pojazd dla dużej rodziny, zapewniający mnóstwo miejsca, wysoki komfort podróży a także świetne warunki pracy dla kierowcy. To w pełni rodzinne auto, które może zabrać na pokład nawet siedmiu pasażerów.

  Seat Alhambra to auto stworzone dla licznej rodziny, ale chętnie kupują je także pary, które kochają komfort i dużą ilość przestrzeni we wnętrzu. Auto może pochwalić się także potężnym bagażnikiem, tak potrzebnym na co dzień, do przewozu zakupów albo dziecięcego wózka.

  Nie tylko przestrzeń, ale również atrakcyjny wygląd

  Duże, rodzinne vany rzadko kiedy mają atrakcyjne nadwozia. To przeważnie auta pudełkowate i mało wyraziste. Seat Alhambra łamie ten stereotyp. Pojazd ma charakterystyczną, dwubryłową sylwetkę z płaską, tylną klapą, ale jest ona na tyle zgrabna i opływowa, że zdecydowanie może się podobać. Na uwagę zasługują ładnie poprowadzone nadkola, optycznie dodające autu charakteru. Warto spojrzeć także na pas przedni, w którym uwagę zwraca pięknie zaprojektowana atrapa chłodnicy oraz bardzo ładne, przednie reflektory. Nie sposób nie zauważyć także bardzo charakterystycznej maski, która przypomina strzałę.

  Warto docenić niską krawędź załadunku, dzięki której pakowanie nawet ciężkich bagaży do wnętrza samochodu, nie będzie problemem. Wielkie tylne lampy również dodają samochodowi uroku, a zamontowany nad nimi elegancki spojler, jest przysłowiową kropką nad i.

  Duży samochód nie musi być paliwożerny

  Duże auta zawsze kojarzyły się kierowcom z ospałością i dużym zużyciem paliwa. Seat Alhambra znów przeczy tym stereotypom. Wystarczy spojrzeć na najsłabszą jednostkę wysokoprężną. Dwulitrowy, turbodoładowany silnik z rodziny TDI, wykorzystujący precyzyjny układ wtryskowy Common Rail, zużywa średnio jedynie pięć litrów oleju napędowego na sto kilometrów. Generuje on moc 115 koni mechanicznych. Zapewnia przy tym całkiem niezłą dynamikę.

  Jeśli właściciel auta zaakceptuje nieco wyższe spalanie, może wyposażyć swoją Alhambrę w silnik o tej samej pojemności i mocy aż 187 KM. Najwyższe, najlepiej wyposażone wersje samochodu mogą być wyposażone w adaptacyjne zawieszenie DCC. Pozwala ono na wybór charakterystyki tłumienia. Może być ona jak największa, wówczas samochód płynie jak na puchowej poduszce. Można również wybrać twardy tryb sportowy, dzięki któremu auto będzie doskonale trzymać się drogi, niczym pojazd sportowy.

  Przestrzeń i jeszcze raz przestrzeń

  Cała kabina pasażerska Seata Alhambry mierzy 2430 litrów pojemności. Znajduje się w niej siedem wygodnych foteli, które można dowolnie składać i pochylać. W drugim rzędzie znajdują się trzy fotele, a w trzecim – dwa. Auto jest tak skonstruowane, że może nim podróżować siedem dorosłych osób. Dla większej przyjemności pasażerów, auto można wyposażyć w piękny, opcjonalny, panoramiczny szyberdach.

  Przestronny i bezpieczny

  Producent nie zapomniał także o tym, że rodzina chce podróżować bezpiecznie. Nawet siedem poduszek powietrznych, czujnik martwego pola, najnowszy asystent parkowania z tylną kamerą cofania a także hamulec pokolizyjny oto standardowe elementy wyposażenia hiszpańskiego vana.

  Alhambra to bardzo ciekawe auto rodzinne, które z jednej strony zapewnia to, co najlepsze w vanach, a z drugiej pokazuje, że jest w zupełności wolne od typowych ograniczeń tej klasy pojazdów.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane