logo
logo
logo
logo
SPA auto

Rośnie liczba luksusowych aut w Polsce a wraz z nią także liczba samochodowych SPA
Opublikowano: 26 lutego 2020

O samochody luksusowe coraz łatwiej na polskich drogach. Jak wynika z analiz przeprowadzonych przez Samar – warszawski Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego – w samym tylko minionym roku Polacy nabyli ich niespełna 80 tysięcy sztuk. Mowa tutaj wyłącznie o nowych pojazdach klasy premium, których wartość przekracza kwotę 150 000 zł.

Rynek aut premium cieszy się wzrostem nie tylko w skali minionych lat, ale także w porównaniu do wzrostu, jaki odnotował ogólny rynek nowych aut – sprzedaż pojazdów luksusowych na przestrzeni roku poszybowała w górę o ponad 7 procent, podczas gdy cały rynek nowych samochodów urósł tylko o 4,5 procenta. Przy sumarycznej liczbie 555 tysięcy samochodów kupionych przez Polaków w sumie w roku 2019, modele luksusowe stanowiły zatem średnio co siódmą z tych inwestycji. Świadczy to jednoznacznie o tym, że jako naród bogacimy się i w szybkim tempie nadganiamy resztę Europy.

Wzrost zamożności Polaków wpływa także na branżę okołomotoryzacyjną

Rosnące możliwości finansowe przekładają się nie tylko na zakup coraz droższych samochodów, ale również na coraz większą troskę o długotrwałe zachowanie przez nie optymalnego stanu i atrakcyjnego wyglądu. Szansę na zysk z rozkwitającej branży motoryzacyjnej dostrzegają także firmy specjalizujące się w ekskluzywnej kosmetyce samochodowej, czyli tzw. salony auto detailingowe określane również mianem auto SPA.

Porównanie miejsc tego typu do ludzkich salonów odnowy biologicznej jest jak najbardziej na miejscu. Pozostawione tam samochody przechodzą szereg niezwykle precyzyjnych zabiegów, wymagających specjalistycznej wiedzy w zakresie technik konserwacji lakieru czy pielęgnacji innych elementów pojazdu, na tej samej zasadzie jak zabiegi wykonywane na delikatnej twarzy.

Nie są to również tanie usługi, gdyż za samochodowe SPA zapłacić możemy nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Co dostaniemy w zamian?

Profesjonalny oraz doświadczony salon auto detailingu długotrwale zabezpieczy zarówno nadwozie, jak i kokpit naszego auta. Na oryginalny, delikatny lakier nasienie wytrzymałą, niezwykle efektowną i szklącą się w słońcu warstwę ceramiczną, a szyby pokryje hydrofobową powłoką, utrudniającą wodzie oraz zanieczyszczeniom przywieranie. Zadba o każdy najdrobniejszy detal, czyniąc aut nie tylko jeszcze piękniejszym, niż tuż po opuszczeniu fabryki, ale również gwarantując mu zachowanie tego stanu przez wiele lat od zakończenia zabiegu.

Być może inwestycja taka wydaje się droga, jednak wydając kilkaset tysięcy złotych na nowy, luksusowych samochód warto rozważyć dołożenie jeszcze kilku, żeby tej nowości i prestiżu auta nie utracić przy pierwszym drobnym kamyczku odbitym od jego karoserii.

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Stłuczka na parkingu

Stłuczka na parkingu – kto wypłaci odszkodowa...

Zatłoczone i ciasne parkingi to miejsca wyjątkowo sprzyjające...
Gdzie jechać na wakacje autem

Gdzie warto jechać na wakacje autem? 3 popula...

Na wakacje można udać się różnymi środkami transportu - można...
tanio ładować elektryka

Jak łatwo i tanio ładować elektryka, samochód...

Samochody elektryczne poruszające się po naszych ulicach już nikogo ni...
Użytkowanie samochodu elektrycznego w zimę

Użytkowanie samochodu elektrycznego w zimę...

Marznące opady deszczu, zamiecie śnieżne czy siarczyste mrozy to tylko...