• Menu

  Auto detailing – kompleksowa regeneracja samochodu

  Samochód narażony jest na ryzyko powstania rozmaitych skaz nawet wtedy, gdy na co dzień wykazujemy się ponadprzeciętną troską o jego stan. Ze względu na „miękkość” produkowanych dziś powłok lakierniczych drobne uszkodzenie może powstać nawet podczas standardowego mycia karoserii. Na szczęście w sytuacjach zarówno tego rodzaju, jak i poważniejszych na ratunek przychodzą dobrodziejstwa auto detailingu.

  Auto detailing

  Na czym polega auto detailing?

  Auto czy też car detailing to w telegraficznym skrócie szereg niejednolitych technik prowadzących do przywrócenia samochodowi stanu, w którym opuszczał on mury fabryki. Proces ten przeprowadzany przez profesjonalistę pozwala w pełni odzyskać pierwotny wygląd auta, a nierzadko wręcz uzyskać efekt niedostępny nawet dla pojazdów zupełnie nowych. Oczywiście nie dzieje się tak za każdym razem. Wszystko zależy od pakietu, na który zdecyduje się klient.

  W wariancie najbardziej podstawowym, usługa auto detailingowa ogranicza się wyłącznie do gruntownego i wykonanego przy zastosowaniu specjalistycznych metod wymycia nadwozia. Nie jest to jednak mycie konwencjonalne, ponieważ obejmuje wszelkie, nawet najdrobniejsze detale dostępne z wnętrza samochodu, w tym również te zlokalizowane w obrębie kół lub wewnątrz nadkoli.

  Kolejny etap – usuwanie rys z lakieru

  Jeśli nie satysfakcjonuje nas wyłącznie wyeliminowanie z nadwozia swojego auta wszelkiego brudu i zanieczyszczeń, następnym rekomendowanym krokiem będzie detailingowa korekta lakieru. W zależności od pakietu, na który się zdecydujemy pozbędziemy się od 30 do nawet ponad 95% wszystkich istniejących rysek, większych skaz, a także wgnieceń. Co ważne podkreślenia, w przypadku pojedynczych, niewielkich uszkodzeń powłoki, możliwe jest usuwanie rys bez lakierowania całej określonej części pojazdu, co znacząco obniża koszty tego procesu.

  Na koniec warto rozważyć także pokrycie samochodu specjalną, niezwykle efektowną powłoką ceramiczną, która podbije walory estetyczne auta oraz wzmocni poziom ochrony właściwej warstwy lakieru na okres nawet do 5 lat od aplikacji.

  Auto detailing

  Detailing wnętrza

  Kiedy kokpit naszego auta jest w kiepskim stanie, czar świetnie prezentującego się z zewnątrz pojazdu pryska tuż po jego otwarciu. Rozwiązaniem tego typu problemu jest detailingowe czyszczenie wnętrza samochodu, na które składa się m.in. precyzyjne odkurzanie wszelkich zakamarków, pranie wykładzin, tapicerki oraz dywaników, mycie i impregnacja części skórzanych, a także gruntowne czyszczenie deski rozdzielczej, konsoli oraz pozostałych elementów kabiny. Po zakończeniu procesu auto jest świeże, nieskazitelne i lśniące, prezentując się zupełnie jak nowe.

  Tę oraz wszelkie pozostałe usługi z dziedziny auto deatilingu może dla Ciebie wykonać firma Cars Care Poznań i jego okolice stanowią obszar, w obrębie którego wspomniane studio cieszy się nieposzlakowaną reputacją jednej z najstarszych i najbardziej profesjonalnych firm z branży.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane