• Menu

  Praktyczne korzyści korzystania z bulk SMS, czyli masowej wysyłki SMS-ów

  masowa wysyłka SMS-ówBulk SMS, czyli masowa wysyłka SMS-ów, to dziś jedno z najpopularniejszych narzędzi marketingowych. Wysoka skuteczność idąca w parze z niskim kosztem sprawia, że masowa wysyłka krótkich wiadomości tekstowych jest wybierana zarówno przez duże firmy, jak i przez mniejsze przedsiębiorstwa, które pragną mieć jak najlepsze relacje ze swoimi klientami i zwiększyć sprzedaż. Korzystanie z bulk SMS wiąże się z licznymi korzyściami. Jakie są najważniejsze z nich – o tym poniżej.

  Bulk SMS, czyli masowa wysyłka SMS-ów, to dziś jedno z najpopularniejszych narzędzi marketingowych. Wysoka skuteczność idąca w parze z niskim kosztem sprawia, że masowa wysyłka krótkich wiadomości tekstowych jest wybierana zarówno przez duże firmy, jak i przez mniejsze przedsiębiorstwa, które pragną mieć jak najlepsze relacje ze swoimi klientami i zwiększyć sprzedaż. Korzystanie z bulk SMS wiąże się z licznymi korzyściami. Jakie są najważniejsze z nich – o tym poniżej.

  Współczynnik otwarcia na poziomie 95%!

  Bulk SMS jest uznawana za jedno z najskuteczniejszych narzędzi marketingowych. Jest to związane przede wszystkim z wysokim współczynnikiem otwarcia (open rate), który w przypadku krótkich wiadomości tekstowych wnosi aż 95%. W praktyce oznacza to, że blisko 100% osób, na których numery wyślemy nasz komunikat reklamowy otworzy oraz przeczyta naszą wiadomość. Dla porównania, open rate w przypadku e-mail marketingu rzadko kiedy przekracza 20%.

  Co to oznacza dla firmy korzystającej z bulk SMS? Znacznie większe szanse na zainteresowanie klientów swoją ofertą oraz możliwość na sprzedaż reklamowanych w nich produktów oraz usług! Od przeczytania wiadomości reklamowej już zaledwie krok dzieli bowiem klienta od dokonania zakupu, co jest przecież głównym i nadrzędnym celem każdej kampanii marketingowej.

  Od wysłania do odebrania SMS zaledwie kilka sekund

  Masowa wysyłka SMS-ów daje niemal natychmiastowe rezultaty. Narzędzia przeznaczone do bulk SMS sprawiają bowiem, że od chwili naciśnięcia przycisku „wyślij”, a dostarczenia wiadomości na telefon komórkowy odbiorcy mija zaledwie kilka sekund.

  Pozwala to na zrealizowanie nawet zaplanowanej w ostatniej chwili kampanii reklamowej lub poinformowanie klientów o ofercie, która będzie trwała zaledwie kilka godzin. Korzystając z bulk SMS mamy gwarancję, że nasz komunikat reklamowy zostanie dostarczony do wszystkich odbiorców w najkrótszym możliwym czasie.

  Z krótkim czasem, który upływa między wysłaniem, a odebraniem wiadomości, wiąże się jeszcze jedna korzyść – pozwala to na niemal natychmiastową ocenę efektów kampanii reklamowej i szybkie wprowadzenie zmian, jeśli coś idzie nie po naszej myśli. Wszystko to dzięki dostępnym statystykom, które pozwalają na stały monitoring reakcji naszych klientów na zaproponowaną ofertę.

  Pozytywne relacje z klientem nastawionym na zakup

  Numer telefonu komórkowego to dla wielu osób bardzo prywatna sprawa. Nic więc dziwnego, że niechętnie ujawniamy go nieznajomym oraz podajemy firmom, z którymi na co dzień nie sympatyzujemy. Posiadając bazę danych zawierającą numery klientów i wysyłając na nie SMS-y reklamowe celujemy więc w grupę najlepszych oraz najbardziej zdecydowanych na zakup klientów.

  Komunikat reklamowy nie trafi bowiem w ręce przypadkowych osób, a ludzi, którzy lubią naszą firmę oraz chętnie dokonują w niej zakupów, co z kolei jest kluczem to udanej sprzedaży oraz sukcesu całej kampanii.

  Ponadto, bulk SMS pozwala na utrzymanie pozytywnych relacji z klientami poprzez przypominanie się im od czasu do czasu. Dzięki regularnie wysyłanym SMS-om firma ma bowiem znacznie większe szanse na zostanie zapamiętaną oraz wykreowanie pozytywnego wizerunku marki dbającej o klienta.

  Partnerem artykułu jest Apifonica oferująca: bulk SMS – więcej na Apifonica.com.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane