• Menu

  Pozbądź się kłopotu, czyli wynajem długoterminowy w praktyce

  Samochód można nabyć na różne sposoby. Można go zwyczajnie zakupić, co wiąże się z dużym, jednorazowym wydatkiem. Opcjonalnie można zdecydować się na leasing, choć w wielu przypadkach wiąże się to z koniecznością „związania się” z określonym modelem auta. Można też zdecydować się na wynajem długoterminowy, który dla wielu przedsiębiorców jest najkorzystniejszą opcją.

  wynajem długoterminowy

  Po pierwsze – krótki czas trwania umowy

  Wielu przedsiębiorców decyduje się na nowe samochody, które mają być swoistą wizytówką firmy. Zakup takiego pojazdu nie byłby dobrym pomysłem, gdyż nie można by go traktować jako inwestycję, która z biegiem czasu ma się zwrócić. Podobnie rzecz wygląda z leasingiem, który niejako „skazuje nas” na zakup w cenie leasingowej wybranego samochodu. Z wynajmem jest inaczej. W tym modelu wybieramy auto, określamy poszczególne parametry kontraktu i płacimy raty o stałej wysokości. Co więcej, po zakończeniu trwania krótkiej umowy (od 2 do 4 lat), możemy wynająć inne auto i to za niewielkie pieniądze.

  Po drugie – wszystko w rękach oferenta

  Wynajem długoterminowy jest doskonałą propozycją dla wszystkich przedsiębiorców, którym zależy na bezproblemowym, wygodnym użytkowaniu pojazdu. Oczywiste jest, że w gąszczu obowiązków przedsiębiorcy, konieczność zapamiętania terminu przeglądu auta (i planowania jego napraw), jest zbyt dużym obciążeniem. Dlatego tak wiele osób, decyduje się właśnie na wynajem pojazdu w dłuższym terminie.

  Po trzecie – bądź dynamicznym przedsiębiorcą

  Wynajem długoterminowy pojazdu to oferta dla aktywnych przedsiębiorców, którzy aktualnie potrzebują dobrego i w miarę reprezentatywnego pojazdu. Sytuacja ekonomiczna wielu przedsiębiorców jest w dzisiejszych czasach bardzo niepewna, co wiąże się z możliwością rychłej zmiany struktury firmy i posiadanych w niej aktywów. Zakup samochodu lub jego leasing, będą w tym przypadku zwykłym marnotrawstwem. Nie zapominajmy, że późniejsze upłynnienie tak nabytego środka trwałego, będzie dla przedsiębiorcy sporym problemem.

  Po czwarte – duży wachlarz propozycji

  Motoryzacja stoi dziś na bardzo rozwiniętym poziomie. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy w większości przypadków szukają rozwiązania luksusowego, ale i sprawdzonego pod względem technicznym. Wynajęcie samochodu w sposób długoterminowy daje możliwość przejrzenia setek, lub nawet tysięcy różnych ofert. W przypadku leasingu, wachlarz ofert nie jest aż tak rozległy, gdyż głównie obejmuje on określone modele. Dzięki temu właściciel firmy może dobrać samochód do własnych potrzeb. Jeśli jesteś zainteresowany taką ofertą, zajrzyj na https://mirent.pl/wynajem-dlugoterminowy-skoda/, gdzie znajdziesz wszystkie wymagane informacje na ten temat.

  Podsumowanie

  Z punktu widzenia nowoczesnego przedsiębiorcy, prowadzącego swój biznes w sposób zmienny i dynamiczny, wynajem długoterminowy będzie o wiele lepszym rozwiązaniem. Niemniej, liczba dostępnych na rynku ofert jest tak duża, że daje ona bardzo duży wybór Klientom, niezależnie od ich oczekiwań i potrzeb. Leasing będzie z kolei korzystniejszy w przypadku planowania długoterminowej działalności, w której leasingowane auta będą narzędziem pracy.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane