• Menu

  Pięć drobiazgów, które sprawią, że Twój samochód nabierze sportowej drapieżności

  Tuning samochodów to obecnie modne zjawisko. Drobne zabiegi, wprowadzające ulepszenia osiągów oraz wyglądu aut są na porządku dziennym, mogą też znacząco podnieść atrakcyjność oraz komfort korzystania z danego modelu. Trudno jest spotkać właściciela auta, któremu nie zależy na tym, by jego ukochane cztery kółka prezentowały się jak najlepiej. Poniżej przedstawiamy pięć sposobów na to, jak można efektownie zmienić outfit naszego samochodu.

  tuning samochodów

  Orurowanie samochodu

  Samochód z orurowaniem prezentuje się dużo bardziej agresywnie i sportowo. Choć najczęściej taki dodatek dotyczy przodu maski, można też zetknąć się z montowaniem tego typu osłon z boku lub też z tyłu auta. Zastosowanie takiego rozwiązania ma też pewne zalety praktyczne – przykładowo, umiejętnie założone orurowanie pomaga chronić chłodnicę przed mechanicznymi uszkodzeniami w trakcie jazdy po bardziej wymagającej nawierzchni.

  Ważną sprawą podczas wyboru wersji odpowiedniej dla nas jest decyzja co do pochodzenia orurowania. Warto inwestować w dedykowane rozwiązania, pochodzące bezpośrednio od producenta naszego modelu. Wybierając produkty, które nie są autoryzowanego pochodzenia, ryzykujemy problemy z montażem. Inną istotną kwestią jest to, by orurowanie posiadało homologację WE. Jest to niezbędny warunek, by nasz samochód po zamontowaniu nowej ozdoby mógł włączyć się do ruchu zgodnie z prawem.

  Dodatkowe zegary

  Dzisiejsze silniki to niesłychanie złożone osiągnięcia myśli technologicznej. Większość parametrów, jakie warto znać, by mieć pełny obraz ich zdrowia i funkcjonowania, pozostaje nieznana przeciętnym kierowcom. Temperatura spalin? Wartość doładowania turbiny? Jeżeli chcemy wiedzieć, na jakim poziomie są te wyznaczniki – zdecydujmy się na zamontowanie dodatkowych zegarów. Wnętrze naszego auta nabierze naprawdę profesjonalnego wyglądu.

  Naturalnie, nie każdy kierowca musi taką wiedzę posiadać. Jednak, jeżeli bierzemy udział w wyścigach, lub w jakikolwiek inny sposób jesteśmy związani profesjonalnie z przemysłem motoryzacyjnym, możemy się pokusić o sprawienie sobie takiego drobiazgu. Podniesie to naszą wiedzę i świadomość, jakie procesy (i z jakim skutkiem) zachodzą w naszym silniku.

  Rzutniki logo

  Estetyka nowoczesnych samochodów może być poprawiana na wiele sposobów. Jednym z bardziej efektownych jest zainstalowanie rzutnika logo w drzwiach. Jest to niewielka lampka LED, którą montuje się w drzwiach, rzucająca na podłoże (w momencie, gdy otworzy się drzwi) stylowy obraz, którym najczęściej jest logo marki danego samochodu. Wygląda to szczególnie efektownie po zmroku. Dostępnych jest wiele wariantów – mniej i bardziej rozbudowanych, utrzymanych w różnych kolorystykach.

  Tego typu drobiazg nie należy do drogich, a jego zamontowanie nie powinno przysporzyć przeciętnemu kierowcy większych trudności. Rzutnik logo montuje się zwykle w miejscu lampki, która znajduje się już w drzwiach.

  Nakładki na progi samochodowe

  Listwy ochronne to kolejny drobny dodatek, który można zamontować niewielkim kosztem finansowym w swoim samochodzie. Podobnie jak w przypadku orurowania, warto wybierać wyłącznie oryginalne akcesoria, pochodzące od producenta naszego auta. Nakładki na progi samochodowe są bardzo praktyczne: chronią tę część karoserii przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych, takich jak śnieg, piach czy błoto. Poza funkcją ochronną są też niezwykle estetyczne. Progi, z racji swojego umiejscowienia są szczególnie narażone na porysowania oraz inne uszkodzenia.

  Przyciemnianie tylnych lamp

  Przyciemnianie tylnych szyb bocznych to częsty zabieg, znacznie podnoszący komfort jazdy w roli pasażera. A co z tylnymi światłami? Przyciemnianie ich kloszy przy pomocy folii – jest już stosunkowo dyskusyjne, jednak w ofercie wielu producentów motoryzacyjnych można się zetknąć z odpowiedzią na tę nową modę. Naturalnie, samodzielne wykonanie takiej operacji w porównaniu z kupnem nowych kloszy jest znacznie tańsze, jednak, jeżeli nie zrobimy tego właściwie – grozi nam mandat oraz odebranie dowodu rejestracyjnego przez policję.

  Dlatego, jeśli marzy nam się posiadanie przyciemnionych świateł, lepiej poszukać po prostu kloszy o odpowiednim odcieniu w autoryzowanym warsztacie. Rozwiązanie to prezentuje się szczególnie korzystnie we wszystkich sportowych modelach, utrzymanych w ciemniejszej kolorystyce.

  Choć przedstawione propozycje poprawy wyglądu samochodu to zaledwie wierzchołek góry lodowej możliwych modyfikacji – są to popularne rozwiązania, szczególnie wśród tych, którzy lubią majsterkować, lub też należą do grona profesjonalnie związanego z motoryzacją. Warto wiedzieć, że takie drobne zabiegi są możliwe oraz modne.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane