• Menu

  Piec do pizzy – jaki wybrać?

  Piec ogrodowy do pizzy to jedna z ciekawszych propozycji, która pozwala przenieść do Polski smaki rodem z Półwyspu Apenińskiego. Niezależnie od tego, czy wybierasz piec do domu czy do ogrodu, chcesz z niego korzystać do celów prywatnych czy też wykorzystać w restauracji, powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów.

  Piec do pizzy

  Jak wybrać dobry piec do pizzy?

  Piec ogrodowy do pizzy to bardzo ciekawa alternatywa dla tych wykorzystywanych we wnętrzach budynków. Podobnie jak one może być on opalany drewnem, działać na gaz lub prąd. Kluczowe jest, aby powstająca w nim pizza była rozpływająca się z ustach. Aby tak się stało, warto najpierw dokładnie przemyśleć, jaki konkretny rodzaj sprzętu zaspokoi nasze oczekiwania i potrzeby. Kluczowe jest tutaj kilka parametrów. Zacząć warto przede wszystkim od przeznaczenia pieca, liczby gości, dla której chce się przygotowywać to pyszne danie. Nie bez znaczenia jest także miejsce, które można przeznaczyć na piec. Konkretne modele potrafią znacznie różnić się rozmiarami. Ważne jest także to, czy chce się piec budować na miejscu czy jedynie zainstalować ten dostarczony przez producenta w całości. Na końcu oczywiście liczy się także budżet, jaki można przeznaczyć na konkretne rozwiązanie.

  Rodzaje pieców do pizzy

  Na rynku obecnie dostępnych jest kilka rodzajów pieców, które różnią się następującymi parametrami:

  • sposobem zasilania – na rynku dostępne są urządzenia opalane drewnem, gazowe oraz piece elektryczne. Poleca się przede wszystkim dwa pierwsze rozwiązania, ponieważ  pozwalają one na przygotowania lepiej wypieczonej pizzy.
  • rozmiarem – od wielkości płyty w piecu zależy, ile placków można jednocześnie w nim wypiekać (od kilku do kilkunastu)
  • obecnością lub brakiem obrotowej płyty,  która pozwala szybkiej i łatwiej przygotować więcej placków.

  Piec do pizzy

  Piec ogrodowy do pizzy – czy warto?

  Piec ogrodowy do pizzy to rozwiązanie alternatywne w stosunku do tych montowanych wewnątrz pomieszczeń. Piece do pizzy opalane drewnem i grille ogrodowe to świetne rozwiązanie zarówno do ogródków restauracyjnych, jak i domowych tarasów. Piece i grille zbudowane są z trwałych materiałów, które przede wszystkim są odporne na warunki zewnętrzne. Dodatkowo łatwo się je czyści. Są jednocześnie bardzo funkcjonalne i łatwe w obsłudze, a przy tym wysoce estetyczne. Mogą one stanowić piękną ozdobę ogrodu, a jednocześnie pozwalać na przygotowywanie posiłków w wyjątkowym otoczeniu roślin. W ten sposób można uniknąć duchoty i nieustannie unoszących się w kuchni zapachów. Gotowanie na świeżym powietrzu także pod tym względem jest ciekawszym rozwiązaniem niż montowanie pieca we wnętrzu.

  Piec do pizzy

  Piec do pizzy

  Rodzaje ogrodowych pieców do pizzy

  Piece ogrodowe do pizzy opalane drewnem można montować na zewnątrz – na tarasie, patio, a także bezpośrednio na trawniku w ogrodzie. Wykorzystanie technologii ForninoxTM, która łączy wysokie właściwości fizyczne gotowania i pieczenia na cegle, pozwala zapewnić sobie i gościom niezapomniane wrażenia kulinarne. Warto zwrócić uwagę na to, by obudowa urządzenia była wykonana jest ze stali. To sprawi, że piec będzie  odporny na uszkodzenia i negatywnie działające czynniki zewnętrzne, a cała konstrukcja będzie wyróżniać się wysoką odpornością na naprężenia termiczne i mechaniczne spowodowane wysokimi temperaturami. Połączenie odpowiedniej konstrukcji i trwałych materiał sprawi, że urządzenie będzie służyło wiele lat, a przyrządzone w nim potrawy zawsze będą miały głęboki smak i aromat. W takim piecu można przygotować nie tylko pizzę, lecz także chleb, mięso, warzywa czy zapiekanki.

  Jeszcze innym rozwiązanie są grille ogrodowe zasilane gazem. Można zamontować je bezpośrednio na powierzchni nośnej. Spotkać można także modele osadzone na mobilnej podstawie z kółkami, które swobodnie można przestawiać na tarasie, w zależności od potrzeb. Plusem takich rozwiązań jest stalowa kopuła, która umożliwi uzyskiwanie bardzo wysokich temperatur przy minimalnym użyciu gazu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane