• Menu

  Pomysł na kreatywną zabawę z dziećmi – robimy wspólnie pizzę!

  robienie pizzyMałe dzieci, zwłaszcza te w wieku przedszkolnym wymagają tego, aby poświęcić im swój czas. My, zapracowani rodzice, nie mamy go zbyt wiele, warto jednak, aby w tym całym zabieganiu wygospodarować godzinę, czy dwie na to, by porozmawiać ze swoją pociechą, pobawić się z nią i nieco zadbać o jej rozwój.

  Idealnym przepisem na taki wieczór, czy popołudnie jest wspólne robienie pizzy. Będzie kreatywnie, śmiesznie i co najważniejsze bez najmniejszego śladu nudy. Przecież pizza to coś, co kochamy wszyscy!

  Co musicie przygotować?

  Bez względu na to, czy będziecie robić jedną dużą pizzę, czy też kilka małych potrzebować będziecie całej listy składników. Wśród tych podstawowych są: mąka, olej, woda, sól i oczywiście drożdże. Dalsze składniki zależą od Waszej inwencji twórczej, a także od tego, jakie są Wasze kulinarne gusta. Jest to pizza robiona przez Was w domu, dlatego nie musicie się ograniczać. Pizza z malinami, szczypiorkiem, czy nawet z burakiem jest jak najbardziej dozwolona.

  Pamiętaj jednak, aby były to składniki, które nie zaszkodzą małym brzuszkom. Papryka chili, czy bardzo pikantne zioła niekoniecznie powinny być wykorzystane podczas takiej zabawy. Zwłaszcza że po pieczeniu zapewne będziecie chcieli zjeść Waszą pizzę.

  Grunt to dobra zabawa – robimy pizzę!

  Ugniatanie ciasta, rozciąganie go i robienie z niego różnych kształtów to znakomita zabawa dla niewielkich rączek i paluszków. To idealny sposób na rozwój motoryki małej u maluszka. Dlatego pozwól mu pobawić się takim ciastem i nie przejmuj się, że dookoła robi się coraz większy bałagan. Później sprzątniecie to razem.

  Pozwól dziecku pokroić wybrane składniki. Zadbaj jednak o to, aby narzędzia, których będzie używać, nie były zbyt ostre. Nie zostawiaj też malca bez opieki. Stwórzcie własną kompozycję. A może ułożycie jakiś zabawny obrazek, np. kształt kosmicznego stwora, lub zamek księżniczki? Pamiętaj, że fantazja dziecka nie ma granic.

  Następny etap to wypiekanie pizzy. Kiedy placki będą już przygotowane, połóżcie je na specjalnej blaszce, albo na kamieniu do pizzy. Razem obserwujcie przez okienko piekarnika, czy Wasze dzieło jest już gotowe. Zapewne będzie przy tym bardzo dużo emocji i mnóstwo dobrej zabawy!

  A co, kiedy brakuje nam czasu?

  Niestety nie zawsze mamy wolne chwile albo po prostu siły na kreatywną zabawę. Wówczas, nasze plany możemy odłożyć na późniejszy czas. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować pizzy. Możemy ją przecież po prostu zamówić. A następnie zjeść w naszym rodzinnym gronie. To także będzie forma celebrowania wspólnych chwil przy rodzinnym stole.

  Nie tylko dorośli kochają pizzę, lubią ją również nasze dzieci. Możecie skomponować własną, taką możliwość daje, chociażby pizzeria Dominium. Albo najprościej wybrać coś z zaproponowanego na stronie internetowej menu. Pizza bezmięsna, a może z Waszymi ulubionymi serami to wszystko czeka na Was w jednym z lokali, lub może być dostarczone do waszego domu. Od czego zacząć?

  Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową odpowiednią frazę, np. „pizza Chorzów”, a na ekranie smartfona lub komputera pojawią się różne propozycje, z których wybierzecie coś dla siebie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane