• Menu

  W pełni użyteczny Internet LTE

  Internet LTETam, gdzie z różnych powodów nie mamy dostępu do stacjonarnego łącza, wcale nie jesteśmy skazani na cyfrową ascezę.

  Za pomocą w pełni funkcjonalnych routerów na kartę sim możemy zapewnić łączność Wi-Fi w niemal dowolnej lokalizacji. Jak mądrze wybrać sprzęt, który nam to umożliwi?

  Alternatywa na dzisiejsze czasy

  Bez dwóch zdań Internet okazał się jednym z najbardziej rewolucyjnych wynalazków ubiegłego stulecia. Komputer bez niego jest obecnie niemal bezużyteczny dla przeciętnego użytkownika. Na dobrą sprawę można na nim wykonać wiele różnych operacji, ale tak naprawdę po podpięciu do globalnej sieci urządzenie to daje nam ogromne możliwości poszukiwania informacji na dowolne tematy.

  Gdyby amerykańskie wojsko nie postanowiłoby podzielić się swoim jednym z największych osiągnięć drugiej połowy XX wieku, być może wciąż żylibyśmy w zupełnie odmienny sposób. Na szczęście „na górze” zapadły decyzje, zmieniające losy otaczającego świata. Nagle przesłanie pliku z Nowego Jorku do Londynu stało się czymś prostym i względnie szybkim. O ile dawniej trzeba byłoby go zapisać na dyskietkę, a potem wysłać tradycyjną pocztą, o tyle już pod koniec lat osiemdziesiątych ten sam proces można było uskutecznić za pomocą e-maila. Kto by pomyślał, że rewolucja w cyfrowym świecie nadejdzie tak szybko?

  Przez wiele lat podstawowym sposobem dostępu do internetu było stałe, stacjonarne łącze. Rozwiązanie zastępujące modem niewątpliwie było od niego niewątpliwie lepsze w każdym calu i to nie tylko ze względu na niższe koszty użytkowania w przypadku intensywnego przeglądania zasobów sieci. Miało jednak jedną, dość zasadniczą wadę, której nie sposób w żaden sposób przeskoczyć. Łącza przypisanego do określonego lokalu nie dało się w żadnym wypadku „zabrać” ze sobą w inne miejsce.

  W czasach kiedy Internet stacjonarny zaczynał powoli docierać do większości domostw w Polsce, operatorzy sieci komórkowych z pewnością nie próżnowali. Rozbudowa dotychczasowych sieci, by te zaczęły obsługiwać szybszy standard przesyłu danych, stała się dla nich nieuniknionym priorytetem. Kwestią czasu było odejście od powolnego GPRS-u na rzecz o wiele użyteczniejszych rozwiązań.

  Nie tylko na ekranie smartfona

  Przywykliśmy do tego, że operatorzy komórkowi dostarczają nam internet po to, by móc go przeglądać za pomocą sprzętu mieszczącego się w naszej kieszeni. Jednak zakres świadczonych przez te przedsiębiorstwa usług wybiega znacznie dalej. Od wielu lat oferują ponadto karty SIM na sam Internet w standardzie LTE.

  Rozwiązanie to bardzo szybko zyskało dużą popularność, co raczej nikogo nie dziwiło, ponieważ laptopy w pewnym okresie zaczęły sprzedawać się niczym ciepłe bułeczki, a co za tym idzie, wielu nabywców tych sprzętów chciało móc przeglądać na nim zasoby globalnej sieci niezależnie od swojego położenia. Czasami konieczność sięgnięcia po takie rozwiązanie była nadzwyczaj prozaiczna. Wciąż istnieją dziś miejsca, gdzie wielu operatorów internetu stacjonarnego nie pociągnęło żadnych kabli. Wówczas jedyną alternatywą zostaje to, co mają do zaoferowania sieci komórkowe. Niekoniecznie musi to by krok wstecz, ponieważ w niektórych miejscach w Polsce Internet LTE osiąga bardzo wysokie transfery.

  O tym, że rozwiązania mobilne tak szybko zyskały dużą popularność, świadczy wyraźny spadek cen. Kiedy konsumenci otrzymali od operatorów ofertę w zasadzie nie do odrzucenia, nic dziwnego, że zdecydowali się zakupić odpowiedni starter, czy też podpisać stosowną umowę. Prawdziwym przełomem stały się jednak nielimitowane taryfy, gdzie użytkownik mógł po przekroczeniu określonej liczby gigabajtów wciąż cieszyć się z dostępu do globalnej sieci, tylko że w odpowiednio niższej prędkości.

  Nic dziwnego, że rozwiązanie to zyskało tak dużą popularność. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że obecnie istnieją urządzenia takie jak router lte, dzięki czemu transfer internetu możemy wyemitować w niemal dowolnym miejscu w ramach sieci Wi-Fi, dając przy tym dostęp dla wszystkich urządzeń znajdujących się w pobliżu.

  W poszukiwaniu odpowiedniego sprzętu

  Korzystając z więcej niż jednego gadżetu przeznaczonego do przeglądania zasobów internetu, na pewno warto rozważyć zakup urządzenia, jakim jest router lte. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, tylko który z nich tak naprawdę będzie spełnić nasze oczekiwania?

  Zanim zdecydujemy się na zakup czegokolwiek, to wypadałoby w pierwszej kolejności spojrzeć na parametry techniczne sprzętu. Liczby nie kłamią i nie inaczej jest w przypadku routerów. Jednym z najważniejszych kryteriów będzie standard szybkości pracy urządzenia. Im wyższy, tym lepiej działającą sieć Wi-Fi uda się nam stworzyć. Na pewno dużym udogodnieniem są routery odczytujące wiadomości tekstowe od operatorów. Dzięki temu dostaniemy w porę informację np. o kończącym się niebawem transferze, czy ważności konta, co pozwoli nam na czas zareagować, by zachować ciągłość w dostępie do internetu.

  Globalna sieć od zawsze była skarbnicą wiedzy z różnych dziedzin, w tym także sprzętu komputerowego. To właśnie stamtąd dowiemy się więcej na temat routerów lte. Najlepszym pomysłem w przypadku wątpliwości w tej sprawie będzie odszukanie odpowiedzi na jednym z for internetowych. Na w pełni moderowanym forum dyskusyjnym użytkownicy sieci Orange dzielą się wiedzą z innymi i pomagają rozstrzygać np. takie dylematy i nie tylko. Wspólnymi siłami często o wiele łatwiej znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Finalnie można potem podjąć trafną decyzję i wejść w posiadanie urządzenia, które doskonale sprawdzi się w naszym przypadku.

  Korzystanie z dobrodziejstw coraz szybszego i powszechnego internetu LTE może być jeszcze prostsze, o ile rozważymy zakup stosownego routera. Zanim jednak to uczynimy, warto zrobić dogłębny reasearch i nie bać się w razie potrzeby dopytać o szczegóły na forum internetowym. W ten sposób na pewno unikniemy rozczarowań oraz kosztownych błędów.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane