• Menu

  Otwarte dane – ile kosztuje miasto ?

  Miasto Legnica opublikowało koszty funkcjonowania miasta na podstawie budżetu za 2015 rok. Dane te są zaprezentowane w przejrzystej graficznie formie i mają być dla mieszkańców źródłem wiedzy o tym, ile kosztuje funkcjonowanie miasta.

  koszty_miasta_wrzesien_2016_okladka-1

  Co to są Otwarte Dane (Open Data) ? – To system udostępniania danych i dobra praktyka uwiarygodniania transparentności sektora publicznego. Ich potencjał może być w pozytywny sposób wykorzystany przez zainteresowane osoby do tworzenia różnego rodzaju analiz, aplikacji, podstaw własnego biznesu – mówi Tomasz Kaczmarek, kierownik referatu Teleinformatyki i Nowoczesnych Technologii. Dodaje, że Legnica tym samym należy do grona nowoczesnych miast wdrażających idee Open Data.

  To opracowanie ma zwiększyć świadomość w sferze wydatkowania publicznych środków. Są to oczywiście przykłady z wybranych dziedzin. Wyliczyliśmy np., jaki jest miesięczny koszt utrzymania dzieci w szkołach. Chcemy też by dane, np. dotyczące utrzymania miasta, były źródłem wiedzy dla tych legniczan, którzy prowadzą w mieście działalność gospodarczą i być może chcą świadczyć usługi w wybranych sferach – chociażby pielęgnacji czy utrzymania zieleni miejskiej – wyjaśnia Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

  Źródło: Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Legnica.

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane