• Menu

  Nakładka na sedes vs. nocnik

  Nakładka na sedesZarówno nakładka na sedes, jak i nocnik odgrywają bardzo ważną rolę w procesie uczenia dziecka samodzielnego kontrolowania i załatwiania własnych potrzeb fizjologicznych. Oczywiście oba rozwiązania mają takie same rzesze zagorzałych fanów i przeciwników.

  Zwolennicy nocników podkreślają, że nakładki na sedes mogą być niebezpieczne dla dzieci, które notorycznie spadają z toalet z powodu niestabilnych i przesuwających się nakładek. Przeciwnicy nocników powołują się na skrajne przykłady trzy- i czterolatków, którzy domagają się nocnika w dowolnym pomieszczeniu w domu, bo rodzice przybiegali do nich z nocnikiem na każde zwałowanie „kupa” lub „siku” nie ucząc dziecka, że do załatwiania potrzeb fizjologicznych służy toaleta.

  Wybór między nakładką a nocnikiem powinien być podyktowany przede wszystkim wiekiem dziecka. Rodzice, którzy nie chcą czekać z odstawieniem pieluch do drugiego roku życia swojej pociechy zdecydowanie powinni rozpocząć edukację od nocnika. Ze względu na swoją budowę nocnik zapewnia małym dzieciom komfort – opacie podtrzymuje plecy – oraz bezpieczeństwo – nocniki są niezbyt wysokie i bardzo stabilne utrudniając dziecku przechylenie się na jedną lub drugą stronę.

  Kolejnym etapem będzie nakładka na sedes. Natomiast dla rodziców, którzy podejmują pracę ze starszym dzieckiem najlepszym rozwiązaniem będzie nakładka na sedes. Nie każdy dwulatek będzie się czuł wygodnie na nocniku. Większość starszych dzieci chce naśladować swoich rodziców, a ci korzystają z dorosłej toalety.

  Nakładka na sedes w podróży – czy jest jakaś alternatywa?

  Przeciwnicy nakładek na sedes szczególnie często zwracają uwagę na ich bezużyteczność w podróży, kiedy pozbawione nocnika dziecko jest zmuszone do korzystania z toalet publicznych. Ale podróż to nie jedyna sytuacja, w której dziecko może być zmuszone do załatwienia swoich potrzeb w toalecie publicznej. Trudno bowiem wyobrazić robienie zakupów w galerii handlowej z nocnikiem pod pachą.

  Rozwiązaniem jest jednorazowa higieniczna nakładka na sedes wykonana z wodoodpornego materiału, która Szczelnie przykrywa deskę sedesową umożliwiając dziecku swobodne załatwienie potrzeby nawet w toalecie publicznej. Tego typu nakładki są tak duże, że dziecko bez obaw o ubrudzenie może się trzymać deski sedesowej. Dodatkowo nakładki higieniczne są wyposażone w paski antypoślizgowe zwiększające ich przyczepność do deski sedesowej i uniemożliwiające przesuwanie się podkładki podczas korzystania z toalety.

  Nakładki higieniczne są sprzedawane w paczkach. Cena paczki nie przekracza na ogół kilkunastu złotych – wszystko zależy od marki nakładek oraz ilości sztuk w paczce. W przypadku większości marek każda nakładka jest pakowana osobno, co czyni ją praktycznym rozwiązaniem nie tyko w podróży, ale wszędzie tam, gdzie dziecko będzie musiało skorzystać z publicznej toalety. Nakładki są proste w aplikacji.

  Ikea, Pepco, Allegro – która oferta lepsza?

  Oferta nakładek na sedes jest tak szeroka, że nie jednego rodzica może przyprawić o ból głowy. Na blogach i forach parentingowych można przeczytać opinie na temat różnych produktów oraz wybranych modeli, a także dowiedzieć się, w którym sklepie nakładkę na sedes dla dziecka można kupić najtaniej. Cena nie jest jednak jedynym czynnikiem decydującym o wyborze określonego rozwiązania. Wybierając nakładki na sedes rodzice zwracają uwagę na jakość produktu, wygląd oraz komfort użytkowania. Obok pojedynczych nakładek w asortymencie sklepów z akcesoriami dla dzieci można również znaleźć komplety – do najpopularniejszych należą:

  • komplet nakładka sedesowa + podest,
  • komplet nocnik, nakładka sedesowa + podest,

  W przypadku kompletu z nocnikiem, zarówno nakładka, jak i nocnik są wyprofilowane w ten sam sposób. To ułatwia dziecku przejście z nocnika na dorosłą toaletę bez dodatkowego stresu spowodowanego koniecznością nagłej zmiany sposobu siedzenia.

  Zależnie od produktu, który poszukujemy możemy skorzystać z oferty sklepów internetowych z akcesoriami dla dzieci lub nabyć nakładkę w sklepie stacjonarnym. Szczególnie popularne są nakładki z Ikea i Pepco. Pierwsze wybierają rodzice poszukający prostych i klasycznych rozwiązań, drugie osoby, które stawiają na trwałość w dobrej cenie. Rodziców, którzy cenią sobie szeroki wybór rozwiązań zachęcamy do sprawdzenia oferty sklepu internetowego bobokiosk.pl. W asortymencie sklepu wysokiej jakości produkty polskich producentów naprawdę przystępnych cenach.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane