• Menu

  Postaw na wygodę i wybierz właściwą deskę sedesową

  Deska sedesowa uchodzi za banalny element wyposażenia łazienki. Wypadałoby może jednak poświęcić więcej uwagi temu wiernemu towarzyszowi życia codziennego. Korzystamy z niej przecież wielokrotnie w ciągu każdego dnia. Warto zatem wybrać taką, która będzie odpowiadała najbardziej wyrafinowanym oczekiwaniom. W końcu chodzi o komfort podczas niezwykle istotnych czynności, odnoszący się nie tylko do zwykłego korzystania z toalety, ale także: utrzymywania higieny, estetyki wnętrza łazienki i dobrego samopoczucia jej użytkowników.

  deska sedesowa

  Z czego powstają deski sedesowe?

  Warto zwrócić uwagę na surowiec z jakiego jest wykonana. Są to przeważnie różnego rodzaju tworzywa sztuczne. Godna polecenia jest na przykład deska sedesowa z duroplastu. To tworzywo podobne jest nieco w swojej strukturze do bakelitu, używanego do produkcji desek o wiele częściej w poprzedniej epoce. Duroplast to także żywiczny plastik, wzmocniony dodatkowo włóknami – na przykład bawełnianymi lub wełnianymi. Obok tego ciekawego surowca deski sedesowe powstają z szeregu innych ciekawych materiałów. Chociaż niewielu z nas zastanawia się nad tym każdego dnia korzystając z toalety.

  Deski sedesowe wolnoopadające a klasyczne

  Gwałtowne opuszczanie deski i „trzaskanie” nią bywa niemiłe dla uszu. Ponadto większość dzieci przeżywa w swoim krótkim jeszcze życiu okres fascynacji sedesem oraz wszystkim tym co z nim i z korzystaniem z niego jest związane. Potrzebują przy tym zgłębić wiedzę na jego temat, przez co chętnie otwierają i zamykają klapę. Może to być wyjątkowo niebezpieczne, gdyż przycięcie sobie palców choćby najwyższej jakości deską nie należy do przyjemności. Tutaj właśnie z odsieczą pojawili się projektanci oraz producenci desek sedesowych wolnoopadających (https://terme.pl/pl/c/Deski-sedesowe/57). Dzięki nim możemy już od dawna korzystać z toalety o wiele ciszej i bezpieczniej.

  Inne ważne aspekty przy wyborze tej jedynej deski

  Deska z założenia ma towarzyszyć jej użytkownikom przez długi czas. Ma także nie zaburzać estetyki oraz stylu w jakim utrzymana jest cała łazienka. W związku z tym przed zakupem warto zastanowić się czy poszukujemy klasycznej, zaokrąglonej deski czy też na przykład najbardziej odpowiednia okaże się kwadratowa deska sedesowa. Niezależnie od wybranego kształtu i tworzywa warto rozważyć inne praktyczne względy, jak na przykład utrzymanie czystości. Decydując się na deskę z funkcją jej łatwego wypinania, na przykład taki jej model z duroplastu, łatwiej będzie dotrzeć do czasami trudno dostępnych w przypadku innych typów zakamarków. Oprócz tego rodzaju udogodnień miejmy na uwadze, że są osoby potrzebujące specjalnego rodzaju deski. Jeżeli mieszkamy razem z osobą niepełnosprawną dobrym wyborem okaże się deska ze specjalnym wcięciem. Na szczęście obecnie łatwo dobrać deskę sedesową spełniającą bardzo różnorodne oczekiwania.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane