• Menu

  Najnowocześniejsze śmigłowce na MSPO

  Turecki TAI-T129 ATAK Multirole Combat Helicopter, Caracal, Tiger, AIRBUS: H145M z Francji i dwie perełki z amerykańskiej stajni: Sikorsky UH-60 Black Hawk oraz oczywiście Boeing AH-64 Apache – wszystkie te najnowocześniejsze śmigłowce będzie można zobaczyć od 1 do 4 września 2015 roku w Targach Kielce podczas XXIII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

  Na największe zainteresowanie zasługuje z pewnością słynny Apache, podstawowy śmigłowiec szturmowy wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych, który na świecie traktowany jest jako wzorzec tego rodzaju broni. Maszyna jest naszpikowana najnowszymi i najlepszymi technologiami, np. naprowadzanie wieżyczki działka odbywa się poprzez ruch głowy pilota dzięki optycznemu monitorowaniu ruchów hełmu.

  Ciekawostką jest też, że w 2003 roku Grecja zamawiając 12 sztuk śmigłowca za jeden zapłaciła ponad 56 milionów dolarów.
  Propozycja Turkish Aerospace Industries, T-129 ATAK to z kolei kandydat w przetargu na dostawę śmigłowców szturmowych dla Wojska Polskiego w ramach programu „Kruk”.

  Podczas zeszłorocznego MSPO zachwyt wzbudzał już produkowany przez Sikorsky Aircraft Black Hawk, średni wielozadaniowy śmigłowiec transportowy, dlatego również w tym roku pojawi się on w Targach Kielce.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane