• Menu

  MSPO 2016 już we wrześniu w Kielcach

  Niewiele dobrych wiadomości płynie ostatnio z Europy w kwestii światowego bezpieczeństwa. Stary Kontynent ponownie zaczął być wyzwaniem militarnym. Te okoliczności sprawiają, że coraz większym zainteresowaniem światowej branży zbrojeniowej cieszy się Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Najbliższa edycja targów odbędzie się od 6 do 9 września w Kielcach.

  MSPO w Kielcach to trzecie, co do wielkości, targi militarne w Europie i jedno z najważniejszych wydarzeń przemysłu obronnego w skali globalnej. O pozycji wystawy świadczą zarówno wystawcy – czołowe światowe koncerny branży obronnej, jak i strategiczne dla tej dziedziny kontrakty podpisywane w Kielcach. Już sam program modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP na lata 2014-2022 przewiduje zakupy sprzętu za 130 mld zł! Jego plan zakłada realizację 14 programów operacyjnych, w ramach których  armia ma dostać między innymi, samoloty bezzałogowe, śmigłowce, systemy obrony rakietowej, symulatory i trenażery oraz wszelkiego rodzaju działa czy wozy opancerzone. Gigantyczne środki, które rząd planuje przeznaczyć na wojsko, co roku przyciągają do Kielc największe firmy zbrojeniowe.

  – Od wielu lat uczestniczymy w MSPO i z prawdziwą przyjemnością obserwujemy, jak z roku na rok wystawa się rozwija. To zaszczyt być uczestnikiem i partnerem takiego przedsięwzięcia. Zainteresowanie naszymi produktami w wielu przypadkach przekłada się na późniejszą współpracę handlową, co oczywiście cieszy, natomiast dla nas szczególnie ważne jest, że dzięki obecności na MSPO mamy możliwość spotkać się z polskimi partnerami i firmami, z którymi współpracujemy. To może dać początek wspólnym projektom, co w przyszłości przełoży się na nowe miejsca pracy i rozwój technologii transferowanych do Polski – mówił podczas ostatnich targów John Neilson, dyrektor do spraw komunikacji Lockheed Martin Corporation.

  Nadchodząca edycja MSPO odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy. Zgodnie z wieloletnią tradycją będzie można zobaczyć Wystawę Narodową. Jak co roku wręczona zostanie Nagroda DEFENDER oraz Nagroda Prezydenta RP dla najlepszych produktów. W programie MSPO 2016 znajdzie się  wiele merytorycznych spotkań. Seminaria, kongresy
  i konferencje organizowane w czasie Salonu od lat są  doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz pogłębienia wiedzy na temat najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny techniki wojskowej.

  Rekord minionej edycji

  MSPO 2015 był rekordowy pod każdym względem. XXIII edycja podczas której swoją ofertę na powierzchni ponad 27 000 metrów kwadratowych zaprezentowało 583 wystawców z 30 krajów świata zapisała się mocno w historii kieleckiego ośrodka wystawienniczo – kongresowego. Wśród uczestników znalazły się największe, międzynarodowe firmy zbrojeniowe jak: LOCKHEED MARTIN, BOEING, BAE SYSTEMS, RAYTHEON, GENERAL DYNAMICS, FINMECCANICA, THALES, MBDA. Udział w wydarzeniu wziął Prezydent RP oraz oficjalne delegacje zagraniczne z 58 krajów. Targi odwiedziło blisko 20 000 zwiedzających.

   

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane