Maty, taśmy i panele grzewcze na podczerwień coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Wbrew obiegowej opinii jest to bardzo ekonomiczny i wydajny sposób ogrzewania pomieszczeń. Dziś sprawdzimy, jakie są najważniejsze wady i zalety ogrzewania na podczerwień oraz na jakiej zasadzie działa ta technologia.
Ogrzewanie na podczerwień jest obecnie najzdrowszym dla naszego organizmu sposobem ogrzewania domu czy stanowiska pracy. Opiera się ona na promieniowaniu cieplnym, czyli naturalnie występującym zjawisku. W przyrodzie promieniowanie cieplne emitowane jest przez słońce oraz przez różne nagrzane przedmioty, które wydzielają je w procesie stygnięcia. Ogrzewanie na podczerwień nie ogrzewa bezpośrednio powietrza, a jedynie ciała stałe, np. podłogę, ściany, sufit itd. Sprawdźmy teraz, jakie są najważniejsze zalety i wady ogrzewania na podczerwień.
Mimo wielu zalet ogrzewania na podczerwień, jak chyba każda inna forma ogrzewania, posiada też pewne wady:
Montaż maty grzewczej na podczerwień nie należy do zadań trudnych i w wielu przypadkach możemy zrobić to samodzielnie. Choć pewne elementy, jak na przykład podłączenie do sieci elektrycznej, powinniśmy pozostawić fachowcowi posiadającemu odpowiednie uprawnienia. Sposób montażu całej instalacji ogrzewania na podczerwień zaprezentujemy na przykładzie maty grzewczej pod panele.
Ja ostatnio znalazłem fajny sklep gdzie maja różne May i świetnie doradzają przy zakupie
sklep.eo.net.pl/dzial/maty-grzewcze/
Dodaj komentarz