• Menu

  Mozaika na podłodze — poznaj najmodniejsze rozwiązania do kuchni lub salonu

  Materiałów, jakimi można wykończyć podłogę, jest mnóstwo, nie trzeba się więc ograniczać do utartych schematów. Zamiast tego postawmy na coś efektownego i innowacyjnego jak mozaika.

  Wśród zalet mozaiki wymienić możemy jej trwałość i niesamowite walory estetyczne. Decydując się na ten wariant, możemy z podłogi uczynić ozdobę. Jakie mamy możliwości?

  Jak wykorzystać mozaikę w kuchni i salonie?

  Jeżeli kuchnia i salon są ze sobą połączone, można je optycznie rozdzielić za pośrednictwem podłogi. Mozaika może znaleźć się na podłodze części kuchennej. W salonie mogą być na przykład panele lub deski. Zamiast rozgraniczać obie przestrzenie, możemy równie dobrze ułożyć płytki na całej podłodze i też będą wyglądać świetnie.

  Ciekawym rozwiązaniem jest układanie mozaiki tylko na fragmencie podłogi, to z kolei pomoże wyodrębnić strefy użytkowe. Patrząc z tej perspektywy mozaika podłogowa może być ułożona w okolicach stołu, albo w bezpośredniej bliskości szafek i blatów kuchennych. Eksponujemy wtedy przestrzeń jadalną albo wyodrębniamy miejsce, w którym przygotowuje się posiłki. Skoro wiemy już, jak możemy wykorzystać potencjał mozaiki, czas zastanowić się, na jakie wzory powinniśmy zwrócić uwagę.

  Płytki heksagonalne

  Płytki przypominające plastry miodu od kilku lat zyskują coraz większą grupę zwolenników. Są w szerokiej gamie kolorystycznej i w wielu rozmiarach. W zależności od naszej wizji i stylu aranżacyjnego możemy ułożyć na podłodze heksagony w jednym kolorze, kilku odcieniach albo w paru ontrastujących barwach. Dzięki temu możemy stworzyć minimalistyczny wystrój, na co pozwolą m.in. płytki białe lub czarne, ewentualnie wystrój nowoczesny i energetyczny. Pomogą nam w tym płytki w żywszych kolorach a postawimy na kilka kolorów, uzyskamy efekt trójwymiarowości.

  Ponadczasowa jodełka

  Mozaika nie jedno ma imię i płytki w jodełkę są tego doskonałym przykładem. Dawniej jodełkę na podłodze mogliśmy obserwować jedynie przy parkietach. Teraz nadal wzór ten jest modny, ale w nieco innej odsłonie. Teraz w jodełkę mogą być ułożone płytki. W przeciwieństwie do płytek heksagonalnych nie eksperymentujmy za bardzo z kolorem. Zamiast tego postawmy na płytki jednokolorowe i kontrastujące fugi. Dobrze wyglądają białe płytki i czarna fuga. To idealna propozycja do nowoczesnych wnętrz.

  Egzotyczna arabeska

  Arabeski są bardzo oryginalne w swoim kształcie i mogą przywoływać skojarzenia związane ze światem arabskim. Nie znaczy to, że sprawdzą się tylko w domach, gdzie jest aranżacja nawiązująca do orientu. Mozaika podłogowa składająca się z arabesek może fenomenalnie wyglądać we wnętrzach tradycyjnych albo eklektycznych.

  Liczy się jakość

  Kiedy decydujemy się na montaż płytek podłogowych, to robimy to z myślą, że jest to inwestycja na lata. Dlatego koncentrujmy się nie tylko na aspektach wizualnych, ale też parametrach technicznych. Liczy się m.in. wysoka klasa ścieralności. Jeśli chcemy zwiększyć bezpieczeństwo domowników, to zwróćmy uwagę również na to, czy płytki są antypoślizgowe.

  Jedna odpowiedź do “Mozaika na podłodze — poznaj najmodniejsze rozwiązania do kuchni lub salonu”

  1. magdalena ogórek pisze:

   Kiedy decydujemy się na montaż płytek podłogowych, to robimy to z myślą, że jest to inwestycja na lata.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane