• Menu

  Szeroki wachlarz zastosowań maszyn budowlanych

  maszyny budowlaneW dzisiejszych czasach wybór maszyn budowlanych może przyprawić o zawrót głowy. Inwestorzy mogą przebierać w urządzeniach uniwersalnych, jak i tych przeznaczonych do ściśle konkretnych zadań.

  Wielkim plusem jest to, że zakup bardzo drogiego sprzętu nie jest koniecznością. Na szczęście na rynku funkcjonują firmy, które oferują wynajem specjalistycznego sprzętu budowlanego.

  Prócz standardowego wynajmu, do oferty często dochodzi ekspresowy serwis na terenie całego kraju, a także bogaty pakiet szkoleń dla operatorów maszyn. Jedną z takich firm jest JLG Polska – http://jlg.com.pl/produkty/. Spektrum  urządzeń do wynajęcia jest niezwykle szerokie i praktycznie każdy potrzebujący ciężkich maszyn do budowy, powinien znaleźć coś dla siebie.

  Firma posiada w swojej ofercie różne typy podnośników. Do zadań wymagających dłuższego nakładu pracy w pomieszczeniach idealnym wyborem są podnośniki nożycowe z napędem elektrycznym, natomiast w terenie sprawdzą się te spalinowe. Wąski korytarz czy niewielkie pomieszczenie wymagające prac wykończeniowych? Tutaj najlepszą opcją wydają się być podesty masztowe. Ich kompaktowa, pionowa konstrukcja pozwala na dotarcie do najbardziej niedostępnych miejsc oraz na pracę w obrębie ograniczonej powierzchni. Alternatywą mogą być niewielkie wysięgniki na podwoziu gąsienicowym, które bez problemu poradzą sobie z przejazdem przez podwórza, bramy oraz drzwi.

  Jeśli potrzebujemy urządzenia do zadań na dużych wysokościach, to najlepiej będzie wynająć podnośnik przegubowy  z wysięgnikiem, natomiast do najbardziej zaawansowanych prac na nieutwardzonym terenie, przeznaczone są podnośniki teleskopowe. Dzięki napędowi 4×4, sporym udźwigom oraz dużym możliwościom wychylenia w pionie i poziomie są one niezastąpionymi maszynami na każdej budowie.

  Ostatnią grupą maszyn są popularne ładowarki teleskopowe. Wyposażone w system czterech skrętnych kół, napęd 4×4, łatwe sterowanie i silnik turbo diesel, mogą z powodzeniem podnosić i przewozić materiały, a zaopatrzone w dodatkowy kosz sprawdzą się jako podest roboczy. Wszystkie akcesoria jak łyżka czy żuraw znajdują się także w ofercie firmy JLG Polska.

  Warto korzystać z maszyn sprawdzonych producentów. To gwarancja efektywności prowadzonych prac, ale również bezpieczeństwo pracowników. Te dwa obszary nigdy nie powinny być postrzegane oddzielnie i to od nich powinna zaczynać się każda budowa.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane