logo
logo
logo
logo
magazyn energii

Magazyn energii – czym jest, jak działa i dlaczego warto go mieć?
Opublikowano: 14 listopada 2022

Wraz ze wzrostem zainteresowania panelami fotowoltaicznymi, rośnie chęć posiadania magazynu energii. Urządzenie to pozwala na całkowite uniezależnienie się od dystrybutorów energii elektrycznej. Czym dokładnie jest magazyn energii, jak działa i dlaczego warto go mieć?

Wobec tak wielu zapytań należy wyczerpująco odpowiedzieć na te kwestie.

Jak działa magazyn energii?

Magazyn energii to urządzenie, które służy do gromadzenia prądu. Czyli mówiąc dokładniej, wytwarzana i przetwarzana przez instalację fotowoltaiczną energia gromadzona jest w akumulatorze, a następnie przetwarzana w sposób elektrochemiczny. Można więc nazwać go akumulatorem. A obecnie na rynku występuje wiele rodzajów akumulatorów. Do najpopularniejszych należą jednak kwasowo-ołowiowe. Taki magazyn jest ratunkiem w sytuacji, kiedy sieć dystrybucyjna ulega awarii. Umożliwia on stały dostęp do wcześniej zmagazynowanego prądu.

Dlaczego warto mieć magazyn energii?

Powody, dla których warto inwestować w magazyny energii, właściwie zostały podane już wyżej. Niezależność i stały dostęp do prądu to właśnie główna przyczyna inwestowania w to nowoczesne urządzenie. Taki magazyn energii przydaje się głównie przedsiębiorstwom, które korzystają z fotowoltaiki (a przestoje w ich pracy miałyby katastrofalne skutki), a także gospodarstwom rolnym, które potrzebują stałego dostępu do prądu. Oczywiście nie ma przeszkód do tego, aby w magazyn zainwestowały też gospodarstwa domowe, osoby, które wykorzystują prąd z fotowoltaiki do całkiem prywatnego użytku. Jeśli ktoś chce mieć stały dostęp do energii elektrycznej, to musi obowiązkowo zaopatrzyć się w to urządzenie.

Obecnie dostęp do magazynów energii jest bardzo łatwy. Można kupić je nawet przez Internet. Najważniejsze jest, aby wiedzieć, jakiego magazynu się potrzebuje, ponieważ nie każdy jest taki sam. Oferta magazynów jest szeroka, co też daje możliwość łatwego dopasowania tego urządzenia do potrzeb konkretnego użytkownika. Chcąc dowiedzieć się więcej na ten temat, warto zajrzeć na stronę eonfoton.pl, a nawet porozmawiać ze sprzedawcą. Specjalista wyjaśni wszystko i doradzi, jaki magazyn wybrać, by zyskać na tej inwestycji jak najwięcej.

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Dobór przewodu do mocy

Dobór przewodu do mocy...

Przewody elektryczne są kluczowym elementem każdej instalacji energoel...
magazyny energii

Magazyny energii — dlaczego ważne dla fotowol...

W ostatnich latach odnawialne źródła energii cieszą się dużą popularno...
Użytkowanie samochodu elektrycznego w zimę

Użytkowanie samochodu elektrycznego w zimę...

Marznące opady deszczu, zamiecie śnieżne czy siarczyste mrozy to tylko...
Jak uzyskać decyzję środowiskową

Jak uzyskać decyzję środowiskową?...

Postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej jest jednym z naj...