• Menu

  Leasing auta dla przedsiębiorcy – jakie są zalety?

  Leasing auta to świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców. Zobaczmy to na przykładzie jednego z naszych czytelników – pana Karola.

  Pan Karol od kilkunastu lat prowadzi własną działalność gospodarczą. Zajmuje się drobnymi remontami – tynkowaniem, malowaniem, układaniem podłóg. Na tym się zna. Na ofertach leasingodawców niestety już mniej…

  Kiedy w środku zimy, a więc w czasie, kiedy zleceń miał zdecydowanie mniej, jego niemal pełnoletni samochód na dobre odmówił współpracy, pan Karol poczuł, że przyszedł czas na zmiany. Nie chciał wykładać kilku czy kilkunastu tysięcy złotych, żeby kupić choćby używane auto, a wysłużonego auta nie było przecież sensu remontować. Wtedy znajomy podpowiedział mu: „Masz firmę, więc przestań jeździć rupieciami. Leasing auta będzie rozwiązaniem dla ciebie”.

  leasing

  Jak się zabrać za leasing auta?

  „Łatwo powiedzieć «leasing auta». Znacznie gorzej wykonać” – tak się panu Karolowi przynajmniej wydawało. Ale zachęcony radami znajomego, który dość szeroko opisał zalety tego rozwiązania (zresztą na własnym przykładzie), pan Karol postanowił zweryfikować teorię z praktyką. Im więcej czytał na temat auto leasingu w Internecie, tym bardziej był przekonany, że znajomy miał rację – leasing samochodu to rozwiązanie stworzone właśnie dla niego. Dlatego się zdecydował.

  Auto leasing z niskimi ratami

  Dziś pan Karol ma już kolejne auto w leasingu. Poprzedniego postanowił nie wykupywać, ponieważ zauważył, że zleceniodawcy chętniej z nim współpracują, od kiedy jeździ nowym samochodem. Oddanie auta i wybranie nowego modelu po trzech latach umożliwił mu stosunkowo nowy produkt na rynku, auto leasing z niskimi miesięcznymi ratami. Ponieważ pan Karol zdecydował się na Škodę, skorzystał z oferty Škoda Financial Services, ale w trakcie poszukiwań stwierdził, że taki auto leasing ma w ofercie większość liczących się marek aut.

  Zalety leasingu samochodowego

  Pan Karol sam przyznaje, że rzeczywiście widzi przynajmniej cztery zalety leasingu samochodowego.

  • Po pierwsze – biorąc auto leasing za niewielką kwotę pierwszej raty dostał w krótkim czasie nowe i w pełni sprawne auto. I całe szczęście, bo po kilku tygodniach liczba zleceń zaczęła wzrastać, a im bliżej było wiosny, tym miał więcej pracy.
  • Po drugie – leasing auta zapewnił mu nowy pojazd, który nie psuł się co kilka tygodni, więc nie musiał odwoływać i przekładać zleceń. Wzrosła dzięki temu jego wiarygodność jako przedsiębiorcy i fachowca.
  • Po trzecie – niezaprzeczalną zaletą leasingu samochodu są korzyści podatkowe. Zamiast oddawać pieniądze skarbówce, część posiadanych środków zainwestował po prostu w swój komfort i efektywność pracy.
  • Po czwarte – koszty niezbędnych napraw czy przeglądów dokupił w ramach finansowania, płacąc znacznie mniej niż przy każdym przeglądzie z osobna. Wydatki na paliwo i bieżącą eksploatację wrzucił w koszty, co również zmniejszyło jego podatki. Dlatego pan Karol dziś już wie, że leasing samochodowy to opłacalne rozwiązanie dla przedsiębiorcy.

  Co z formalnościami?

  Co więcej, pan Karol był zaskoczony, że starając się o leasing auta mógł wykonać minimum formalności, a decyzję otrzymał po około 20 minutach. Dlatego dziś, jako doświadczony leasingobiorca, z czystym sumieniem poleca to rozwiązanie każdemu znajomemu. Tak jak niegdyś i on otrzymał podobną radę od swojego znajomego.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane