logo
logo
logo
logo
Kalkulator leasingowy

Jak działa kalkulator leasingowy?
Opublikowano: 7 czerwca 2021

Wynajem długoterminowy samochodu, leasing wymaga nie mniej dobrego przygotowania, jak złożenie wniosku o kredyt. Prowadzący działalność przedsiębiorca musi przekalkulować swoje koszty, możliwości finansowe, zdolność do zaciągnięcia zobowiązania w formie leasingu. We wszystkich tych obliczeniach z pomocą przychodzi kalkulator leasingowy. 

Leasing samochodu – jak się do niego przygotować?

Leasing samochodów to rozwiązanie, które pozwala sfinansować zakup firmowej floty. Do takiego sposobu finansowania trzeba się przygotować nie mniej dokładnie niż do zaciągnięcia kredytu. Oczywiście warto krytycznym okiem spojrzeć na sytuację przedsiębiorstwa, na możliwości wnioskowania o taką formę finansowania zakupów. Trzeba się z pewnością przyjrzeć także stanowi potencjalnego zadłużenia firmy i dalszym perspektywom finansowym. Nawet w przypadku sprawnie działającej firmy pojawia się naturalne pytanie o to, czy zakup floty w formie leasingu nie będzie stanowił zbyt dużego obciążenia dla miesięcznego budżetu. Dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto zwrócić uwagę na szczegółowe warunki leasingu. Obliczyć leasing można na kilka sposobów:

  • skontaktować się z przedstawicielami firmy leasingowej,
  • skorzystać z kalkulatora leasingowego, który po wprowadzeniu niezbędnych danych zaproponuje szczegółowe warunki leasingu.

Na podstawie uzyskanych w ten sposób informacji można prowadzić realną ocenę możliwości podjęcia zobowiązania finansowego, jakim jest leasing.

Kalkulator leasingowy – jak działa?

Dla każdego przedsiębiorcy, który rozważa zakup samochodu, sprzętu IT, maszyn w formie leasingu, kluczowe pytanie dotyczy wysokości rat. Wielu przedsiębiorców zanim skontaktuje się z przedstawicielami firmy leasingowej, chce mieć jakieś poglądowe informacje, ile kosztować będzie leasing samochodu osobowego lub innego zakupu. Takie informacje można dzisiaj uzyskać błyskawicznie właśnie dzięki wstępnym symulacjom. Wiele firm udostępnia kalkulator leasingowy, który pozwala zorientować się w ogólnych warunkach leasingu:

  • wyznacza całkowity koszt leasingu,
  • wskazuje orientacyjną wysokość raty miesięcznej,
  • prezentuje przykładowy harmonogram leasingu.
  • podaje kwotę wykupu,
  • informuje o wysokości opłaty wstępnej.

Dzięki kalkulatorowi leasingowemu błyskawicznie możesz zorientować się, ile będzie kosztował leasing. Pozwala on znaleźć najkorzystniejsza ofertę dla klienta. Uwzględnia aktualną stawkę WIBOR oraz oprocentowanie. Pokazuje nie tylko raty leasingu, ale i jego średni koszt. W przejrzysty sposób kalkulator leasingowy pokazuje oferty największych banków oferujących leasing, pozwala więc zorientować się także w ogólnych warunkach panujących w danym momencie na rynku.

Kalkulator a rzeczywiste warunki leasingu

Kalkulator leasingowy to bardzo przydatne i funkcjonalne narzędzie, natomiast trzeba pamiętać, że nie jest to sposób prezentacji oferty końcowej. Ta zawsze może się różnić nieco od tego, co wyliczył kalkulator. Dlaczego? Ponieważ w szczegółowym wniosku leasingowym podajesz znacznie więcej szczegółowych informacji na temat swojego przedsiębiorstwa niż w narzędziu internetowym, które ma pomóc ci się zorientować w wysokości rat. Ostateczna oferta leasingowa zawsze jest uzależniona od rodzaju przedmiotu i oceny kondycji firmy. Kalkulator jedynie szacuje przykładowe koszty leasingu samochodu, natomiast zawsze ostatecznie musisz skontaktować się z doradcą handlowym, wypełnić szczegółowy wniosek, poddać się procedurze weryfikacji.

Dzięki kalkulatorowi wiesz jednak, jakie ogólne warunki panują na rynku. Możesz szybko zorientować się, czy bardziej opłaca ci się w danym momencie leasing bez wykupu czy jednak z dużym wykupem. Możesz także ustalić, jaki okres leasingowy będzie dla ciebie najkorzystniejszy. Uzbrojony w tę wiedzę, znacznie skuteczniej możesz negocjować z przedstawicielem firmy leasingowej. Przyspieszasz także w ten sposób cały proces.

Tagi: , , , ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Transport

Wzrost zobowiązań finansowych hamuje rozwój b...

Dług, który ciągnie sektor transportu, spedycji i logistyki do...
Fast Food

Koniec inflacji? Polacy wracają do jedzenia F...

W obliczu odpuszczającej inflacji i wzrostu płacy minimalnej, Polacy z...
Stłuczka na parkingu

Stłuczka na parkingu – kto wypłaci odszkodowa...

Zatłoczone i ciasne parkingi to miejsca wyjątkowo sprzyjające...
Pozyskanie kapitału do startupu

Pozyskanie kapitału do startupu. Jak się przy...

Pozyskanie kapitału to proces, do którego należy się dobrze przygotowa...