• Menu

  Kongres Smart – Inteligentne Miasta

  Czy regiony z północnej Polski stosują inteligentne rozwiązania dla miejskiej energetyki, infrastruktury oraz transportu, aby polepszyć jakość życia mieszkańców? Jakie nowe technologie dla smart cities proponuje branża oraz jak ich wykorzystanie wpływa na rozwój inteligentnych miast? Jak oszczędzać energię elektryczną i cieplną w miastach i gminach? Na powyższe pytania odpowiedzi szukać będą eksperci, politycy oraz samorządowcy podczas IV Ogólnopolskiego Kongresu Smart – Inteligentne Miasta, który odbędzie się 28 września w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym.

  Podczas kongresu duży nacisk zostanie położony na poznanie zakresu w jakim północne miasta realizują koncepcję inteligentnego rozwoju. Uczestnicy konferencji poznają również, jak wykorzystywać nowe technologie w rozwoju inteligentnych miast i gmin. Istotnym tematem do dyskusji będzie także nowoczesny transport publiczny oraz możliwości wdrażania inteligentnego systemu transportowego w miastach.

  Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem marszałka województwa warmińsko-mazurskiego, prezydenta Olsztyna, wojewody warmińsko-mazurskiego, marszałka województwa podlaskiego, prezydenta Białegostoku, marszałka województwa opolskiego, marszałka województwa mazowieckiego, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  Wśród zaproszonych gości znaleźli się: poseł na Sejm RP Urszula Pasławska, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, prezydent Olsztyn Piotr Grzymowicz, dyrektor Departamentu Informatyzacji w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji Sebastian Christow, główny specjalista w Departamencie Energii Odnawialnej w Ministerstwie Gospodarki Sebastian Stępnicki, główny specjalista ds. energii odnawialnej PIOMOT, Szwedzko-Polska Platforma Zrównoważonej Energetyki dr inż. Magdalena Rogulska.

  28 września w Olsztynie planowana jest czwarta edycja tego wydarzenia. Inauguracja jedynego w Polsce cyklu regionalnych konferencji o smart cities miała miejsce w Warszawie 30 marca. 150 przedstawicieli lokalnych samorządów, przedsiębiorcy i eksperci dyskutowali na temat wpływu nowych technologii na jakość życia w mieście. Duży nacisk na konferencji został położony na doświadczenia innych krajów europejskich – Norwegii, Szwecji czy Niemczech.

  Rejestracja jest aktywna do 25 września, dlatego prosimy o szybkie podjęcie decyzji. Uczestnictwo prosimy zgłaszać bezpośrednio do Adriany Łączyńskiej (promocja@successpoint.pl, tel. 720 911 824).

  Wydarzenie odbędzie się w godz. 10.00–16.00 w dniu 28 września 2015 roku w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym, przy ul. Władysława Trylińskiego 2 w Olsztynie.

  Ogólnopolski Kongres Smart – Inteligentne Miasta to inicjatywa firm Golden Point oraz Success Point, które zorganizowały w poprzednich latach szereg konferencji i wydarzeń biznesowych cieszących się sporym zainteresowaniem.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane