• Menu

  Kabina prysznicowa – z brodzikiem czy bez?

  Wykańczając lub remontując łazienkę, trzeba stanąć przed wieloma wyborami i dylematami. Jedną z kwestii wymagającą przemyślenia jest decyzja o rodzaju kabiny prysznicowej.

  Niektórzy oczywiście wolą kąpiele w wannach, ale zdecydowanie większą popularnością cieszą się kabiny, które zajmują mniej przestrzeni użytkowej i pozwalają na zażywanie szybkich kąpieli. Jaką kabinę wybrać, aby zyskać wysoki komfort codziennej higieny?

  Kabina prysznicowa

  Kabiny prysznicowe z brodzikiem – klasyczne rozwiązanie

  Wybór kabiny prysznicowej z brodzikiem umożliwia stworzenie całkowicie oddzielonej od reszty pomieszczenia strefy kąpielowej. Takie rozwiązanie zapewnia domownikom wygodę w czasie codziennej higieny, a dodatkowo pozwala na zachowanie odpowiedniej czystości w łazience.

  Zaletami takich kabin jest również możliwość wyboru modeli w różnych kształtach i rozmiarach – większość kabin przystosowana jest do montażu w narożniku łazienki, co pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni użytkowej we wnętrzu. Wzory i rodzaje szkła zastosowanego w kabinie również może wpłynąć na wystrój otoczenia, dlatego szeroka oferta kabin prysznicowych pozwoli Ci na dopasowanie produktu do aranżacji.

  Brodziki – niskie czy wysokie

  Posiadanie brodzika w kabinie prysznicowej może się okazać bardzo przydatne, w szczególności jeśli wybierzesz model głęboki – zyskujesz wówczas pomniejszony substytut wanny, w którym jednakowoż możesz wykonywać rozmaite czynności, na przykład pranie ręczne lub kąpanie zwierzaków domowych. Wysokie brodziki często posiadają także siedziska, na których można w wygodny sposób zażywać kąpieli.

  Docenią to z pewnością osoby starsze, ale i mężczyźni i kobiety w sile wieku, podczas rozmaitych czynności higienicznych, na przykład golenia nóg. Należy jednak pamiętać, że wysoki brodzik może stanowić przeszkodę dla niepełnosprawnych, dzieci czy seniorów – wysokie podejście może się okazać dla nich nie do pokonania.

  Kabina prysznicowa

  Kabina prysznicowa z brodzikiem niskim prezentuje się natomiast wyjątkowo estetycznie, jest wygodny w stosowaniu dla wszystkich członków rodziny, ale traci przy niemożności napełnienia go wodą przy przykładowo podanym wcześniej praniu ręcznym.

  Kabina bez brodzika, czyli nowoczesność w wysokiej cenie

  W nowoczesnych łazienkach coraz większą popularnością cieszą się kabiny bez brodzika, ponieważ dają użytkownikom o wiele większe możliwości aranżacyjne. Nie muszą się bowiem trzymać sztywnych ram narzucanych przed producentów brodzików – taka kabina nie musi znajdować się w narożniku pomieszczenia, nie dotyczą jej standardowe rozmiary, ale całość można w łatwy sposób dopasować do własnych potrzeb.

  Ponadto można stworzyć całkowicie lub częściowo otwarte miejsce do kąpieli – wszystko zależy od wizji wykończenia wnętrza konkretnej osoby. Takie rozwiązanie pociąga jednak za sobą wysokie koszty – wymaga ono bowiem wykonania funkcjonalnego systemu odprowadzania wody i odpowiedniego spadu w kabinie, co skutkuje najczęściej koniecznością wynajęcia rzetelnego fachowca.

  Kabina prysznicowa

  Wówczas trzeba pomyśleć także o antypoślizgowych płytkach lub innych podłożach zapewniających bezpieczeństwo. Kabina bez brodzika będzie o wiele wygodniejsza w stosowaniu w szczególności w przypadku osób starszych lub dzieci. Jeśli zdecydujesz się na taką przestrzeń kąpielową w swoim mieszkaniu, warto zaplanować ją już przy budowaniu domu lub podczas gruntownego remontu całej łazienki.

  Zarówno kabiny prysznicowe z brodzikiem, jak i bez mają swoje wady oraz zalety – którą z nich wybierzesz zależy przede wszystkim od Twojej koncepcji oraz budżetu przeznaczonego na wykończenie łazienki.

  Artykuł przygotowany przy współpracy z: https://www.twojabateria.pl/

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane