• Menu

  Jedź do Prabut po zdrowe płuca

  Szpital Specjalistyczny w Prabutach

  Szpital Specjalistyczny w Prabutach

  Szpital Specjalistyczny w Prabutach Sp. z o.o. jest zakładem leczniczym ukierunkowanym na kompleksową diagnostykę, leczenie i wczesną rehabilitację chorób układu oddechowego. Szpital spełnia kryteria kwalifikacyjne i stanowi IV poziom szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ).

  Dysponuje 163 łóżkami w zakresach chorób płuc i gruźlicy, chirurgii klatki piersiowej, chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych, intensywnej terapii oraz izbą przyjęć. Poradnie przyszpitalne świadczą usługi z zakresu onkologii, chirurgii ogólnej oraz chirurgii klatki piersiowej.

  Bogata baza lecznica

  Nowocześnie wyposażone pracownie endoskopowe korzystają z wideogastroskopów, wideokolonoskopów oraz wideobronchoskopów, w których wykorzystuje się metody endoskopowe, w tym: autofluorescenję (AFI), obrazowanie w wąskim paśmie światła (NBI), wewnątrzoskrzelową ultrasonografię (EBUS).

  Ponadto Szpital posiada pracownię tomografii komputerowej wyposażoną w 16-rzędowy aparat najnowszej generacji oraz pracownię histopatologiczną, która wykonuje badania: histopatologiczne, cytologiczne, histochemiczne i immunohistochemiczne.

  Struktura Szpitala

  Ułatwia kompleksową i sprawną  diagnostykę chorób układu oddechowego. Diagnostyka chorób nowotworowych od momentu pojawienia się pacjenta w Szpitalu do jego wypisania trwa najczęściej od trzech do sześciu dni.  Szpital wykonuje również złożone zabiegi z zakresu chirurgii klatki piersiowej, w tym częściowe i całkowite resekcje płuc oraz zabiegi z zakresu chirurgii onkologicznej, w nowoczesnym i bardzo dobrze wyposażonym Bloku Operacyjnym. Ośrodek Domowego Leczenia Tlenem prowadzi leczenie przewlekłych chorób układu oddechowego tlenem z koncentratorów w domach pacjentów.

  Szpital może się pochwalić Certyfikatem Akredytacyjnym Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia  oraz certyfikatami ISO 9001, 14001 i 18001.

  Szczególne walory mikroklimatyczne Prabut znane od XIX wieku, związane z drzewostanem iglastym, uzupełniają leczenie farmakologiczne i odgrywają istotną rolę w procesie terapii.

  Jedna odpowiedź do “Jedź do Prabut po zdrowe płuca”

  1. Ewa Zachorowska pisze:

   Wspaniały szpital W 1968 roku zmarł tam mój Tatuś. Dyrektorem był dr Mlekodaj, wzór lekarza. Wówczas była tam opieka, której nie widziałam nigdzie. Mój Tata miał dietę na życzenie, co w dzisiejszej służbie zdrowia chyba jest już niemożliwe.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane