• Menu

  Prywatne ośrodki odwykowe – jaki jest koszt korzystania z ich usług?

  Uzależnienie – wyrok, którego zdecydowana większość z nas nie chciałaby usłyszeć. Coś, co pochłonęło już mnóstwo istnień ludzkich, może zaatakować wszystkich. Nawet takie osoby, które na pozór są szczęśliwe i mają wszystko, czego można im tylko pozazdrościć. W takich momentach koniecznością jest odwyk. Prywatne ośrodki odwykowe – ceny za leczenie w takich miejscach są różne.

  ośrodki odwykowe

  Bezpłatny czy płatny?

  Skoro ktoś przez całe życie sumiennie płacił składki na krajowy fundusz zdrowia, to dlaczego miałby nagle znaleźć się w płatnym ośrodku leczenia uzależnień? Odpowiedź jest prosta. Ponieważ można znaleźć się tam dosłownie z dnia na dzień. W poniedziałek dzwonimy z zapytaniem o miejsce, a już w środę możemy odwieźć bliską nam osobę na leczenie lub nawet jeszcze we wtorek. Tak, takie są realia w prywatnych ośrodkach odwykowych, jakie można znaleźć na terenie całej Polski.

  W przypadku bezpłatnych ośrodków rzeczywistość jest zupełnie odwrotna, smutniejsza. Często na miejsce trzeba czekać od kilku do nawet kilkunastu (!!!) miesięcy. Uzależnienie to choroba, która postępuje z dnia na dzień. Czas odgrywa tu znaczącą rolę i nie można pozwolić sobie na odwlekanie, ponieważ może się okazać, że ktoś takiego odwyku nie doczeka.

  Cena za leczenie

  Prywatne ośrodki odwykowe – ceny za leczenie są różne. Nigdy się nie da ich jednoznacznie określić. Ośrodki zajmujące się leczeniem alkoholizmu mają zupełnie inne ceny od tych miejsc, gdzie na co dzień zajmują się przykładowo osobami uzależnionymi od seksu, czy też od hazardu. Przyjmuje się, że cena za jedną dobę w ośrodku dla alkoholików może wynosić od 600 do 700zł. Niektóre ośrodki z kolei ceny podają za dwa tygodnie, za miesiąc, itd. Tyle ile wynosić mogą poszczególne etapy terapii.

  Porównując ceny w poszczególnych placówkach, warto wziąć pod uwagę to, co otrzymujemy w zamian za to. Czego można się spodziewać podczas terapii? Uwaga – czy nie ma żadnych kosztów ukrytych?! Każdy szanujący się ośrodek leczenia uzależnień powinien od razu powiadomić swoich klientów o tym, co otrzymują w zamian za uiszczoną opłatę.

  Terapia pod okiem fachowców

  Leczenie w prywatnym ośrodku uzależnień może trwać…? Na takie pytanie ciężko odpowiedzieć. Może to być dwa tygodnie, jeżeli uzależnienie jest dopiero na początkowym etapie. Chociaż niewiele osób ma z tym do czynienia. Z reguły taki okres trwa powyżej jednego miesiąca, czasem nawet dobijając do kilku lat. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, w jakim stanie jest osoba uzależniona. Od jej siły, woli charakteru.

  Czasem odcięcie się na kilka miesięcy od środków uzależniających przynosi skutek, a czasem nie. Wszystko wychodzi tak naprawdę na bieżąco. Tak naprawdę nie da się jednoznacznie określić kosztów leczenia uzależnienia. Dopiero na końcu terapii będzie można określić, ile kosztował odwyk. Najważniejszy fakt, to ten, aby wydane pieniądze nie poszły na marne. Jeżeli ktoś już opuszcza odwyk, to powinien to zrobić raz na zawsze. Uzależnienia to destrukcyjne zjawisko, więc nie warto mieć z nim do czynienia.

  Jedna odpowiedź do “Prywatne ośrodki odwykowe – jaki jest koszt korzystania z ich usług?”

  1. Marcela W. pisze:

   Odcięcie się na kilka miesięcy od środków uzależniających przynosi skutek, a czasem nie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane