• Menu

  Gwarancja udanej relokacji

  Rozmowa z Franciszkiem Jamniukiem, prezesem przedsiębiorstw PHU Jamniuk i Stahl-Mont, nagrodzonym tytułem VIP Biznesu 2016

  Wiodącą dziedziną państwa działalności jest relokacja maszyn, urządzeń, linii produkcyjnych oraz całych zakładów produkcyjnych. Gdyby mógł pan opisać cały proces od zgłoszenia się firmy do państwa…

  – Proces relokacji fabryk, linii produkcyjnych i maszyn jest bardzo indywidualny. Wszystko zależy od tego, co konkretnie trzeba przenieść, dokąd i jak szybko. Firmy Stahl-Mont i PHU Jamniuk wyróżnia doświadczenie, dzięki któremu możemy zapewnić kontrahentom kompleksowe usługi. Po zgłoszeniu się firmy do nas, analizujemy otrzymaną dokumentację techniczną i zdjęciową, dokonujemy wizji lokalnej i wyceniamy projekt. Pod uwagę musimy wziąć rozmaite składowe: wielkość i liczbę obiektów do przeniesienia, dostępność naszych specjalistów zaangażowanych w przedsięwzięcie, konieczność użycia sprzętu ciężkiego, takiego jak dźwigi, zwyżki etc., i transport. Obowiązkowo uwzględniamy również koszty dojazdów, hoteli, diet pracowników. Jeśli koszty projektu zostają zaakceptowane, wówczas nasi pracownicy rozpoczynają prace demontażowe, łącznie z przygotowaniem do transportu i załadunkiem zdemontowanych urządzeń. Transport również jest po naszej stronie. Następnie w zależności od ustalonego terminu ponownego montażu rozpoczynamy prace monterskie. Niejednokrotnie w procesie ponownego montażu musimy wziąć pod uwagę zmiany technologiczne, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami i potrzebami klienta. Nasz udział kończy się rozruchem maszyn i podpisaniem protokołu odbioru prac przez kontrahenta.

  W jakich sytuacjach zgłaszają się do państwa klienci, aby przenieść swoją infrastrukturę z jednego miejsca w inne? Czy główną przyczyną jest chęć obniżenia kosztów w nowym miejscu?

  – Klienci firm Stahl-Mont i PHU Jamniuk decydują się na przenoszenie infrastruktury z różnych powodów. Najczęściej, jeśli przenoszenie ma miejsce z krajów Europy Zachodniej do Środkowo-Wschodniej, głównym czynnikiem jest możliwość obniżenia kosztów produkcji. Jednak nie jest to jedyny aspekt. Możliwość pozyskania wykwalifikowanych pracowników na danym terenie jest również istotnym czynnikiem. Zdarza się również, że firmy, które w Europie nie mogłyby funkcjonować ze względu na to, że ich produkcja nie jest ekologiczna, przenoszą swoje technologie na inne kontynenty, gdzie normy środowiskowe nie są tak restrykcyjne.

  Proszę się pochwalić, jakie największe realizacje udało się państwu przeprowadzić. Domyślam się, że mimo wszystko są to raczej duże przedsiębiorstwa, które decydują się na tak kosztowne zmiany organizacyjne?

  – Przeprowadzamy bardzo dużo różnych relokacji. Nie tylko te wielkie, ale również te małe, które muszą być wykonane z wielką precyzją, przynoszą nam powody do dumy. Do tej pory największą relokacją był demontaż zakładu do produkcji polimerów w północnej Francji, przetransportowanie i postawienie go w Tunezji.

  Czy w zakresie swojej działalności mają państwo dużą konkurencję?

  – Ze względu na kompleksowość świadczonych przez nas usług praktycznie nikt nie jest w stanie rywalizować z nami, a zadowoleni z poziomu naszych realizacji klienci nie tylko sami do nas wracają, ale jeszcze często polecają moje firmy nowym partnerom biznesowym.

  Jaką gwarancję ma klient w relacjach z państwa firmą, że podczas relokacji maszyny i całe linie produkcyjne nie ulegną zniszczeniu? Można liczyć na specjalne ubezpieczenie na czas współpracy?

  – Klient ma pewność, że demontowane czy montowane przez nas maszyny nie ulegną zniszczeniu, ponieważ posiadamy ubezpieczenie na zakres prac świadczonych przez naszą firmę. Zdarza się, że w przypadku szczególnych zleceń korzystamy również z ubezpieczenia dodatkowego.

   Nie tylko relokacjami się państwu zajmują. Co jeszcze wchodzi w zakres działalności Stahlmontu?

  – Oprócz relokacji Stahl-Mont i PHU Jamniuk świadczą również usługi: spawalnictwa przemysłowego, utrzymania ruchu w zakładach przemysłowych, jak również rozbiórki obiektów przemysłowych oraz – dzięki nowo wybudowanej hali – przymierzamy się również do produkcji i obróbki wyrobów ze stali.

  Rozmawiał Tomasz Rekowski

  Jedna odpowiedź do “Gwarancja udanej relokacji”

  1. Suda pisze:

   Polecam relokację maszyn w firmie Suda

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane