• Menu

  Galeria Młociny. Nowe, lifestylowe „must be”

  GALERIA MŁOCINY

  GALERIA MŁOCINY

  W poprzednim stuleciu Bielany słynęły z najlepszych potańcówek, pikników i karuzeli. Nie bez kozery powstawały o tym piosenki, które potrafi zanucić niejeden mieszkaniec kraju. Otwarta w pobliżu Huty Warszawa Galeria Młociny kusi wysokiej klasy designem, bogatą ofertą zakupową oraz strefą gastronomiczną mieszczącą pod jednym dachem kuchnie świata.

  Karuzela, karuzela, na Bielanach co niedziela

  Słowa piosenki Marii Koterbskiej nawiązują do cudownej historii dzielnicy, która w minionym stuleciu była mekką rozrywki stolicy. To tu, na Bielanach, odbywały się pikniki, festiwale i biesiady, na które ludzie tłumnie przypływali statkami po Wiśle. Bycie tu było obowiązkowym punktem niedzieli niejednego Warszawiaka.

  Choć tradycja niedzielnych odpustów odbywających się w pobliżu lasku bielańskiego sięga połowy XVII wieku, dopiero w minionym stuleciu bywanie tu stało się modne. Niestety, lata 70. i 80. uśpiły tradycję i Bielany zapadły w rozrywkowy sen. Aż do teraz.

  Spotkania i Dania na Młocinach

  W pobliżu warszawskiej huty i stacji metra powstała niezwykła budowla. Galeria Młociny, bo o niej mowa, ma być nowym, lifestylowym miejscem dla mieszkańców Warszawy. A wraz z nią wyjątkowa strefa Spotkań i Dań. W projekcie obiektu znalazły się odwołania do tradycji okolicy. Wystrój Hali Hutnik nawiązuje do motywów fabrycznych sąsiadującej z galerią Huty Warszawa. Szykowna, urządzona w industrialnym klimacie strefa restauracyjna jest pierwszym takim konceptem w kompleksie handlowym w Polsce. Łączy w sobie ofertę gastronomiczną z niezwykle popularną na świecie przestrzenią coworkingową wyposażoną w 20 stanowisk.

  To tutaj wszyscy pracujący zdalnie i freelancerzy znajdują miejsce do codziennej lub okazjonalnej pracy w cudownej atmosferze. Wieczorem zaś mogą usiąść z przyjaciółmi przy kolacji i lampce wina, by podzielić się nowinkami minionego dnia. W strefie Spotkań i Dań, pojawiiły się niespotykane dotąd w centrach handlowych marki gastronomiczne Sobremesa, Buenavista, czy Sushi Zushi.

  Przestrzeń do relaksu

  Dechy to część strefy Spotkań i Dań, która za dnia jest dealnym miejscem dla młodych ludzi i studentów, zaś wieczorami umila czas osobom szukającym rozrywki. Odbywają się tu potańcówki, koncerty i Bielańska Scena Komediowa. Karuzela, stworzona z myślą o najmłodszych, to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Przestrzeń została złożona z różnorodnych restauracji, stref szybkich przekąsek oraz ogródka zabaw dla dzieci. Zaplanowana z myślą o spokojniejszym spędzaniu wolnego czasu znajduje uznanie wśród rodziców.

  Twórcy miejsca zaplanowali jeszcze sporą przestrzeń otwartą, do wypoczynku na dachu. Połączony funkcjonalnie z pozostałymi strefami Ogród, na którym zasadzono ponad 1 500 krzewów oraz drzew, daje gościom możliwość podziwiania panoramy dzielnicy.

  Cała, mieszcząca kilkadziesiąt restauracji, knajpek i kawiarni strefa Spotkań i Dań, wypełnia lukę na północno-zachodniej mapie Warszawy, z dala od zgiełku Centrum, tłumów, kolejek i hałasu.

  Poza standardową ofertą odpowiadającą miejskiej kulturze jedzenia, odbywać się będą tu liczne wydarzenia rozrywkowe i kulinarne. To można pójść do pierwszego na Bielanach nowoczesnego Multikina, jedynego w pełni wyposażonego w rozkładane fotele w cenie standardowego biletu, pograć w kręgle, skorzystać z siłowni, strefy zabaw, czy zwyczajnie zrobić zakupy. A mówiąc o zakupach – głowę tu już stracił niejeden trendsetter.

  Zarezerwowane dla kochających modę

  Galeria Młociny konkuruje z największymi centrami handlowymi, jeśli chodzi o jakość i ilość modowych brandów mieszczących się pod jednym dachem. W Alei Mody, w której dominują piękne i wysokie na ponad siedem metrów witryny sklepowe, prawdziwą frajdę mają wszyscy śledzący światowe trendy. Znalazło się tu wiele znamienitych polskich i międzynarodowych marek.  Ubrania, akcesoria, buty i torebki, na wielką galę, do pracy, czy na siłownię. Kupić tu można wszystko i na każdą kieszeń.

  Zadebiutowały tu ze swoimi butikami takie marki jak Gagliardi, Sloggi, czy Mayoral. W końcu też w tej części Warszawy zagościły takie marki jak VanGraaf, Zara czy Royal Collection. Wiele firm zdecydowało się otworzyć tu swoje flagowe salony, co świadczy o tym, jak ważnym punktem na zakupowej mapie Warszawy jest Galeria Młociny. Ci trendsetterzy, którzy przebierali nogami w oczekiwaniu na otwarcie mogą polować nie tylko na najnowsze kolekcje i skorzystać ze specjalnych okazji, ale też spotkać na żywo nazwiska znane ze świata mody.

  Uciecha dla pociech

  Dla naszych najmłodszych gości zbudowano wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju strefę – Ogródek zabaw dla dzieci. Zaproszono do współpracy artystów, psychologów, terapeutów sensorycznych i naukowców, którzy wspólnie przygotowali miejsce, w którym dzieci mogą nie tylko się bawić, ale przede wszystkim rozwijać swoje umiejętności, intelekt, zainteresowania, a także czerpać wiedzę z dziedzin dotychczas nieznanych. Strefa Kids Play dostępna jest w okolicy Karuzeli, dodatkowo dzieci mogą wymieniać punkty zdobyte w tej strefie na różnorodne nagrody.

  Po długim okresie wyczekiwania Galeria Młociny otworzyła swoje drzwi. Czy tradycja bywania na Bielanach powróci? Czy to tu spotykać się będą przedstawiciele warszawskiego lifestylu? Czy o tym miejscu za sto lat będziemy nucić piosenki? Przekonamy się już wkrótce. Otwarcie potrwa do 26 maja.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane