logo
logo
logo
logo
lada chłodnicza

Czym się kierować przy wyborze lady chłodniczej?
Opublikowano: 11 kwietnia 2023

Lada chłodnicza to najpopularniejsze urządzenie, które wykorzystuje się do przechowywania i eksponowania produktów spożywczych w sklepach. Na rynku dostępne są różne rodzaje lad chłodniczych, które różnią się od siebie pod względem parametrów technicznych, budowy oraz wyglądu.

Wszystkie modele lad chłodniczych łączy jedno – przedłużają przydatność do spożycia produktów żywnościowych różnego rodzaju. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, wybierając ladę chłodniczą do swojego sklepu.

Lady chłodnicze – jaki rodzaj chłodzenia jest najlepszy?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że lady chłodnicze dostępne na rynku spełniają dwie funkcje. Pierwsza z nich to zapewnienie produktom spożywczym odpowiednich warunków. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku żywności, która łatwo i szybko się psuje. Zadaniem lad chłodniczych jest również ekspozycja towaru – Dzięki temu można przyciągnąć klientów i zachęcić ich do kupna danych produktów.

Dostępne w sklepach z systemami chłodniczymi lady można podzielić na takie, które chłodzą:

  • grawitacyjnie – powietrze rozchodzi się w nich bez wspomagaczy, co gwarantuje niższą temperaturę w dolnych partiach urządzenia,
  • w sposób wymuszony – tego typu lady sprawdzają się lepiej w przypadku żywności, która wymaga określonych warunków temperaturowych. Lady z chłodzeniem wymuszonym wyposażone są w dodatkowe wentylatory, które równomiernie rozprowadzają powietrze po całym wnętrzu urządzenia.

Czy wygląd lady chłodniczej się liczy?

Estetyka i wygląd lady chłodniczej liczy się zwłaszcza w przypadku, kiedy ma ona zostać umieszczona w barze bądź też restauracji. W takiej sytuacji doskonały wygląd ma znaczenie.

Goście lokalu zwracają uwagę nie tylko na wygląd samych potraw, ale także to, w jaki sposób są wyeksponowane. Przy wyborze lady chłodniczej warto upewnić się, że wybiera się urządzenie, które wyróżnia się nie tylko funkcjonalnością, ale także atrakcyjnym wyglądem.

Istotny jest także sposób ekspozycji produktów żywnościowych. Odpowiednie i estetyczne rozmieszczenie żywności jest bardzo ważne.

Wydajność i niezawodność

Osoby, które przy wyborze wyposażenia do swojego sklepu lub lokalu gastronomicznego zwracają uwagę przede wszystkim na kwestie użytkowe, na pewno docenią urządzenia gwarantujące cichą, ale jednocześnie wydajną pracę. Jest to istotne zwłaszcza w lokalach gastronomicznych, gdzie komfort gości jest priorytetem.

Niezawodne i bezawaryjne działanie jest bardzo istotne w przypadku przechowywania produktów, które wymagają nieustannego chłodzenia. Dlatego dobrym wyborem są lady chłodnicze sprawdzonych marek, cieszące się zaufaniem klientów.

Przy wyborze lady chłodniczej warto zwrócić uwagę także na jej energooszczędne działanie. Z uwagi na to, że energia elektryczna staje się coraz droższa, nabywcy lad chłodniczych coraz częściej interesują się poborem mocy konkretnego modelu urządzenia.

Jak widać, przy wyborze lady chłodniczej trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników. Wszystko po to, aby mieć pewność, że wybiera się urządzenie funkcjonalne, niezawodne i estetyczne.

Tagi: ,

Udostępnij ten post:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Powiązane treści

Wyposażenie restauracji

Wyposażenie restauracji jako sposób na budowa...

Wyposażenie restauracji to nie tylko kwestia praktyczna, lecz...
Jak wyposażyć lokal gastronomiczny

Jak wyposażyć mały lokal gastronomiczny?...

Jeśli zostałeś właśnie właścicielem małego lokalu gastronomicz...
Shopware

Dlaczego wybrać Shopware? 4 zalety platformy...

Zastanawiasz się, jakie oprogramowanie będzie najlepsze dla Twojego sk...
sklep terrarystyczny

Sklep Terrarystyczny...

Jak znaleźć wysokiej klasy sklep terrarystyczny dla wymagających hodow...