• Menu

  Faktoring dla transportu krok po kroku

  Faktoring dla transportuFirmy faktoringowe podejmują się finansowania różnych sektorów np. transportu, rolnictwa, przetwórstwa, produkcji, eksportu, hurtowni.

  Dzięki zróżnicowaniu usług na poszczególne branże, przedsiębiorcy otrzymują ofertę dopasowaną do potrzeb swojej firmy.

  Współpraca faktora i przedsiębiorcy – jak to działa?

  Faktoring dla transportu kierowany jest do spedytorów, przewoźników krajowych i międzynarodowych. Przedsiębiorca po wykonanej usłudze dla kontrahenta, wysyła kopię faktury do  faktora. Po jej zaksięgowaniu, firma faktoringowa wypłaca do 90% wartości faktury (procent ustalony jest w umowie) w ciągu 24 h na konto przedsiębiorcy. Następnie kontrahent płaci za wykonaną usługę faktorowi, a on przelewa pozostałą kwotę przedsiębiorcy.

  Jak rozpocząć współpracę z faktorem?

  Warunki finansowania, czas oczekiwania na przyznanie finansowania, sposób złożenia wniosku zależą od firmy faktoringowej. Np. Bibby Financial decyzję o przyznaniu finansowania udziela do 7 dni od złożenia wniosku wraz z kompletem dokumentów. Przedsiębiorca może liczyć na pomoc w przygotowaniu niezbędnych dokumentów finansowych i rejestrowych firmy oraz wniosku.

  Do 7 dni od złożenia kompletu dokumentów przed przedsiębiorcę, faktor jest gotowy na podpisanie umowy i rozpoczęcie współpracy. Co  ważne, już po podpisaniu umowy następuje przekazanie faktorowi wszystkich nieopłaconych i przeterminowanych faktur wystawionych na kontrahentów, którzy zostali objęci faktoringiem.

  Przedsiębiorca od razu zyskuje przypływ gotówki i może wykorzystać pieniądze na dowolny cel. Firmy faktoringowe dbają, aby podczas współpracy przedsiębiorca mógł liczyć na wsparcie, dlatego otrzymuje on dedykowanego opiekuna, doświadczonego w  branży transportowej, który objaśnia sposób przesyłania faktur, księgowanie finansowania z faktoringu, korzystanie z systemu obsługi on line.

  Korzyści dla firmy i przedsiębiorcy

  Przedsiębiorca szybko otrzymuje gotówkę za wykonany fracht. Dzięki temu firma zyskuje płynność finansową, może rozwijać się oraz sukcesywnie zwiększać swoją flotę. Przedsiębiorca może terminowo opłacić zobowiązania np. leasing, należności publicznoprawne (ZUS, US). Warto podkreślić, że szybsza spłata zobowiązań często przynosi korzyści w postaci rabatów od kontrahentów.

  Firma jest zabezpieczona przed niewypłacalnością kontrahentów (w przypadku faktoringu pełnego lub bez regresu), ponieważ to faktor przejmuje od przedsiębiorcy ryzyko niezapłacenia faktur. Takie rozwiązanie świetnie się sprawdza w przypadku podjęcia współpracy z nowym kontrahentem. Przedsiębiorca nie musi obawiać się czy dostanie zapłatę w terminie od nowego partnera biznesowego, ponieważ faktor przejmuje to ryzyko.

  Przedsiębiorca może również liczyć na wsparcie prawne. Firma faktoringowa posiada doświadczenie w prowadzeniu kont dłużników i  egzekwowaniu należności. Przed podjęciem współpracy, weryfikuje wiarygodność odbiorców. Dzięki czemu faktor oraz firma mogą wyeliminować niesolidnych, niewypłacalnych kontrahentów.

  Niewątpliwie jest to ogromna zaleta dla przedsiębiorcy, ponieważ nie naraża swojej działalności na straty i współpracuje z pewnymi odbiorcami. Dla branży transportowej bardzo ważna jest również obsługa transakcji eksportowych. Firmy faktoringowe pomagają przedsiębiorcy we współpracy z zagranicznymi firmami i obniżają ryzyko współpracy międzynarodowej.

  Co obejmuje faktoring dla transportu?

  Faktoring dla transportu jest w pełni dopasowany do  specyfiki branży. Przedsiębiorca ma do dyspozycji zespół wyspecjalizowany w obsłudze firm transportowych, który doskonale rozumie potrzeby tego sektora.

  Firmy faktoringowe finansują 80-90% kwot należnych klientowi od odbiorców zagranicznych, udokumentowanych fakturami, do wykorzystania na dowolny cel. Rozliczają spłaty i egzekwują zapłaty. Co więcej, faktor może przejąć 90 – 100% ryzyka nieotrzymania zapłaty od odbiorcy zagranicznego.

  Jedna odpowiedź do “Faktoring dla transportu krok po kroku”

  1. FAKTORING.BIZ pisze:

   Faktoring to przede wszystkim otwarta droga dla podmiotów które mają problem z uzyskaniem kredytu bankowego. W przypadku wielu faktorów ważniejsza jest sytuacja finansowa płatnika niż podmiotu który ma podpisaną umowę o faktoring.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane