• Menu

  Druk offsetowy UV – jego najważniejsze zalety oraz możliwości

  Druk offsetowy UV jest najczęściej stosowanym i zarazem najchętniej wybieranym w ostatnich latach rodzajem druku. Oferuje bowiem wysoką jakość wydruków, trwałość oraz bardzo konkurencyjną cenę jednej kopii zwłaszcza przy wydrukach wielkonakładowych. Jego największą zaletą jest możliwość wykonywania nadruków na dowolnej powierzchni, nie tylko na podłożach wsiąkliwych.

  drukarnia

  Druk offsetowy UV – na czym polega ta technologia wykonywania wydruków?

  Druk offsetowy należy do kategorii druków płaskich. Podłoże materiału drukowanego jest pokrywane farbą drukarską, która następnie zostaje utrwalona na powierzchni. W przypadku druku offsetowego najczęściej stosowaną metodą utrwalania obrazu jest jego utrwalanie na gorąco, czyli cold stamping. Metoda ta umożliwia wchłonięcie farby przy zastosowaniu wysokiej temperatury.

  W przypadku druku offsetowego UV gotowy nadruk zostaje utrwalony za pomocą specjalnych lamp emitujących promieniowanie UV. Takie utrwalenie obrazu sprawia, że druk offsetowy UV pozwala na pokrycie farbą drukarską dowolnego rodzaju podłoża. Doskonale sprawdza się więc do nanoszenia nadruków także na podłoża niewsiąkliwe, w tym folie PCV, PP oraz PET, w przypadku których nie jest możliwe zastosowanie tradycyjnego druku. Druk offsetowy UV wykorzystywany jest także do drukowania na foliach samoprzylepnych, adhezyjnych oraz elektrostatycznych.

  Druk offsetowy UV – najważniejsze zalety i zastosowanie

  Druk offsetowy UV oferuje nam naprawdę wiele możliwości. Jedną z najważniejszych jego zalet jest uniwersalność. Druk offsetowy UV pozwala nam na zadrukowanie za jego pomocą dowolnej powierzchni, począwszy od zwykłego papieru, a kończąc na niewsiąkliwych tworzywach sztucznych. W jego przypadku właściwości absorpcyjne podłoża nie mają bowiem praktycznie żadnego znaczenia.

  Ogromną zaletą nowoczesnego druku offsetowego UV są także duże możliwości jego uszlachetnienia. W tym celu wykorzystywane są specjalne lakiery wybiórcze UV, lakiery hybrydowe oraz termodruk. Ponadto, druk offsetowy UV pozwala także na wykonywanie na powierzchni drukowanej specjalnych ozdobnych tłoczeń, zarówno tych zwykłych, jak i tłoczeń z efektami trójwymiarowymi.

  Takie właściwości oraz możliwości druku offsetowego UV sprawiają, że posiada on bardzo szerokie zastosowanie. Doskonale sprawdza się m. in. przy produkcji ozdobnych opakowań do produktów klasy premium, katalogów reklamowych czy drukowania naklejek i etykiet samoprzylepnych. Wykorzystuje się go wszędzie tam, gdzie szczególne znaczenie ma wysoka jakość nadruków, niski koszt realizacji oraz duża odporność na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

  Istotną cechą druku offsetowego UV jest także szybkość jego wysychania. Tusz zasycha bowiem w momencie, w którym zostaje naświetlony lampą UV. Wybierając druk offsetowy UV w Grupa3Druk.pl oszczędzamy więc nie tylko nasze pieniądze, ale także i czas potrzebny do realizacji zamówienia.


  Drukarnia internetowa – marketingowa pomoc dla każdej firmy


   

  Jedna odpowiedź do “Druk offsetowy UV – jego najważniejsze zalety oraz możliwości”

  1. Alex pisze:

   Jeśli chodzi o druk offsetowy na LED UV to polecam filharmoniadruku
   Bardzo profesjonalna drukarnia. Zlecam tam wszystkie swoje projekty.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane