• Menu

  Drukowanie katalogów

  Nośniki reklamowe powinny być dostosowane do celu, jaki chcemy osiągnąć w naszych promocyjnych działaniach. Jedną z ciekawszych form są katalogi reklamowe.

  drukarnia

  Czym jest katalog reklamowy?

  Katalog reklamowy jest drukowaną formą prezentacji produktów na sprzedaż. Mogłoby się wydawać, że w dobie internetu jest to już dość przestarzała metoda, ale katalogi wciąż się cieszą sporą popularnością, a ich rynkowa oferta jest bogata. Użytkownicy wciąż mają potrzebę kontaktu z materią, w tym przypadku zadrukowanym papierem. Jak donoszą badania nad przyswajaniem informacji, obcowanie z tymi zawierającymi się na materialnych nośnikach jest skuteczniejsze pod względem ich zapamiętywania przez odbiorcę niż w przypadku pochłaniania przez niego treści, które zostały zdigitalizowane.

  W jakich sytuacjach katalog będzie najlepszym rozwiązaniem?

  Katalog reklamowy sprawdzi się idealnie, jeżeli sprzedajesz konkretne produkty albo świadczysz usługi, które mogą zostać zaprezentowane w atrakcyjnej wizualnie formie. Szczególnie newralgicznymi sferami sprzedaży są te, w których na pierwszy plan wysuwają się design oraz estetyka. Trudno sobie wyobrazić na przykład firmę projektującą albo sprzedającą odzież, która nie przedstawiłaby swojej oferty za pomocą katalogu. Podobnie w przypadku tych zajmujących się projektowaniem budynków.

  Reasumując, katalogi będą doskonałym wyjściem, jeżeli wizualne aspekty oferowanych przez nas produktów oraz usług odgrywają kluczową rolę, jeśli chodzi o podejmowanie przez klienta decyzji dotyczącej zakupu.

  Drukarnia katalogów – co należy wziąć pod uwagę?

  Za sukces katalogu odpowiada graficzny projekt oraz jego realizacja, czyli druk.

  W przypadku projektu katalogu reklamowego, który może zawierać nawet kilkadziesiąt stron, opracowanie atrakcyjnej, a zarazem przejrzystej (komunikatywnej) szaty graficznej stanowi nie lada wyzwanie. Dlatego warto w tej kwestii zaufać profesjonalnym, doświadczonym studiom graficznym.

  Kolejnym krokiem jest gruntowne rozważenie wyboru odpowiedniej drukarni. Obecnie bardzo wygodnym sposobem realizowania projektów reklamowych jest korzystanie z usług drukarni internetowych. Współczesna drukarnia katalogów to właśnie drukarnia internetowa. Niewątpliwym ich atutem jest łatwość w składaniu zamówień. Wszystkie szczegóły zlecenia można ustalić online, podobnie jak dokonać szybkiej płatności. Drukarnie online funkcjonują 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, zatem stosowne zamówienie możesz złożyć dosłownie w każdej chwili.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane