• Menu

  Domowe nagłośnienie – jaki sprzęt wybrać?

  Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale jakość głośników, w ogromnym stopniu rzutuje na odbiorze dźwięku. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów głośników, dlatego warto znać ich charakterystykę, przed podjęciem decyzji zakupowych

  Domowe nagłośnienie

  Głośniki przenośne

  Bardzo popularnym rozwiązaniem są bezprzewodowe głośniki, które działają dzięki połączeniu przez Bluetooth. Zazwyczaj są one niewielkich rozmiarów i łatwo można je spakować do plecaka albo do walizki. Ich moc jest wystarczająca, by nagłośnić średniej wielkości pomieszczenie. Co ważne, posiadają wbudowany akumulator, więc nie trzeba przez cały czas podłączać ich do sieci. Przy okazji, warto wspomnieć, że nagłośnienie przenośne to nie tylko głośniki, ale również przenośne kolumny, zestawy z mikrofonem. Wysokiej jakości jest nagłośnienie przenośne – skleptonsil.pl. Takie urządzenia z pewnością przydadzą się na na imprezach i zabawach z rodziną i przyjaciółmi.

  Głośniki 2.0 i 2.1

  Głośniki wolnostojące 2.0 są najprostszą postacią nagłośnienia. Zalicza się do nich np. zwykłe głośniki komputerowe, ale również kolumny. Zestaw 2.0 składa się z dwóch głośników odtwarzających dźwięk stereo. Rozszerzeniem zestawu 2.0 jest zestaw 2.1, który zawiera jeszcze dodatkowy głośnik np. subwoofer, który odpowiada za ustawianie poziomu basów. Najczęściej subwoofer posiada pokrętło, dzięki któremu można w prosty sposób dostroić basy do konkretnego rodzaju muzyki.

  Kino domowe i zestawy 5.1

  Do kina domowego najlepiej sprawdzą się zestawy głośników: 5.1, 6.1, a nawet 7.1. Takie urządzenia dostosowane są do odbioru dźwięku przestrzennego. Pięć lub sześć głośników pozwala na fantastyczny odbiór dźwięku.

  W przypadku braku kina domowego można zaopatrzyć się w przydatne akcesorium – soundbar. Jest to głośnik w podłużnej obudowie, który lepiej odtwarza dźwięk, niż te wbudowane w telewizorze. Soundbar jest łatwy w przenoszeniu i nie ma problemów z jego transportem.

  Sprawdź to przed zakupem

  Przed wyborem nagłośnienia trzeba oczywiście sprawdzić ich moc i skuteczność. Im więcej watów i decybeli, tym głośniki są mocniejsze. Warto zwrócić uwagę na długość kabla, by nie było problemu z ustawianiem głośników. Przydatny okazuje się także bezprzewodowy pilot. Głośniki powinny być estetyczne i pasować do aranżacji wnętrza. Dobrze jest także, jeśli urządzenie jest wodoodporne. W przypadku przenośnych głośników, warto dowiedzieć się, jak długo wytrzymuje bateria.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane