• Menu

  Kable są passe, czyli wszystko co warto wiedzieć o słuchawkach TWS

  Słuchawki TWS z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Nie dziwi więc fakt, że praktycznie każdego dnia mijamy co najmniej kilka osób ze słuchawkami bezprzewodowymi. Te modele to komfortowe rozwiązanie dla osób, które nie lubią tracić czasu na rozwiązywaniu kabli. Z tego tekstu dowiesz się, na czym polega technologia TWS oraz czy takie rozwiązanie jest lepsze niż klasyczne przewodowe modele.

  Słuchawki TWS

  Za co kochamy słuchawki bezprzewodowe?

  Słuchawki bezprzewodowe to sprzęty, które mają równie dużo przeciwników co i zwolenników. Fani doceniają ogromną wygodę korzystania z takich modeli, a ci drudzy zwracają uwagę na to, że komfort osiągany jest kosztem jakości dźwięku i koniecznością pamiętania o ładowaniu. I choć wielu fanów muzyki jeszcze kilka lat temu nie wyobrażało sobie możliwości korzystania z modeli bezprzewodowych, aktualnie twierdzi, że warto poświęcić część jakości dźwięku na rzecz większego komfortu.

  Słuchawki TWS – o co w tym chodzi?

  Na samym początku warto jasno określić, czym jest TWS. Skrót ten pochodzi od True Wireless Stereo, czyli prawdziwie bezprzewodowego stereo. Ta technologia umożliwia nam podłączenie kolejnych bezprzewodowych głośników do głównego głośnika, który jest jedynym urządzeniem podłączonym do źródła, np. do telefonu.

  Niezwykle popularne w ostatnim czasie słuchawki TWS to bezprzewodowe modele, łączą się bez kabla nie tylko z urządzeniem odtwarzającym, lecz także między sobą. W tej technologii najczęściej wykorzystywany jest moduł Bluetooth 4.1 lub 5.0. W niektórych przypadkach odtwarzanie następuje przez starsze technologie Bluetooth.

  Większość dostępnych na rynku modeli jest wyposażona w sterowanie (poprzedni utwór, następny utwór, pauza) oraz możliwość redukcji szumów podczas prowadzenia rozmów. Niektóre słuchawki TWS dodatkowo pozwalają na tłumienie hałasu i sterowanie głośnością.

  Wady i zalety słuchawek TWS

  Nie da się ukryć, że słuchawki bezprzewodowe są aktualnie najczęściej i najchętniej kupowanymi rodzajami słuchawek. Nic w tym dziwnego, ponieważ są one wygodne i co więcej, nie ograniczają naszych ruchów, np. podczas uprawiania sportu. Ich zakup wiąże się z rezygnacją z długich i dość często plączących się kabli. Wysokiej jakości modele są wyposażone w przycisk wielofunkcyjny, który odpowiada za regulowanie głośności, odbieranie i odrzucanie połączeń oraz zmianę utworów.

  Czy modele TWS mają jakieś wady? Niewiele. Jednak warto dodać, że minusem tych słuchawek jest przede wszystkim konieczność ładowania oraz nieco wyższa cena niż ich tradycyjnych odpowiedników.

  Pamiętajmy jednak o tym, że brak kabla sprawia, że jedną ze słuchawek jest naprawdę łatwo zgubić. A brak odpowiedniego dopasowania gumki, szczególnie w przypadku modeli dokanałowych, może doprowadzić do samoczynnego wypadania urządzenia, co w wielu przypadkach kończy się także uszkodzeniem.

  Ile to kosztuje?

  Ceny bezprzewodowych słuchawek są naprawdę dość mocno zróżnicowane. W przypadku modeli z niższej półki mówimy o kwotach od około 80 do 200 złotych. Jeśli jednak zależy nam na segmencie premium, musimy przygotować się na wydatek rzędu min. 600 złotych.

  I choć dobrej jakości słuchawki jesteśmy w stanie kupić za niecałe 100 złotych, to za modele, które są gwarantem doskonałej jakości dźwięku oraz dłuższego czasu pracy na baterii, przyjdzie nam zapłacić nawet 1000 złotych.

  Jedna odpowiedź do “Kable są passe, czyli wszystko co warto wiedzieć o słuchawkach TWS”

  1. Krystian K>K> pisze:

   słuchawki Creative – polecam
   do pracy i zabawy

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane