• Menu

  Dlaczego warto skorzystać z ekspresowej przesyłki?

  Wiele firm kurierskich doskonale zdaję sobie sprawę z faktu, że niektórym klientom w przypadku konkretnych zleceń bardzo zależy na szybkim czasie doręczenia paczki. Dlatego w ofercie przewoźników dawno pojawiły się przesyłki ekspresowe. Na czym dokładnie one polegają? Dlaczego warto korzystać z tego rozwiązania? Jak najwygodniej oraz najtaniej nadać przesyłkę ekspresową?

  przesyłka ekspresowa

  Na czym polega przesyłka ekspresowa?

  Każda firma kurierska działa w ramach określonego regulaminu. W nim przewidziany jest czas, w którym odebrana przez kuriera przesyłka powinna trafić do nadawcy. W przypadku standardowych zleceń najczęściej wynosi on około 2 dni robocze. Zwykle taka forma realizacji zlecenia satysfakcjonuje nadawcę i odbiorcę, zwłaszcza, że za wyborem standardowej usługi przemawia niska cena.

  Zdarza się jednak, że użytkownikom zależy na szybszym dostarczeniu paczki. Takie sytuacje mogą dotyczyć ważnych dokumentów biznesowych, jak również niecierpiących zwłoki zakupów w sklepach internetowych. Dlatego wiele firm kurierskich od dawna posiada w swojej ofercie usługę dodatkową w postaci przesyłek ekspresowych. Oferty poszczególnych przewoźników dotyczące przesyłek ekspresowych mogą się od siebie różnić, ale wszystkie łączy jedno – paczka dociera do adresata już następnego dnia roboczego. W grę wchodzą także dostawy na konkretną godzinę, na przykład 9:00 bądź 12:00. Jeśli kolejny dzień jest sobotą, niektórzy przewoźnicy oferuję także dostawy weekendowe. Za przesyłkę ekspresową należy zapłacić więcej, jednak mamy pewność, ze przesyłka dotrze na czas.

  Kiedy i dlaczego warto rozważyć przesyłkę ekspresową?

  Zasadność skorzystania z przesyłki ekspresowej determinuje potrzeba klienta, jak również cena, którą jest on w stanie zapłacić za taką realizację usługi. W jakich sytuacjach przesyłka ekspresowa może okazać się naprawdę korzystna bądź wręcz niezbędna?

  • Świąteczne zakupy na ostatnią chwilę – firmy kurierskie przeżywają niezwykłe gorący okres przed Świętami Bożego Narodzenia. Co roku sytuacja wygląda podobnie. Aby mieć pewność, że przesyłka dotrze na czas, klienci sklepów internetowych, które również są w tym czasie niezwykle zajęte, muszą zamawiać swoje paczki z dużym wyprzedzeniem. W praktyce każdemu z nas zdarza się kupować prezenty świąteczne na ostatnią chwilę, zwłaszcza, gdy brakuje dobrego pomysłu lub poprzednia koncepcja okazała się nietrafiona. Wówczas przesyłka ekspresowa stanowi gwarancję, że zamówienie dotrze do odbiorcy przed Bożym Narodzeniem.
  • Kryzysowe zakupy – klientom sklepów internetowych zależy na czasie również w kryzysowych sytuacjach. Awaria pralki, uszkodzony laptop uniemożliwiający pracę czy konieczność naprawy samochodu to wybrane przykłady, gdy dostawa nowego sprzętu bądź części nie może czekać.
  • Zapomniane przedmioty – niekiedy przesyłki ekspresowe pozwalają klientom niezwłocznie odebrać pozostawione gdzieś ważne przedmioty. Wizyta u rodziny na drugim końcu kraju może skończyć się pozostawieniem tam kluczy do domu, portfela lub innego ważnego przedmiotu osobistego. W takiej sytuacji również warto skorzystać z przesyłki ekspresowej.
  • Sytuacje biznesowe – przesyłki ekspresowe bywają niezwykle przydatne w biznesie, na przykład gdy podpisana z kontrahentem umowa nie może czekać, a jej oryginał musi natychmiast trafić we wskazane miejsce.

  Jak najwygodniej zamówić ekspresową przesyłkę?

  Przesyłkę ekspresową można z łatwością zamówić bezpośrednio na stronach przewoźników, którzy oferują taką usługę. Jednak klienci ceniący sobie oszczędności i wygodę korzystają z platformy logistycznej, na przykład takiej jak Apaczka.pl. Zaletą skorzystania jest możliwość wypełnienia formularza nadawczego jedynie raz, a następnie wybór kuriera, który zrealizuję usługę w najlepszym standardzie oraz w najniższej cenie. Aby zamówić przesyłkę ekspresową ale również standardową, pocztową bądź dostarczoną do paczkomatu czy partnerskiego punktu odbioru, wystarczy zarejestrować się na stronie https://www.apaczka.pl/.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane