• Menu

  Jak nadać przesyłkę kurierem?

  Nadanie przesyłki kurierem nie jest niczym skomplikowanym, wszystko załatwia zdalnie, wystarczy mieć urządzenie z dostępem do Internetu. Można to zrobić bezpośrednio u przewoźnika, do wyboru jest wiele firm kurierskich. Jeśli jednak komuś zależy na szybkim, wygodnym i tanim nadaniu przesyłki, to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty brokera usług kurierskich. Pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, formalności są ograniczone do minimum, trzeba tylko wypełnić krótki formularz i opłacić wysłane zlecenie, po czym przykleić na przygotowaną paczkę otrzymany list przewozowy. Jak to w takim razie wygląda w praktyce?

  Jak nadać przesyłkę

  W poszukiwaniu najlepszej oferty

  Zanim przejdzie się do szukania przewoźnika, który zrealizuje usługę w przystępnej cenie, należy odpowiednio przygotować przesyłkę. Najlepszym rozwiązaniem będzie owinięcie przedmiotów folią bąbelkową, można też zabezpieczyć je podartymi kartonami lub starymi gazetami. Całość powinno się włożyć do solidnego, mocnego kartonu o kształcie prostopadłościanu. Wysyłka przesyłki standardowej jest najtańszym rozwiązaniem, nie ma sensu przepłacać. Na koniec karton trzeba szczelnie owinąć taśmą pakowną, aby nie doszło do jego przypadkowego otwarcia podczas transportu i uszkodzenia zawartości. Kolejnym krokiem będzie znalezienie odpowiedniej oferty firmy kurierskiej lub brokera usług kurierskich.

  Jeżeli komuś zależy na jak najtańszym, najszybszym i najwygodniejszym nadaniu przesyłki, to warto postawić na brokera kurierskiego. Pozwala to na uzyskanie oszczędności rzędu kilkudziesięciu procent. Ponadto nie trzeba podpisywać żadnej umowy, wystarczy wypełnić formularz online i opłacić przesyłkę. Można to zrobić na stronie Allekurier.pl, co jest banalnie proste i zajmuje dosłownie parę minut.

  Jak nadać przesyłkę przez Internet?

  Na stronie brokera kurierskiego możliwe jest tanie nadawanie przesyłek zarówno krajowych, jak i międzynarodowych (np. może to być paczka do Anglii albo do Niemiec). Wszystko rozpoczyna się od szybkiej wyceny paczki, listu lub palety. Trzeba podać wagę i wymiary oraz kraj doręczenia. Na podstawie wpisanych danych system automatycznie wyświetli listę dostępnych przewoźników wraz z cenami, co ułatwi wybór korzystnej jej oferty. Broker kurierski współpracuje ze sprawdzonymi i renomowanymi przewoźnikami, a dzięki wynegocjowaniu atrakcyjnych cen klienci nie muszą przepłacać. Bez zbędnych kosztów można nadać przesyłkę firmą kurierską DPD, UPS, DHL, GLS czy Inpost. Podczas wypełniania formularza będzie wymagane podanie danych teleadresowych zarówno nadawcy, jak i odbiorcy przesyłki. Dotyczą one imienia, nazwiska, adresu zamieszkania, numeru telefonu, adresu e-mail. Można też zaznaczyć różne usługi dodatkowe, z których chce się skorzystać typu ubezpieczenie, doręczenie w godzinach porannych, zwrot dokumentów itd.

  Po wypełnieniu formularza online pozostaje zatwierdzić wszystkie wymagane zgody i regulamin serwisu, o czym można wysłać zlecenie i je opłacić szybkim przelewem internetowym. System po zaakceptowaniu płatności automatycznie wysłane na adres-mail podany w formularzu dokumenty przewozowe. Trzeba je pobrać, po czym wydrukować, a potem przykleić na przesyłkę. Kurier przyjeżdża po paczkę zwykle następnego dnia roboczego lub w innym terminie określonym przez nadawcę. Można nawet zaznaczyć w formularzu preferowane godziny przyjazdu przewoźnika. Jak widać, cały proces przebiega zdalnie, nie trzeba nigdzie dzwonić, wszystko można załatwić samodzielnie, bez zbędnych formalności i podpisywania umów. Trzeba tylko zarejestrować konto w serwisie, aby móc nadać przesyłkę za pomocą formularza online. Kurier zjawi się po paczkę, przyjeżdżając pod wskazany adres, nie będzie trzeba nigdzie jeździć, marnować cennego czasu i pieniędzy.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane