• Menu

  Czy warto postawić na superfood dla psa?

  Modne pojęcie superfood kojarzy się przede wszystkim z naturalną, nieprzetworzoną żywnością, stanowiącą element zdrowej diety ludzi. Jednak superfood znajdziemy też wśród karmy dla psów. Czym charakteryzuje się taka karma? Dowiesz się z naszego artykułu.

  superfood dla psa

  Zbilansowana psia dieta

  Rynek karmy dla zwierząt domowych jest naprawdę bogaty. Jeśli chodzi o karmę dla psa, opiekunowie tych zwierząt mogą wybierać między różnorodnymi smakami karmy suchej, mokrej czy pół mokrej. Podobnie jak z dietą ludzi, także w przypadku czworonogów, właściwie dobrane pożywienie nie pozostaje bez wpływu na zdrowie oraz energię naszych czworonogów. Nie należy zapominać, że dobór odpowiedniej karmy dla psów powinien być uzależniony między innymi od wieku czy też rasy psa. Inny pokarm będzie odpowiedni dla szczenięcia małej rasy, inny zaś powinien być stosowany w diecie psów ras dużych czy też osobników dojrzałych. Superżywność dla psów będzie świetnym uzupełnieniem psiej diety, niezależnie od wieku czy też rasy naszego czworonoga.

  Czym charakteryzuje się psi superfood

  Zgodnie z zaleceniami podanymi przez Centrum Żywienia Zwierząt Waltham™ , renomowanego angielskiego instytutu żywienia, u zwierząt domowych powinna być stosowana dieta 50/50 czyli połowa kalorii powinna pochodzić z karmy mokrej, druga zaś połowa z karmy suchej. Taka mieszana to z jednej strony większe urozmaicenie dla psa, z drugiej zaś najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o zdrowie i ogólny dobrostan czworonoga. W ramach zdrowej psiej diety warto stosować wysokogatunkową karmę dla psa typu superfood. Taki pokarm charakteryzuje się bardzo niskim stopniem przetworzenia i bazuje na najlepszych składnikach o wysokich walorach odżywczych, które zapewnią psu niezbędne składniki odżywcze. Karma dla psa typu superfood to gwarancja najwyższej jakości, która poza tym, że świetnie smakuje, zapewnia psu zdrowie oraz dobrą kondycję i energię do życia.

  Superfood dla Twojego super czworonoga!

  Oferta psiego superfood jest niezwykle bogata. Wśród wysokojakościowej karmy dla psów znajdziemy produkty o różnych fakturach i smakach. Takie karmy mają w swym składzie bardzo duże ilości mięsa najwyższej jakości: jagnięciny, cielęciny, najlepszej wołowiny, sarniny, mięsa z kaczki, a nawet jelenia. Często do takiej karmy dodaje się naturalne dodatki, na przykład wodorosty morskie czy siemię lniane. Wiele superproduktów zostało stworzonych specjalnie z myślą o psach cierpiących z powodu różnych schorzeń (np. nietolerancji pokarmowych). Karma dla psa typu superfood to bardzo dobry wybór jeśli zależy nam na zdrowiu i dobrym humorze naszych czworonożnych przyjaciół.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane