• Menu

  Czy bryła domu wpływa na koszty jego budowy? Zobacz 5 projektów tanich w budowie.

  projekty domów

  Decydując się na budowę domu, Inwestorzy szacują koszty i zastanawiają się nad wyborem projektu, który spełni ich oczekiwania i zaspokoi potrzeby wszystkich domowników. Realizacja marzeń bywa kosztowna, dlatego wybór projektu oraz jego układ funkcjonalny należy wnikliwie przemyśleć. Na koszty budowy domu wpływa wiele czynników w tym: wielkość i kształt bryły, liczba kondygnacji, rodzaj dachu oraz zastosowane w projekcie rozwiązania konstrukcyjne. Dla Inwestorów szukających domów ekonomicznych w realizacji ARCHON+ poleca kolekcję: projekty domów tanich w budowie, które stanowią szeroki wachlarz propozycji w ofercie Pracowni. To domy o prostych, atrakcyjnie wykończonych bryłach, których wnętrza wyróżniają się funkcjonalnością i wysokim komfortem użytkowania.

  Poniżej przedstawiamy 5 interesujących projektów z kolekcji projekty domów tanich w budowie ARCHON+, które spełnią różne oczekiwania użytkowników oraz umożliwią sprawną i ekonomiczną realizację. Regularne, zwarte bryły domów oraz nieskomplikowany dach dwuspadowy w pozytywny sposób oddziałują zarówno na tempo prac budowlanych, koszty budowy, a także parametry energetyczne. Prosta konstrukcja i niewielka liczba przegród zewnętrznych to odpowiednio mniejsze zużycie materiałów budowlanych i izolacyjnych, a także możliwość sprawnego poprowadzenia prac, co pozwoli zaoszczędzić również na kosztach robocizny. Aktualne koszty budowy zaprezentowanych domów można sprawdzić na www.archon.pl, na stronie danego projektu w zakładce kosztorys.

  projekty domów

  „Dom w kostrzewach 4” – tani w budowie dom parterowy

  Minimalistyczna i prosta bryła zwieńczona dwuspadowym dachem cechuje projekt parterowego „Domu w kostrzewach 4”. Zaproponowane wykończenie elewacji oddaje nowoczesny charakter budynku. Zastosowana drewniana okładzina w połączeniu ze strukturą betonu, jasnym tynkiem oraz antracytowym kolorem stolarki prezentuje się bardzo stylowo. Centralnie zaprojektowane wejście główne osłania podcień, a pergola od strony tarasu może pomóc w zacienieniu strefy relaksu oraz dodatkowo stanowić podporę dla roślin pnących. Układ funkcjonalny domu to wyraźnie oddzielone od siebie strefy: dzienna oraz prywatna, dzięki temu domownicy mogą jednocześnie swobodnie użytkować każdą z nich. Otwarta przestrzeń dzienna to salon z miejscem na narożną sofę zlokalizowaną tuż przy dużym oknie z możliwością wyjścia na taras, jadalnia oraz funkcjonalnie zaprojektowana kuchnia z wysoką zabudową, optymalną ilością wygodnych blatów roboczych i oknem z widokiem na strefę przed domem. Centralnie zlokalizowany kominek umili chwile w zimowe wieczory oraz nada wnętrzom przytulności. Strefa prywatna domowników składa się z przestronnej sypialni rodziców oraz dwóch pokoi dla dzieci. W projekcie zadbano o sporą ilość miejsc do przechowywania. Gwarantują to szafy w poszczególnych pokojach oraz wspólna garderoba. Program funkcji „Domu w kostrzewach 4” obejmuje także toaletę, łazienkę z miejscem na wannę oraz prysznic, a przez wiatrołap dostępna jest kotłownia.

  projekty domów

  „Dom w malinówkach 14” – ekonomiczny w budowie dom z poddaszem użytkowym

  „Dom w malinówkach 14” to projekt domu taniego w budowie, który przyciąga uwagę ciekawym projektem elewacji. Ten nowoczesny dom o prostej bryle umożliwiającej szybką realizację wykończono jasnym tynkiem, który doskonale kontrastuje z ciemną stolarką okienną oraz antracytową dachówką dwuspadowego dachu. Naturalna okładzina akcentująca wejście główne z funkcjonalnym podcieniem i strefę tarasu dodaje naturalności oraz pozwala budynkowi wtopić się w otaczający krajobraz. Optymalnie rozplanowane, duże przeszklenia, a także szerokie portfenetry na poddaszu sprawiają, że dom skąpany jest w słońcu. Strefa dzienna z dwoma funkcjonalnymi wyjściami na taras składa się z salonu z miejscem na narożną sofę, jadalnię z miejscem na duży stół rodzinny, a także kuchnię, którą od pozostałej części oddziela umownie barek śniadaniowy. W kuchni zadbano o wygodny rozkład funkcji i blatów roboczych, a także o ułatwiającą przechowywanie produktów, przyległą spiżarnię. Na parterze domu zaprojektowano dodatkowy pokój, który można przeznaczyć na pokój gościnny czy gabinet. Sąsiaduje z nim naturalnie doświetlona łazienka z prysznicem. Program funkcji parteru uzupełnia kotłownia. Na komfortowo zaprojektowane poddasze domu prowadzą dwubiegowe schody. Z holu dostępne są trzy ustawne, jasne sypialnie: sypialnia główna oraz dwa pokoje dla dzieci. W każdym z pokoi zadbano o odpowiednio dużo miejsca do przechowywania. Umożliwia to również wspólna garderoba, zlokalizowana w centralnej części poddasza. Łazienka z miejscem na prysznic, narożną wannę oraz dwie umywalki zapewni komfort użytkowania, a sąsiadujące z nią pomieszczenie gospodarcze z funkcją pralni i suszarni ułatwi utrzymanie porządku w domu.

  projekty domów

  „Dom w zielistkach” – zaprojektowany z myślą o ekonomicznych kosztach budowy

  Nowoczesny projekt domu z poddaszem użytkowym, który dzięki prostej bryle, dwuspadowemu dachowi oraz zastosowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym pozwala na optymalizację kosztów. Jasny kolor tynku wraz z naturalną, drewnianą okładziną oraz boniowaniem podkreśla nowoczesny styl budynku. Antracytowy kolor dachu i stolarki pięknie uzupełniają projekt elewacji, a zaprojektowana od strony ogrodu pergola przesłania strefę tarasową. Dzięki przemyślanemu rozplanowaniu przeszkleń wnętrze domu wspaniale wypełnia naturalne światło. Strefa dzienna to wygodna przestrzeń, w pełni wykorzystująca dostępny metraż. Przenikają się tu komfortowy salon z miejscem na narożną sofę oraz bezpośrednim wyjściem na taras, jadalnia oraz naturalnie doświetlona kuchnia z zabudową w kształcie litery L. Dodatkowy pokój na parterze może z powodzeniem pełnić funkcję pokoju dla gości, gabinetu lub domowej biblioteki. Sąsiaduje z nim jasna łazienka z miejscem na kabinę prysznicową. Z wiatrołapu możliwe jest przejście do pomieszczenia gospodarczego, w którym zaprojektowana została kotłownia. Strefa nocna na poddaszu to ustawna i jasna sypialnia rodziców z prywatną garderobą oraz dwa pokoje dla dzieci z miejscem na biurka i pojemne szafy ubraniowe. Program funkcji poddasza uzupełnia przestronna łazienka.

  projekty domów

  „Dom w kosaćcach 2 (N)” – przyciągający uwagę projekt nowoczesnego domu parterowego

  Ten nowoczesny projekt domu parterowego to połączenie wyjątkowej stylistyki z funkcjonalnym wnętrzem. Projekt elewacji stanowi kompozycję białego tynku z grafitowymi akcentami, podkreślającymi wejście główne i strefę tarasu. Tę prostą i minimalistyczną bryłę wieńczy dwuspadowy dach bezokapowy z płaską, nadającą bryle charakteru, antracytową dachówką. Duży, komfortowy taras z zaprojektowaną pergolą osłoniętą ażurowymi panelami daje wiele możliwości aranżacji strefy wypoczynku i relaksu. Na jednym poziomie tego nowoczesnego, ekonomicznego w realizacji domu zaprojektowane zostało komfortowe wnętrze, które sprzyja zarówno rodzinnemu spędzaniu czasu, jak i indywidualnej pracy czy odpoczynkowi. Okazała strefa dzienna z panoramicznym przeszkleniem składa się z salonu z miejscem na dwie sofy, jadalni z rodzinnym stołem oraz kuchni. Zaprojektowano w niej funkcjonalną wyspę z miejscem do spożywania posiłków i dodatkowym blatem roboczym, a przyległa spiżarnia ułatwia przechowywanie oraz utrzymanie porządku w kuchni. Wyraźnie wydzielona strefa nocna składa się z sypialni głównej rodziców z prywatną garderobą oraz bezpośrednim wyjściem na taras oraz z dwóch pokoi dla dzieci. W układzie funkcjonalnym domu znajduje się niewielka toaleta oraz jasna łazienka z miejscem na wannę oraz prysznic. Program użytkowy domu dopełnia kotłownia, w której dodatkowo można zorganizować pralnię.

  projekty domów

  „Dom w aurorach 14” – tani w budowie dom z garażem jednostanowiskowym

  Projekt domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym oraz jednostanowiskowym garażem wpisanym w bryłę budynku. „Dom w aurorach 14” wyróżnia nowoczesna kompozycja elewacji. Zastosowano stylowe połączenie białego tynku z drewnianą okładziną akcentującą wejście główne, strefę tarasową oraz linię okien, a także szary tynk o strukturze betonu, którym wyróżniono ramę wokół strefy wejściowej i garażu. Dużą ilość naturalnego światła wpuszczają do wnętrz panoramiczne przeszklenia oraz portfenetry na poddaszu. Część dzienna domu obejmuje wygodny salon, płynnie przechodzący w jadalnię z miejscem na rodzinny stół. Dostępny stąd taras uzupełnia przestrzeń wypoczynkową domu, a zaprojektowana nad nim pergola może stanowić podporę dla roślin pnących. Kuchnia to bardzo wygodna i przemyślana przestrzeń. Zaprojektowany w niej półwysep stanowi przedłużenie blatu roboczego, pełniąc jednocześnie funkcję dodatkowego miejsca do spożywania posiłków. Dużym ułatwieniem jest sąsiadująca z kuchnią spiżarnia. Z wiatrołapu możliwe jest przejście do garażu i dalej do pomieszczenia gospodarczego z funkcją kotłowni. Poddasze to strefa nocna mieszkańców. Sypialnia rodziców to ustawna i jasna przestrzeń z prywatną garderobą. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest druga garderoba, będąca łącznikiem pomiędzy dwoma pokojami dla dzieci. Łazienka z bogatym programem funkcji pozwoli na relaks i odpoczynek po ciężkim dniu, a sąsiadująca z nią funkcjonalna pralnia pomoże w utrzymaniu porządku w domu.

  W bogatej ofercie projektów Pracowni ARCHON+ znajdują się zarówno projekty domów tanich w budowie, projekty domów nowoczesnych, projekty małych domów czy projekty domów z garażem. Zachęcamy do zapoznania się z nimi na www.archon.pl

   

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane