• Menu

  Chwytaki brukarskie do profesjonalnych zastosowań

  Chwytaki brukarskie to podstawowe wyposażenie każdej firmy brukarskiej układającej nawierzchnie. Rynkowa oferta chwytaków jest bardzo zróżnicowana i składa się z narzędzi ręcznych i podwieszanych dostosowanych do układania, transportu i wyjmowania kostki, bloczków, płyt, krawężników oraz innych elementów nawierzchni.

  chwytak brukarski

  Szeroka oferta profesjonalnych chwytaków brukarskich

  Poszukując profesjonalnego sprzętu, warto postawić na brukarskie chwytaki ręczne lub podwieszane, które zagwarantują pracownikom możliwie najwyższy poziom komfortu, ergonomii oraz wydajności, co przyczyni się do zwiększenia efektywności oraz tempa pracy.

  Chwytak walizkowy do krawężników Mimal RCW

  Chwytaki walizkowe do krawężników został wykonany w sposób, który zapewnia ergonomiczne i łatwe transportowanie i układanie krawężników. Urządzenie posiada szczęki, które zaciskają się za pomocą przekręcenia rączki o 90o w dowolnym kierunku. Odblokowanie chwytaka następuje w analogiczny sposób.

  Chwytaki walizkowe wyposażone są w mechanizm umożliwiający regulację szerokości szczęk, a cała powierzchnia narzędzia pokryta została galwaniczną powłoką gwarantującą trwałość i żywotność urządzenia. Sprzęt zapewnia udźwig do 80 kg oraz rozstaw szczęk na poziomie 40-80 mm. Ciężar chwytaka to zaledwie 3 kg.

  Chwytak wzdłużny Mimal CWL

  Chwytaki wzdłużne Mimal CWL rekomendowane są do ręcznego lub mechanicznego transportowania i układania płyt MAXIMA i pozostałych płyt chodnikowych o wymiarach od 600 do 1000 mm. Chwytaki wzdłużne Mimal CWL posiadają uchwyty, które ograniczają uszkodzenia transportowanych płyt oraz dystanse z tworzywa ograniczające rysowanie wierzchniej warstwy płyt podczas transportu i układania.

  Uchwyt chwytaka działa na podstawie mechanizmu samozaciskowego. Narzędzie zapewnia udźwig na poziomie do 140 kg, a jego ciężar to 10 kg. Powierzchnia chwytaka jest pomalowana farbą proszkową, a uchwyty galwanizowane.

  Chwytak nastawny Mimal CHL

  Chwytaki nastawne sprawdzają się do efektywnego transportowania i układania płyt PIASTRA. Prezentowane chwytaki Mimal CHL wyposażone są w uchwyty oraz dystanse ograniczające uszkodzenia płyt podczas transportu, a także w demontowane rączki, które ułatwiają przenoszenie  i magazynowanie narzędzia. Chwytaki nastawne mogą być podwieszane na maszynach z funkcją podnoszenia. Sprzęt pozwala na transport i układanie płyt o szerokości od 900 do 1200 mm, a jego udźwig wynosi 270 kg przy 20 kg ciężaru własnego. Chwytak jest pomalowany proszkowo.

  Chwytak do płyt chodnikowych Jazon CHPC

  Chwytaki do różnego rodzaju płytek chodnikowych Jazon CHPC pozwalają na wygodne przenoszenie i układanie płytek o wymiarach: 250, 300, 350 400 i 500 mm. Regulacja narzędzia odbywa się w sposób skokowy. Maksymalny udźwig tego poręcznego chwytaka wynosi 40 kg, a jego ciężar to zaledwie 2,2 kg. Narzędzie pomalowane jest proszkowo, co zwiększa trwałość, estetykę i wytrzymałość chwytaka. Ze względu na swoje niewielkie gabaryty i konstrukcję, chwytak może być użytkowany przez jedną osobę.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane