• Menu

  Budynki inwentarskie dla drobiu z wykorzystaniem hali stalowej

  Funkcjonalny budynek inwentarski do hodowli drobiu to jeden z warunków sukcesu. Praktycznie zaplanowany, wykonany z materiałów odpornych na czynniki zewnętrzne, stanowi niezbędny element hodowli na szeroką skalę. Zanim pomyślisz o kupnie kur lub rozwoju fermy, przemyśl wykonanie kurnika w sposób odpowiadający najwyższym standardom jakości.

  Budynki dla drobiu

  Hale stalowe rolnicze – jak je wykorzystać?

  Zapewne zauważyłeś, że hale stalowe z roku na rok są coraz popularniejsze. Jest to wynik ich licznych zalet, w tym ceny. W porównaniu z budownictwem murowanym hale stalowe są znacznie tańsze. Dodatkowo stawianie ich nie jest czasochłonne – ich wykonanie zajmuje około miesiąca. Tak skonstruowane hale blaszane mają wyjątkowo szerokie zastosowanie, nie są już stawiane tylko jako budynek do wykorzystania w przemyśle albo rozrywce, dlatego Frisomat oferuje hale różnego rodzaju, wielkości i przeznaczenia.  Coraz większą rolę odgrywają w rolnictwie. Pełnią funkcję magazynów jako hale stalowe rolnicze na warzywa, owoce, płody rolne. Możesz w nich przechowywać maszyny rolnicze albo zorganizować warsztat. Wielkość i wysokość hal stalowych pozwala na swobodne wprowadzanie do nich sprzętów wielkogabarytowych. Jednocześnie coraz częściej lekkie, lecz wytrzymałe konstrukcje stalowe sprawdzają się w hodowli drobiu jako nowoczesne kurniki.

  Hala z płyty warstwowej – dlaczego warto?

  Szerokie zastosowanie to nie wszystko. Hale z płyty warstwowej są łatwiejsze i tańsze w budowie. Budowanie ich nie jest uzależnione od warunków pogodowych ani pory roku. Budynki murowane w przypadku niepogody powstają znacznie dłużej, z uwagi na konieczność przestojów. To z kolei przyczynia się do opóźnienia planowanej inwestycji (bądź hodowli) i czerpania z niej zysków. Przewagą hal z płyty warstwowej jest możliwość rozbudowania jej wedle uznania oraz potrzeb. Gdy zwiększasz produkcję bądź hodowlę, nie musisz stawiać drugiej hali stalowej rolniczej, wystarczy zdecydować się na dobudowę. W budynkach murowanych nie jest to takie proste, generuje koszty i długie oczekiwanie na zezwolenie. Wykonanie hali stalowych z płyty warstwowej sprawia, że hala cechuje się dużą estetyką i nowoczesnością. To z kolei uwydatnia profesjonalny wizerunek, poprawiając renomę przedsiębiorstwa.

  Hala stalowa – cena za m2

  Decydując się na budowę hali stalowej trzeba wziąć pod uwagę, co jest niezbędne w prowadzonej działalności. Wszelkie pomyłki mogą generować dodatkowe koszty i opóźniać pracę. Choć koszty hali stalowej rolniczej są mniejsze, od kosztów budynku murowanego, nadal sięgają od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.  Jednocześnie musisz mieć świadomość, że na rachunek ten nie składają się jedynie materiały budowlane.

  Budowa hal stalowej – jaka jest cena za m2i co wchodzi w jej skład?

  • projekt konstrukcji stalowej;
  • pozwolenie na budowę hali stalowej;
  • przygotowanie terenu;
  • hala stalowa z montażem;
  • transport materiałów;
  • urządzenie i dostosowanie do planowanej działalności.

  Budowa kurnika krok po kroku

  Budowę kurnika dla kur powinieneś potraktować z wysoką starannością. Tylko w odpowiednich warunkach hodowane zwierzęta będą prawidłowo rosnąć. Kurnik w hali stalowej jest bardzo dobrą opcją z uwagi na wspomniane już zalety konstrukcji stalowych. Standardowa budowa kurnika powinna odbywać się według następujących kroków:

  • projekt kurnika;
  • przygotowanie terenu pod budynek inwentarski;
  • postawienie konstrukcji stalowej z ram stalowych;
  • obłożenie konstrukcji płytami warstwowymi zapewniającymi szczelność i stabilność;
  • pokrycie kurnika dla kur dachem z płyt warstwowych przystosowanych do zabezpieczania dachów albo blachą profilowaną uniemożliwiającą skraplanie się pary wodnej;
  • montaż elementów wentylujących, tj. nawiewów bocznych, wentylatorów;
  • wyposażenie wnętrza niezbędnym sprzętem do hodowli drobiu.

  Gotowe kurniki dla kur w hali stalowej

  Wybór gotowego kurnika dla kur oferuje Ci wiele korzyści. Otrzymujesz halę stalowa, która jest łatwa do przenoszenia, rozbudowywania oraz dostosowywania do zmieniających się potrzeb. Ściany boczne gotowego kurnika nie wymagają konserwacji, co zmniejsza koszty jego utrzymania. Wewnątrz kurnika da się z łatwością stosować energooszczędną wentylację oraz urządzenia niezbędne do hodowli drobiu wszelkiego rodzaju. Ciekawostką jest fakt, że wraz z gotowym budynkiem inwentarskim uzyskujesz bardzo dobrą kontrolę temperatury, wynikającą z różnych rodzajów izolacji hali.

  Ile kosztuje budowa kurnika na 1000 kur?

  Podczas inwestycji w budynki inwentarskie dla kur poza odpowiednimi warunkami dla drobiu liczy się cena przyszłej hali rolniczej. Cena za budowę kurnika na 1000 kur nie jest stała, ustalana jest indywidualnie z Tobą jako hodowcą. Liczba kur nie jest bowiem jedynym czynnikiem wpływającym na warunki finansowe. Na ostateczną kwotę wpływają Twoje wymagania w kwestii rozmiaru, planowanego wyposażenia, sposobów wentylacji hali stalowej czy umiejscowienia drzwi. Jednak skorzystanie z usług specjalistów w dziedzinie budowy hal stalowych ułatwia określenie kosztów, a także ich obniżenie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Artykuły powiązane

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Kategorie

 • Subskrybuj Nasz Biuletyn

 • Polecane